Makarona tė mbushura me Proshutė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Makarona tė mbushura me Proshutė

Njė recetė e mrekullueshme dhe tepėr e shijshme qė mund ta pėrgatisni pėr miqtė dhe familjen tuaj.

Makarona tė mbushura me Proshutė
Makarona tė mbushura me Proshutė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/11/2017 10:44
Koka e Pėrgatitjes: 40 minuta

Pėrbėrėsit pėr 2 persona:

120 gramė makarona (guackė)

120 gramė proshutė

1 tufė qepė e njomė

300 gramė djathė (i butė)

1 qepė e thatė

2 thelpinj hudhėr

1 gotė verė e bardhė

1 domate

djathė parmixhano

majdanoz

kripė

piper

Pėrgatitja:

Priteni proshutėn nė copa tė vogla. Kombinoni barishtet e qepės me djathin e butė. Zieni makaronat guackė nė ujė tė kripur pėr disa minuta.

Skuqni qepėn, hudhrat dhe proshutėn nė njė tigan me vaj ulliri. Shtoni 1 gotė verė tė bardhė dhe 1 domate tė grirė dhe gatuajini pėr disa minuta.

Mbushni makaronat guackė me pėrzierjen me djathė. Shtrojeni pėrzierjen me proshutė nė njė tavė. Vendosni mbi tė makaronat e mbushura dhe spėrkatini me djathė parmigiano.

Piqini nė furrė nė temperaturėn 180 gradė Celcius pėr 20 minuta.

Vendosini nė njė pjatė pėr servirje dhe dekorojini me majdanoz.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
(IS!M

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė