Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 shenja qė jeni emocionalisht i varur dhe jo i dashuruar.

Dashuria ėshtė njė nga ato gjėra qė pothuajse ēdo njeri nė kėtė planet kėrkon.

Ndonjėherė ne mendojmė qė dashuria ėshtė vetėm njė varėsi emocionale.
Ndonjėherė ne mendojmė qė dashuria ėshtė vetėm njė varėsi emocionale.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/02/2017 12:39

Disa prej nesh e duan atė aq fort sa harrojnė gjithēka tjetėr qė nė fazat e para tė lidhjes, verbohen nga ndjenjat e tyre, afėrsia dhe dėshirat. Nuk ka ndjenjė tjetėr mė tė mirė nė kėtė botė sesa tė gjesh njė person qė tė do po aq sa e doni ju atė.

Por ndonjėherė ne i idealizojmė njerėzit, dhe nuk i lėmė ata tė jenė vetvetja. Dhe kjo ndodh sepse ne kėrkojmė dikė qė tė pėrshtatet me ne, sesa tė krijojmė njė lidhje tė pathyeshme dashurie.

Ndonjėherė ne mendojmė qė dashuria ėshtė vetėm njė varėsi emocionale qė ka ardhur tek ne pėr tė mbėshtetur vėtė kėnaqėsinė dhe vlerat tona.

Mė poshtė janė 10 shenja qė marrėdhėnia juaj mund tė mos jetė aq e shėndetshme sa ju mendoni.

1. Ju ndjeni xhelozi ekstreme kur partneri kalon kohė me dikė tjetėr qė nuk jeni ju.

2. Ju dhe partneri juaj keni ndaluar sė bėri gjėrat qė bėnit para se tė njihnit njėri tjetrin ose keni vėnė marrėdhėnien tuaj mbi gjithēka tjetėr.

3. Ju keni shqetėsim tė vazhdueshėm qė partneri do tė largohet ose do tju zėvendėsojė me dikė tjetėr. Ju vini re qė jeni posesiv ndaj tij/saj kur ka njerez tė tjerė rreth jush.

4. Ju jeni gjithmonė gati tė hiqni dorė nga planet qė keni bėrė pėr tė kaluar kohė me partnerin tuaj.

5. Ju i vlerėsoni mendimet dhe miratimet e partnerit mė shumė se ato tuajat.

6. Ju shqetėsoheni mė pak nė atė se kush ėshtė vėrtet partneri juaj nga brenda, dhe i kushtoni mė shumė rėndėsi pamjes sė jashtme dhe mėnyrės sesi ai/ajo mban veten.

7. Ju mendoni qė mund ta ndryshoni partnerin tuaj dhe ta bėni atė njeriun qė gjithmonė keni dashur.

8. Ju e shijoni dhe kėnaqeni kur keni kontroll mbi partnerin tuaj, dhe mėrziteni e distancoheni kur ai/ajo nuk bėn siē dėshironi ju.

9. Ju vėrtet ndiheni sikur nuk do tė ishit nė gjendje tė ndryshonit, tė shėroheshit apo tė bėheshit ai/ajo qė jeni sot, nėse nuk do tė kishit partnerin tuaj pranė.

10. Njė pjesė e madhe e vetėbesimit tuaj vjen nga aprovimi, dashuria dhe vėmendja e partnerit.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
SF7)M

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.