Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Thėniet e paharrueshme tė Merlin Monroe qė do tė motivojnė ēdo njeri

Ikona e bukurisė dhe elegancės, Marilyn Monroe, vijon akoma tė inspirojė nga adoleshentet, gjer te shtėpitė e mėdha tė modės, edhe njė dekadė pas vdekjes sė saj.

Thėniet e paharrueshme tė Merlin Monroe qė do tė motivojnė ēdo njeri
Thėniet e paharrueshme tė Merlin Monroe qė do tė motivojnė ēdo njeri
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/11/2017 21:34

Monroe u gjet e vdekur nė shtėpinė e saj nė Los Angeles, mė 5 Gusht 1962.

Rreth vdekjes sė aktores bukuroshe, kanė qarkulluar njė sėrė teori konspirative rreth vdekjes sė saj, shumica e tė cilave tė ēojnė nė pėrfundimin qė ajo ėshtė vrarė.

Por Marilyn Monroe ishte mė shumė se sa provokuese nė foto.

Revista Harpers Bazaar ka pėrmbledhur nga intervista e biondes seksi disa nga thėniet e saj mė tė bukura.

Tė jesh simbol bukurie ėshtė njė barrė e rėndė mbi shpinė, sidomos kur je e lodhur, e lėnduar dhe e hutuar.

Para martesės, njė vajzė bėn dashuri me njė burrė pėr t'u martuar me tė. Pas martesės, ajo e mban burrin pėr tė bėrė dashuri me tė.

Aktorja nuk ėshtė njė makinė, por ata tė trajtojnė si njė makinė. Njė makinė parash.

Tė jesh simbol i bukurisė shndėrrohesh nė njė gjė. Unė urrej tė jem njė gjė.

Njė karrierė ėshtė e mrekullueshme, por ajo nuk mund t'ju ngrohė nė njė natė tė ftohtė.

Hollivudi ėshtė njė vend ku ata do tė paguajnė ty njė mijė dollarė pėr njė puthje dhe pesėdhjetė cent pėr shpirtin tėnd.

Ėndrra pėr tė qenė njė aktore ėshtė mė e emocionuese se tė jesh aktore.

Sė pari, unė jam duke u pėrpjekur tė provoj pėr veten time se unė jam njė person. Pastaj ndoshta unė do ta bind veten se jam njė aktore.

Qentė nuk tė kafshojnė. Vetėm njerėzit.

Burrat janė kryesisht tė mirė si dashnorė kur janė duke tradhtuar gratė e tyre.

Nėse unė jam njė yll, atėherė njerėzit mė bėnė yll.

Unė nuk e di kush shpiku takėn e lartė, por tė gjitha gratė i kanė atij shumė borxhe.

Nuk jetohet nė botėn e njė burri pėrderisa je njė grua.

Gratė qė synojnė tė barazohen me burrat tregojnė mungesė tė theksuar ambicie.

Unė jam tėrėsisht femėr dhe kjo mė kėnaq.

Jepi njė vajze kėpucėt qė do dhe ajo mund tė pushtojė botėn.

Jam duke u pėrpjekur tė zbuloj vetveten, nganjėherė nuk ėshtė fort e lehtė.

Mosperfeksioni ėshtė bukuri, ēmenduria ėshtė gjenialitet dhe mė mirė ėshtė tė bėhesh qesharak se sa i mėrzitshėm.

Gjėja mė e bukur pėr mua ėshtė tė fle, sepse tė paktėn do tė ėndėrroj.

Askush nuk mė tha se isha e bukur kur unė isha njė vajzė e vogėl. Tė gjitha vajzave tė vogla duhet t'ju thonė se ato janė tė bukura, edhe nė qoftė se nuk janė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
3\*HF

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė