Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Sistemi i menaxhimit tė bazės sė tė dhėnave (DBMS) ėshtė sistemi kryesor i njė aplikacioni i cili kursen dhe rikthen tė dhėnat pėr njė ose mė shumė pėrdorues.
Komente (0)

Nė pėrgjithėsi, fundi i anės sė majtė nė menunė Start tė Windows 10 i ėshtė kushtuar listimit tė vendeve tė rėndėsishme tė kompjuterit.
Komente (0)
Njihuni me KeyboardPrivacy: njė shtesė e Google Chrome qė maskon kohėn qė ju duhet pėr tė shkruar nė tastierė.
Komente (0)

Deklarata DELETE pėrdoret pėr tė fshirė tė dhėna nė tabela.
Komente (0)
Deklara UPDATE pėrdoret pėr tė ndryshuar tė dhėnat nė tabela.
Komente (0)
Deklarata INSERT INTO pėrdoret pėr tė shtuar tė dhėna tė reja nė tabela.
Komente (0)
Fjala kyēe ORDER BY pėrdoret nė SQL pėr tė radhitur tė dhėnat e tėrhequra nga baza e tė dhėnave
Komente (0)
Operatoret AND dhe OR pėrdoren pėr tė filtruar tė dhėnat nė mė shumė se njė kusht
Komente (0)
Klauzola WHERE pėrdoret pėr tė filtruar tė dhėnat.
Komente (0)
Deklarata SELECT DISTINCT pėrdoret pėr tė zgjedhur tė dhėnat nga njė bazė tė dhėnash.
Komente (0)
Deklarata SELECT pėrdoret pėr tė zgjedhur tė dhėnat nga njė bazė tė dhėnash.
Komente (0)
Nė kėtė artikull ne do tė pėrdorim njė shembull tė thjeshtė tė tabelės sė bazės sė tė dhėnave.
Komente (0)
Nė ditėt e sotme ka shumė Servera tė bazės sė tė dhėnave por tė gjithė funksionojnė nė tė njėjtėn menyrė.
Komente (0)
SQL ėshtė njė gjuhė standarde pėr tė hyrė dhe pėr manipulimin e tė dhėnave.
Komente (0)

Tė gjithė programet nė C++ kanė njė strukturė tė ngjashme tė cilėn do e shpjegojmė me detaje mė poshtė.
Komente (0)

JAVA siguron njė numėr tė madh tė modifikuesve jo tė aksesit pėr tė arritur shumė funksionalitete tė tjera.
Komente (0)
JAVA siguron njė numėr tė modifikuesve tė aksesit pėr tė vendosur nivelet e aksesit pėr klasat, variablat, metodat dhe konstruktorėt.
Komente (0)
Modifikuesit janė fjalė kyēe qė ju u shtoni pėrcaktimeve pėr tė ndryshuar kuptimin e tyre.
Komente (0)
Njė variabėl na siguron njė hapsirė tė emėruar qė programi ynė mund ta manipulojė.
Komente (0)
Variablat nuk janė asgjė tjetėr veēse vendodhje tė rezervuara nė memorie pėr tė ruajtur vlera. Kjo do tė thotė qė kur ju krijoni njė variabėl ju ruani pak hapsirė nė memorie.
Komente (0)
JAVA ėshtė njė gjuhė programimi e orientuar nė objekte.
Komente (0)
Kur ne marrim nė konsideratė njė program JAVA, ai mund tė pėrcaktohet nga njė koleksion objektesh qė komunikojnė nėpėrmjet thirrjes sė metodave me njėra tjetrėn.
Komente (0)
Nė kėtė leksion do tė diskutojmė aspektet e ndryshme tė krijimit tė njė mjedisi tė pėrshtatshėm pėr JAVA.
Komente (0)
Gjuha e programimit JAVA fillimisht u zhvillua nga Sun Microsystems dhe James Gosling dhe u publikua nė vitin 1995 si njė komponent plotėsues si platformės JAVA nė Sun Microsystems (JAVA 1.0 [J2SE]).
Komente (0)
JAVA ėshtė njė gjuhė programimi e nivelit tė lartė qė fillimisht u zhvillua nga Sun Microsystems dhe u bė publike nė vitin 1995.
Komente (0)

Pa atė kabullin qė ushqen baterinė e laptopit tonė jemi tė humbur, sidomos nė ato raste kur edhe ajo pak ngarkesė qė ka mbetur shkarkohet me shumė shpejtėsi.
Komente (0)
Laptopi sot ėshtė mjeti mė i popullarizuar pėr punė.
Komente (0)
Pėrpara se tė filloni tė pėrdorni laptopin tuaj tė ri, kushtojini pak kohė mirėmbajtjes sė kompjuterit dhe disa programeve qė duhet tė instaloni jo vetėm pėr ta mbajtur laptopin tuaj tė sigurt, por pėr tė siguruar qė ju mund tė merrni gjithēka qė keni investuar mbrapsht.
Komente (0)
Kompjuteri personal nė tė ardhmen e afėrt do tė ndizet me njė komande zanore, duke shfrytėzuar njė asistent virtual si Cortana e Windows 10, sistemi operativ i sapodalė nga Microsoft.
Komente (0)
Reklamė