Kos natyral me fruta sezonale.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kos natyral me fruta sezonale.

Njė recetė jashtėzakonisht e shijshme dhe shumė e thjeshtė pėr tu pėrgatitur.

Njė recetė jashtėzakonisht e shijshme dhe shumė e thjeshtė pėr tu pėrgatitur.
Njė recetė jashtėzakonisht e shijshme dhe shumė e thjeshtė pėr tu pėrgatitur.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/09/2017 20:02

Koha e pėrgatitjes:

10 minuta

Pėrbėrėsit: (pėr 3 persona)

250 gramė kos natyral

1 e kuqe veze

1 lugė sheqer pluhur

1 krem (shllak)

1 e bardhė veze

100 gramė fruta sezonale, psh. mjedra, boronica, rrush, mollė (ose tė tjera sipas dėshirės)

1 pako sheqer pluhur pėr dekorim

Pėrgatitja:

Pėrzijeni kosin natyral me tė kuqen e vezės, sheqerin pluhur, kremin shllak stabilizues dhe shtoni tė bardhėn e vezės pasi ta keni rrahur me mikser.

Mbushni enėt e vogla me porcione tė vogla.

Shpėrndani frutat e lara dhe tė pėrgatitura nėn krem dhe vendoseni nė furrė tė ngrohtė pėr njė kohė tė shkurtėr.

Dekorojeni me sheqer pluhur dhe provoni shijen mahnitėse tė kosit natyral me fruta!

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
kTU+^

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.