Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi javor 25 Dhjetor 2017 - 31 Dhjetor 2017. Si do tė mbyllet ky vit pėr shenjat e horoskopit?

Parashikimin e yjeve pėr 7 ditėt e fundit tė muajit Dhjetor pėr ju e sjell Perspekti. Javė tė mbarė!

Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/12/2017 22:04

Dashi

Edhe gjatė javės sė festave nuk mungojnė sfidat dhe ngjarjet qė ndodhin si pasojė e drejtpėrdrejtė e ndikimit tė yjeve. Pikėrisht nė ditėn e Viti tė Ri Venusi dhe Saturni do tė hyjnė nė koalicion, duke bėrė qė tė fillojė kėshtu njė periudhė angazhimesh dhe pėrgjegjėsish. Kjo gjė nuk ju volit shumė, por do t'ju ndihmojė pėr tė kuptuar mė mirė ēfarė duhet tė ndryshoni te vetja pėr tė pasur mbėshtetjen e yjeve. Pėr fat tė mirė, falė ndikimit tė Neptunit, do tė dini dhe tė buzėqeshni.

Demi

Ndikimi i Venusit po ndihet edhe mė shumė nė kėtė vigjilje tė Vitit tė Ri. Ai do tė shėnojė fillimin e njė periudhe tė re gjatė sė cilės do tė ndodhin ndryshime pozitive dhe ju do tė arrini ngadalė objektivat dhe do tė shikoni rezultatet e punės tuaj. Pra, me siguri qė kjo periudhė do tė jetė intensive, por nuk do tė lini pas dore as gjėrat qė kanė vėrtet rėndėsi. Kėto ditė tė fundit tė vitit do tė keni tė bėni me njerėz qė sillen shpenguar, por mos harroni tė buzėqeshni dhe kini parasysh se ėshtė festė.

Binjakėt

Pikėrisht tani, nė javėn qė i kushtohet festave mė tė rėndėsishme, Venusi ka reshtur sė jua ndėrlikuari jetėn. Mos iu pėrmbani rregullave dhe kufizimeve pėr t'iu pėrkushtuar mė shumė vetes dhe pėr tė kaluar kohė me njerėzit mė tė rėndėsishėm pėr ju. Megjithatė, aspironi pėr tė rrojtur tė pavarur, sepse sė shpejti kjo ka pėr tė ndodhur vėrtet. Ndėrkohė shijojeni atmosferėn festive qė ju rrethon dhe mos e vrisni shumė mendjen pėr angazhimet.

Gaforrja

Hėna, Marsi dhe Jupiteri do tė jenė aleatė tė pėrsosur pikėrisht nė kėtė periudhė festash. Tė lindurit nė shenjėn e Gaforres do t'i japin kurajė vetes dhe do tė vendosin tė mos i fshehin emocionet. Venusi do tė kalojė nė shenjėn tuaj dhe ju do tė vendosni tė ndani me tė tjerėt ndjenjat tuaja tė sinqerta. Gjatė javės do tė ndiheni tė lirė, tė qetė e spontanė. Mos u shqetėsoni pėr asgjė dhe askėnd, nė mėnyrė qė ky tė jetė vėrtet njė moment kushtuar vetėm festave.

Luani

Pas largimit tė Saturnit, tani dhe Venusi nuk ėshtė mė njė forcė qė do tė ndikojė nė shenjėn tuaj, prandaj tė lindurit e shenjės sė Luanit do tė pėrjetojnė njė moment qetėsie nė kėtė javė tė fundit tė vitit. Do tė pėrballeni me ēėshtje qė kėrkojnė zgjidhje prej jush, prandaj do t'ju duhet tė bėni dhe pak durim. Ju e ndjeni se njė e ardhme mė e mirė ju pret, prandaj shqetėsimi do tė ishte i pavend e ju do ti shijoni kėto ditė nė vigjilje tė festave.

Virgjėresha

Astrologėt e kanė parathėnė se 2018-a do tė jetė njė vit mė i mbarė, gjatė tė cilit do t'ju buzėqeshė fati dhe tani kjo gjė po konkretizohet. Saturni do tė ndikojė pozitivisht nė shenjėn tuaj gjatė kėsaj jave, por edhe Venusi do t'ju ndihmojė nė ēėshtjet e zemrės. Vėreni shpirtin nė paqe dhe pėrpiquni tė shijoni tė tashmen. Mos u shqetėsoni pėr gjėrat qė nuk po ecin mirė, sepse do tė ishte e kotė. Keni pėr ta parė qė optimizmi juaj do tė shpėrblehet. Besojuni yjeve.

Peshorja

Ėshtė e ēuditshme tė shikosh sesi yjet po shkojnė tė gjithė nė tė njėjtin drejtim. Venusi, planeti juaj i parapėlqyer, do t'i bashkohet Saturnit. Ju, duke pėrfituar nga ditėt e festave, do tė pėrvetėsoni gjithēka qė ju pėrket dhe kjo ka pėr t'ju pėlqyer. Personat qė do t'ju afrohen do tė sillen ėmbėlsisht, duke ju bėrė disi konfuzė, duke ju dėrguar mesazhe kontradiktore, por qė do t'ju pėlqejnė. Nuk do t'ju mungojė fantazia gjatė kėtyre ditėve, kurse pėr angazhimet do tė mendoni mė vonė.

Akrepi

Si kurrė ndonjėherė nė vigjilje tė festave, planetėt do tė jenė aleatėt tuaj. Ndėrkohė qė ju do tė festoni me tė afėrmit festėn mė tė rėndėsishme tė vitit, do tė ndjeni afrimin e tetė planetėve qė do tė ndikojnė pozitivisht dhe s'ka pėr tė qenė e vėshtirė tė imagjinoni rezultatin. Mė datė 25 Venusi do tė kalojė nė shenjėn tuaj, duke ndikuar nė pėrmirėsimin e raporteve. Ashtu si Uliksi qė nuk i rezistonte dot thirrjes sė sirenave dhe Neptuni do t'ju tėrheqė vėmendjen duke ndikuar qė tė mos mendoni pėr shqetėsimet, por tė pėrjetoni nė maksimum kėtė javė.

Shigjetari

Situata yjore do tė pėrmirėsohet me largimin e Venusit qė do tė ndodhė pikėrisht nė ditėn e Vitit tė Ri. I pranishėm nė shenjėn tuaj do tė mbetet vetėm Mėrkuri. Zgjidhja pėr problemet tuaja do tė vijė gradualisht dhe duket se gjithēka ėshtė nė favorin tuaj. Ndėrkohė qė ngrini dollinė e festave, do tė kuptoni se po afron momenti tė shijoni rezultatet e punės tuaj. Pas njė periudhe tė gjatė angazhimesh, do tė bėni pushimet e merituara.

Bricjapi

Duket sikur papritur jeni vendosur nė qendėr tė qiellit. Pasi keni pritur me entuziazėm ardhjen e Saturnit, pikėrisht nė ditėn e Vitit tė Ri, nė shenjėn tuaj do tė vijė Venusi, i cili do tė ndikojė nė pėrmirėsimin e situatės. Do tė ndiheni tė ēliruar nga angazhimet qė duhet tė merrni pėrsipėr nė kėto ditė festash dhe do tė mund t'i shijoni ato pa pasur ndjenja faji. Ngrini dolli tė gėzuar pėr njė vit qė premton tė jetė i mbarė, sepse ju pret diēka unike dhe e rėndėsishme.

Ujori

Yjet dhe planetėt vazhdojnė tė fshihen, duke ju krijuar ndjesinė se nuk ju pret asgjė e rėndėsishme, por kjo s'ėshtė aspak e vėrtetė. Nuk do ta ndieni praninė e Venusit pikėrisht nė ditėn e Vitit tė Ri, duke u detyruar kėsisoj t'i kėrkoni te tė tjerėt emocionet. Ndėrkohė ju do tė dini tė ulni tensionet e shkaktuara si pasojė e ndikimit tė Marsit. Harrojini pėr njė moment yjet dhe planetėt dhe pėrjetojini sa mė mirė kėto ditė festash.

Peshqit

Gjatė ditėve nė vazhdim Venusi do t'i shtohet listės sė gjatė tė planetėve miq, duke ju ndihmuar qė ta shijoni mė shumė kėtė javė tė fundit tė vitit. Keni plotėsuar tė gjitha angazhimet dhe detyrimet tuaja dhe tani duket se gjithēka po merr pėr mirė. Gjatė kėsaj jave do tė ndieni praninė e Marsit, i cili do tė ndikojė pozitivisht nė shenjėn tuaj, kurse Mėrkuri do t'ju ndihmojė tė ndiheni tė ēliruar nga emocionet negative.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
&?'_D

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė