Sallatė Frutash
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė Frutash

Njė sallatė frutash e mrekullueshme, pėrveē rekomandimit tė Perspekti ju mund tė pėrdorni frutat tuaja tė preferuara.

Sallatė Frutash
Sallatė Frutash
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/09/2017 20:40

Pėrbėrėsit:

150 gramė luleshtrydhe

2 kokrra kivi

2 kokrra pjeshkė

1 kokėrr limon

2 banane

gjysmė pjepri

gjysmė ananasi

50 gramė sheqer

Pėrgatitja:

Pasi i kemi larė tė gjitha frutat, i presim nė copėza tė vogla katrore. Fillojmė me luleshtrydhet, kivin, pjeshkėt, pjeprin, ananasin dhe nė fund bananen, pasi kjo e fundit ka tendencė tė nxihet.

Llojet e frutave mund t'i ndryshoni sipas dėshirės, por mos pėrdorni vetėm fruta tė ėmbla. Por nėse e bėni, sigurohuni qė sheqeri tė jetė i njė sasie mė tė ulėt.

I hedhim nė njė enė qelqi dhe shtrydhim kokrrėn e limonit sipėr. Si hap i fundit na ngelet tė shtojmė sheqerin, ose mund ta bėjmė sherbet sipas dėshirės, dhe i trazojmė tė gjithė sė bashku. Kėshillohet qė sallatėn e frutave ta lini nė njė vend tė freskėt pėr tė paktėn 1 orė, kėshtu frutat zbuten dhe shkėmbejnė shijet.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
7hhMX

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.