Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 gabime etike qė ne duhet ti shmangim.

Rregullat e etikės janė tė thjeshta dhe gjerėsisht tė njohura. Gjithsesi, ėshtė gjithmonė mirė ti kujtojmė vetes disa prej tyre, veēanėrisht ato qė kemi tendencėn ti thyejmė.

Ēantat pėr shopping nuk duhet tė pėrdoren ēdo ditė, ato duhet tė pėrdoren vetėm kur dilet pėr shopping.
Ēantat pėr shopping nuk duhet tė pėrdoren ēdo ditė, ato duhet tė pėrdoren vetėm kur dilet pėr shopping.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/11/2016 23:38

Prandaj pėr ju sot tregojmė 13 rregulla tė etikės qė duhet ti mbani gjithmonė mend dhe qė janė thelbėsore.

Tharja e ēadrės pas shiut.

Ēadra pas shiut duhet tė thahet e mbyllur e vendosur nė koshin e saj.

Ēadra pas shiut duhet tė thahet e mbyllur e vendosur nė koshin e saj.
" alt="null">
null

Tregimi i dashurisė.

Gjatė shėtitjeve njė mashkull nuk duhet tė mbajė kurrė ēantėn e femrės, femra e mban vetė ēantėn e saj.

Gjatė shėtitjeve njė mashkull nuk duhet tė mbajė kurrė ēantėn e femrės, femra e mban vetė ēantėn e saj.

Ēfarė duhet tė veshim nė shtėpi?

Nė shtėpi nuk duhet tė vishni pizhama, por rroba tė rehatshme qė nuk janė pėr gjumė.

Nė shtėpi nuk duhet tė vishni pizhama, por rroba tė rehatshme qė nuk janė pėr gjumė.

Ēfarė duhet tė bėni me kapelėn kur futeni nė ambient tė mbyllur?

Kur futeni nė ambient tė mbyllur ju duhet ta hiqni kapelėn.

Kur futeni nė ambient tė mbyllur ju duhet ta hiqni kapelėn.

Rregullimi i flokėve dhe make up-it nė publik.

Nė puplik mund tė rregullohen vetėm pak flokėt, make up-i mund tė rregullohet vetėm nė vende tė mbyllura pa shumė njerėz.

Nė puplik mund tė rregullohen vetėm pak flokėt, make up-i mund tė rregullohet vetėm nė vende tė mbyllura pa shumė njerėz.

Mėnyra si duhet tė uleni kur keni veshur pantallona.

Kur keni veshur pantallona ju nuk duhet tė uleni si tė jeni mė rehat, ju duhet tė uleni me kėmbėt e bashkuara.

Kur keni veshur pantallona ju nuk duhet tė uleni si tė jeni mė rehat, ju duhet tė uleni me kėmbėt e bashkuara.

Nėse jeni tė ftuar pėr njė darkė.

Nėse jeni tė ftuar pėr darkė, fatura nuk duhet tė ndahet, faturėn e paguan ai qė fton.

Nėse jeni tė ftuar pėr darkė, fatura nuk duhet tė ndahet, faturėn e paguan ai qė fton.
" alt="Nese jeni te ftuar per darke fatura nuk duhet te ndahet, ai qe ka ftuar duhet te paguaje.

">
Nese jeni te ftuar per darke fatura nuk duhet te ndahet, ai qe ka ftuar duhet te paguaje.

Bisedat telefonike kur jeni nė njė takim.

Biseda telefonike kur jeni nė njė takim nuk duhet tė zgjasė pa limit, ju duhet tė pėrgjigjeni vetėm nėse telefonata ėshtė shumė e rėndėsishme.

Biseda telefonike kur jeni nė njė takim nuk duhet tė zgjasė pa limit, ju duhet tė pėrgjigjeni vetėm nėse telefonata ėshtė shumė e rėndėsishme.

Biseda nė vendet publike

Nė vende publike biseda nuk duhet tė bėhet me zė tė lartė, biseda duhet tė jetė e qetė dhe pa ngritje zėri.

Nė vende publike biseda nuk duhet tė bėhet me zė tė lartė, biseda duhet tė jetė e qetė dhe pa ngritje zėri.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
dP9i4

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.