Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjėrat qė nuk duhet tė bėni kur shkoni nė njė dasmė

Dasmat mund tė jenė njė tmerr i vėrtetė pėr ēdo njeri tė pėrfshirė, sidomos kur jeni njė ndėr organizatorėt.

Gjėrat qė nuk duhet tė bėni kur shkoni nė njė dasmė
Gjėrat qė nuk duhet tė bėni kur shkoni nė njė dasmė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 12/10/2017 15:37

Nėse jeni mysafir dhe jeni pjesė e ditės sė veēantė tė mikut tuaj tė ngushtė apo njė pjesėtari tė familjes, ekzistojnė disa gjėra qė nuk duhet ti bėni asnjėherė.

1. Mos bėni fjalime qė nėnkuptojnė marrėdhėnie sekrete mes teje dhe nuses apo dhėndrit.

2. Mos konkurroni me nusen duke u veshur me tė bardha.

3. Nėse pini alkool, ndihuni i lirė tė jeni i lumtur, por mos u largoni sidomos nėse keni ndonjė pėrgjegjėsi.

4. Mund tė pyesni veten se ēfarė ndodhi pas njė nate tė gjatė, ku alkooli ishte miku juaj mė i mirė.

5. Nėse largoheni, do e tregoni veten si njeri tė pakontrolluar dhe tė ngathėt.

6. Mos vishni fustanin e dasmės tuaj nė dasmėn e dikujt tjetėr.

7. Mos merrni me vete dikė qė nuk ėshtė i ftuar.

8. Provoni tė jeni tė sjellshėm me tė gjithė.

9. Mos kritikoni punonjėsit qė shėrbejnė gjatė dasmės.

10. Mos harroni emrat nėse po bėni njė fjalim tė rėndėsishėm.

Kėto gjėra duhet ti merrni parasysh edhe nė rastet kur jeni tė ftuar nė njė ceremoni tė thjeshtė, qoftė ajo ditėlindje apo fejesė.

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
`FOQ"

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.