Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjatėsia e gishtave tė kėmbės pėrcakton nėse do tė jeni tė pasur dhe tė lumtur!

Disa studime sugjerojnė se forma e kėmbėve dhe gjatėsia e tyre tregon shumė pėr personalitetin tuaj, prandaj lexoni mė poshtė pėr tė gjetur se ēfarė tregojnė kėmbėt tuaja pėr ju!

Gjatėsia e gishtave tė kėmbės pėrcakton nėse do tė jeni tė pasur dhe tė lumtur!
Gjatėsia e gishtave tė kėmbės pėrcakton nėse do tė jeni tė pasur dhe tė lumtur!
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/12/2017 17:09

Gishti i madh

Shikoni gishtin tuaj tė madh. A ėshtė shumė mė e gjatė se tė tjerėt? Nėse ėshtė, kjo do tė thotė qė jeni shumė i zgjuar dhe kreativ. Ana negative mund tė jetė vėshtirėsia pėr tu pėrqendruar nė realizimin e projekteve.

Nė anėn tjetėr, nėse gishti juaj i madh ėshtė mė i vogėl se tė tjerėt, ju jeni shumė punėtorė. Ėshtė e lehtė pėr ju, qė t'i bėni njerėzit tė pajtohen me mendimet tuaja. Jeni negociator dhe plotėsoni detyrat tuaja nė mėnyrė efikase.

Gishti i dytė

Gishti i dytė ėshtė i lidhur me cilėsitė tuaja tė lidershipit. Sa mė gjatė, aq mė nė krye tė njerėzve jeni! Kjo gjithashtu do tė thotė se jeni energjik dhe i shkathėt dhe gjithmonė besoni nė gjėrat qė doni. Sipas disa legjendave nė Indi, nėnat nuk i lejonin djemtė e tyre tė martoheshin me gra qė kishin njė gisht mė tė gjatė, sepse ato besonin se ishte tregues negativ.

Nėse gishti juaj i dytė ėshtė mė i shkurtėr, do tė thotė qė ju jeni nxitoni nė gjėrat qė bėni dhe jeni tė matur. Ju gjithmonė i mendoni gjėrata dhe prisni shansin, pėr tė bėrė atė qė duhet tė bėni.

Gishti i tretė

Sa mė i gjatė gishti juaj i tretė i kėmbės, aq mė dinamikė dhe mė tė shkathėt jeni nė punėn tuaj. Objektivi juaj kryesor ėshtė qė tė arrihet suksesi nė fushėn tuaj tė punės. Sipas traditės kineze ky gisht ėshtė e lidhur me energjinė dhe vullnetin. Kjo gjithashtu do tė thotė se ju jeni perfeksionistė.

Nėse gishti juaj i tretė ėshtė mė i shkurtėr, ju jeni natyrė e qetė dhe shijoni kėnaqėsitė e vogla nė jetė.

Duket se asgjė nuk mund t'ju nervozojė. Disa mund tė thonė se ju jeni dembelė dhe ju mungon iniciativa, por motoja juaj ėshtė: Jeta ėshtė e shkurtėr, kėshtu qė kėnaqemi duke i marrė mė tė mirat asaj!

Gishti i katėrt

Nėse gishti juaj i katėrt ėshtė i gjatė dhe i drejtė, familja pėr ju vjen gjithmonė nė plan tė parė. Cilėsia juaj mė e mirė ėshtė aftėsia pėr tė dėgjuar problemet e njerėzve. Jeni njė dėgjues dhe njė kėshillues shumė i mirė.

Nėse gishti juaj i katėrt ėshtė i shkurtėr, duhet tė provoni tė mos shqetėsoni shumė pėr problemet e tė tjerėve. Problemet nė familje mund tė ndikojnė shumė nė shėndetin tuaj tė pėrgjithshėm.

Nėse gishti juaj i katėrt ėshtė mė i shkurtėr, nuk jeni shumė tė pėrqendruar tek familja dhe lidhjet sentimentale.

Gishti i vogėl

Nėse ky gisht ėshtė i vogėl, jeni shumė fėminor dhe nuk i pėrballoni mirė pėrgjegjėsitė. Ashtu si fėmijėt, ju humbni fokusin lehtė dhe mėrziteni.

Nėse jeni nė gjendje tė lėvizni gishtin tuaj i vogėl, nga gishti juaj i katėrt, atėherė ju jeni aventureskė, simpatikė dhe impulsivė. Nėse nuk jeni nė gjendje ta bėni kėtė, jeni besnik dhe tė paparashikueshėm.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
RZ;ZZ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė