Sallatė Frutash
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė Frutash

Frutat janė tė mbushura nė vlera ushqyese prandaj duhen konsumuar nė ēdo stinė tė vitit.

Sallatė Frutash me bajame
Sallatė Frutash me bajame
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/10/2016 17:44

Pėr ju japim njė koleksion frutash qė formojnė njė sallatė plot shije dhe plot vlera ushqyese.

Pėrbėrėsit pėr 4-5 persona:

fruta tė llojeve tė ndryshme, 1 kg

sheqer, 2-3 lugė gjelle

lėng limoni, 1 lugė gjelle

liker, 2 lugė gjelle

bajame ose arra tė qėruara, 2 lugė gjelle

Pėrgatitja:

Merren fruta sipas sezonit (3-4 lloje), qėrohen, priten nė kubikė mesatarė, vendosen nė piatancė, spėrkaten me lėng limoni, pak liker ose nė mungesė verė e ėmbėl, sheqer dhe lihen nė frigorifer pėr 30 minuta. Sallata me fruta nuk duhet ruajtur nė frigorifer pėr shumė kohė, pasi pėrkeqėsohet pamja dhe shija. Sipas dėshirės sallatės i hidhen dhe bajame ose arra tė pjekura tė shtypura. Nė stinėn e verės hidhet edhe pjepėr.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
*gk [

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.