Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kush dashurohet me ju bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?

Perspekti sjell pėr ju studimet mė tė fundit nė lidhje me dashurinė dhe astrologjinė.

Kush dashurohet me ju bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Kush dashurohet me ju bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/11/2017 11:26, Ndryshuar: 22/11/2017 19:35

Dashi

Karriera juaj e pamėshirshme dhe sukseset e mėvonshme janė tė mjaftueshme pėr tė bėrė njė partner paska tė pasigurtė. Por njerėzit qė janė tė motivuar sa ju, qė e dinė luajtshmėrinė ndaj konkurencės natyrore, janė ata qė ju shohin sikur ju jeni njė Beyonce dhe shpresojnė qė ata tė jenė vetėm njė Jay Z (ose thjesht, njė tifoz i juaji pėr aq kohė sa ata janė pjesė e botės suaj).

Demi

Ju jeni njė person qė nė mėnyrė tė fshehur shpresoni qė miku juaj tė anulojė dy orėt e planifikuara me pije margarita. Sikurse jeni vetė, nė jetė gėzoheni nga gjėrat mė tė imta, si pėr shembull konsumimi i Nutellės nga kavanozi. Personat qė do tė bien nė dashuri me ty, nuk kanė nevojė t'ju mbajnė tė lidhur pėr telefoni duke ju dėrguar mesazhe, mjafton njė suprizė e kėndshme me embėlsirė.

Binjakėt

Ju nuk jeni nga ata partnerėt mė tė mirė pėr t'ju mbajtur, sepse sikurse rutina e njejtė e serialeve nė Netflix, edhe diksuh ia del qė pėr tre javė rresht t'ju mbajė nė tė njejtin nivel emocionesh. Pėr fat tė mirė, ju tėrheqni njerėz spontanė. I vetmi planifikim qė tjerėt ia dalin me ju ėshtė njė drekė nė fundjave ose njė udhėtim. Njė gjė ėshtė e sigurtė: Ju kurrė nuk qėndroni mėrzitur (por ndonjėherė llogaritė bankarė ia dalin qė t'ju heqin disponimin).

Gaforrja

Mėqe jeni paska ngurrues pėr tė ndarė jetėn me tė tjerėt, ju nuk shėndrisni, megjithatė gjithmonė pėrpiqeni qė tė rifuteni nė qendėr para se tė hiqni dorė. Pėrsoni i cili do tė bie nė dashuri me ju ėshtė dikush qė invenston nė njė kohė tė rėndėsishme, si pėr shembull nga shėtitjet e gjata. Sigurisht qė ata nga ndjenja e njė miku tė ngushtė do tė kalojnė nė ndjenjėn pėr partner tė jetės. Nė thelb, a ėshtė ai miku pėr tė cilin ju keni menduar gjithmonė? Ndoshta.

Luani

Nė sipėrfaqe ju mund tė dukeni mė pak e vetėpėrmbajtur dhe arrogante, duke bėrė kėshtu qė njerėzit tė mos kenė shumė besim nė ty. Megjithatė, personi i duhur do tė shoh se si dashuria juaj nė raport me tė tjerėt ėshtė e lidhur ngushtė, sidomos kur bėhet fjalė pėr t'i bėrė ata tė ndihem sikur mund tė bėjnė gjithēka. Mėqenėse ju nuk nuk e mbani rolin e liderit, partneri juaj do tė bėjė shumė gjėra praktike, si pėr shembull t'ju mėsojė tė gatuani.

Virgjėresha

Ju jeni njė person qė ndihmon tė tjerėt me plotė kuptimin e fjalės. Nga durimi pėr dėgjuar, shpesh mbeteni personi i vetėm qė pastron tėrė apartamentin. Ju keni nevojė qė tė ndiheni me vlerė, dhe pėrderisa mund tė kaloni disa momente tė ēuditshme emocionale, tė tjerėt bien nė dashuri me ju pikėrisht ato moment. Ata qė bien nė dashuri me ju, nuk kėrkojnė lidhje tė shkurtė, por marrėdhenie afatgjate.

Peshorja

Natyra juaj diplomatike mund tė keqinterpretohet nga disa tė cilėt e quajnė pasivitet ose bezidsje dhe sigurisht qė ju nuk mund t'ia dilni mbanė me dikė qė ju shikon nė atė mėnyrė. Ata qė bien nė dashuri me ju kanė mendje tė shėndoshė. E vetmja gjė qė do tė pėrsėritet nė marrėdhėniet tuaja do tė jenė vizitat spontane nėpėr restaurant.

Akrepi

Ideja pėr tė luajtur rolin e njė personi tė qetė, nuk e tremb partnerin tuaj. Ju dėrgoni mesazh kur tė doni dhe si tė doni dhe askush nuk ju kundėrshton. Ju do tė dridhni zemrėn e personave qė janė tė sigurtė nė investime dhe transparent. Dhe sigurisht, ata do t'ju falin nėse ua prishni telefonin me dėrgimin e mesazheve tė shumta.

Shigjetari

Ju keni aftėsi pėr tė nxjerrė edhe gjėrat mė tė fshehta nga tjetri. Ju gjithmonė kėrkoni pushime argėtuese, kėrkoni tė dini mė shumė dhe shpesh bėni pyetje qė ju fusin nė mendime. E vėrteta ėshtė se njerėzit qė do tė bien nė dashuri me ju arrijnė t'ju shohin si tėrheqės dhe ndjehen tė kėnaqur me idetė tuaja tė diskutueshme.

Bricjapi

Ti je njė person qė ėshtė shumė e vėshtirė ta fusėsh nė shtrat, pasi tė tjerėt ju shohin si njė punėtore neurotike. Por ata qė ju shohin si "kokėfortė" e dinė qė ju jeni tė prirur tė jeni tė orientuar nga familja dhe karriera. Ata qė do t'ju duan, do t'ju dashurojnė me tė gjitha kėto tė meta. Bashkė me partnerin, ju do tė bėni njė ekip pragmatik dhe ambicioz.

Ujori

Nuk ndaloni do tė flisni pėr politikė dhe statuset e tua nė Facebook janė tė ngarkuara politikisht. Por pėrderisa tė tjerėt mund t'ju akuzojėn se jeni negative, ata qė ju duan do tė shohin te ju kret tė kundėrtėn. Ju jeni aq i pasionuar, sepse dėshironi qė gjėrat t'i bėni nė mėnyrė perfekte. Pa dyshim, ata qė do tė ndajnė pjesėn mė tė madhe tė pikėpamjeve tuaja, do tė jenė tė informuar shumė.

Peshqit

Ju jeni aq zemėrbutė, saqė shpesh herė krahasoni me njė personazh tė romaneve tė Jane Austen, sepse jeni shumė e brishtė pėr botėn moderne. Jeni tė dhėnė shumė pas pasionit, aq sa edhe pas stabilitetit. Ndjeshmėria juaj ėshtė si mjaltė pėr disa njerėz qė japin energji negative. Sapo tė ecni nėpėr shtigjet e pashmangshme, ju do tė tėrheqni dikė qė ėshtė po aq i sjellshėm dhe i vetėdijshėm sa ju. Personi qė do tė dashurohet me ju, do tė jetė nė gjendje tė plotėsojė tė gjitha kėrkesat tuaja, madje edhe nėse i duhet tė ulet pėr gjashtė orė pėr tė parė ndonjė program tė BBC-sė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
\/F$f

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė