Makarona me pulė dhe brokoli
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Makarona me pulė dhe brokoli

Makaronat me pulė dhe brokoli janė njė recetė shumė e lehtė nėse nuk keni shumė kohė nė dispozicion pėr tė gatuar.

Makarona me pulė dhe brokoli
Makarona me pulė dhe brokoli
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 15/01/2017 21:49

350 gramė makarona tė shkurtra ose makarona me vezė

1 kokė brokoli tė ndarė nė lule tė vogla

1 gjoks pule, i ndarė nė kubikė

gjysėm domate, nė copa tė vogla

gjysėm luge hudhėr pluhur

1 lugė tė vogėl koncentratė perimesh

200 mililita pana pėr gatim

gjalpė

vaj ulliri

Pėrgatitja:

Kaurdisim nė zjarr tė ulėt nė gjalpe dhe vaj ulliri kubikėt e pulės. Shtojmė brokolin, domatet, i japim shije me koncentratėn e perimeve dhe shtojmė pak ujė duke i lėnė tė gjitha tė gatuhen bashkė pėr 10-15 minuta.

Shtojmė panėn e kuzhinės, hudhrėn pluhur dhe i lėmė edhe pėr pak kohė duke shtypur me pirun disa lule brokoli nė mėnyrė qė tė homogjenizohen me salcėn.

Ndėrkohė kemi zier makaronat nė ujė me kripė dhe i kemi kulluar. I bashkojmė me salcėn me pulė e brokoli dhe i shėrbejmė tė spėrkatura me djathė kaēkavall nė sipėrfaqe.

Ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
kB@ N

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė