Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sfidat e jetės pėr ēdo shenjė horoskopi

Perspekti ju tregon sfidat e jetės pėr secilėn shenjė tė horoskopit dhe mėnyrėn si ju i pėrballoni ato.

Sfidat e jetės pėr ēdo shenjė horoskopi
Sfidat e jetės pėr ēdo shenjė horoskopi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/11/2017 12:25, Ndryshuar: 04/11/2017 18:30

Dashi

Je njė njeri i fortė, ke humbur njė person tė dashur, por sėrish je ringritur mė i fortė se kurrė. I gatshėm pėr tė jetuar jetėn, duke bėrė krenar kė po tė sheh tani nga qielli.

Demi

Je njė person qė nuk dorėzohet, qė lufton pėr idetė dhe principet e tua, e pikėrisht pėr kėtė ndokush mund tė tė pėrkufizojė si kokėfortė, e pėrpos vėshtirėsive qė tė dalin para, jeni i gatshėm tė pėrballeni me to.

Binjakėt

Gjithmonė ke pasur njė potencial shumė tė madh, vendosmėri dhe durim. Arrin ta menaxhosh me lehtėsi stresin e punės, duke qėndruar gjithmonė i kthjellėt. Je njė person qė nė jetė asgjė nuk tė ėshtė dhėnė si dhuratė, andaj me forcėn qė ke i tregon botės njeriun qė je bėrė.

Gaforrja

Ke kaluar zhgėnjime nė jetė, miqėsi tė prishura apo marrėdhėnie dashurie qė kanė pėrfunduar me zemėr tė thyer, por pavarėsisht tyre ke qėndruar nė kėmbė. Kjo duhet tė tė bėjė tė kuptosh sa njeri i fortė je. Ja ke dalė tė mbijetosh edhe i vetėm, pa askėnd nė krah pėr tė tė mbėshtetur.

Luani

Je njė person shumė pozitiv, optimist, i gėzuar dhe plot me energji. Pavarėsisht se jeta tė ka vėnė nė situata nga mė tė vėshtirat, ti e ke mundur, nuk je dorėzuar. Ke shumė rrugė para teje pėr tė bėrė dhe jemi tė sigurtė qė do ta pėrballosh me kokėn lart.

Virgjėresha

Je nga ata persona qė do tė bėheshe "copash" pėr kė ka nevojė. Dhe e ke bėrė njė gjė tė tillė edhe pėr persona qė nuk e kanė merituar. Ke dhėnė shumė duke harruar edhe veten, ndoshta ke qenė ti personi qė ka pasur mė shumė nevojė pėr ato qė ke dhėnė pėr tė tjerėt. Por nuk i ke kėrkuar kurrė ndihmė askujt, ja ke dalė mbanė vetė.

Peshorja

Nė tė shkuarėn tė kanė marrė shumė gjėra, e tani ato mungesa ndihen nė jetėn tėnde. Por ti je sėrish kėtu, i pavarur, je njeriu qė e ke ndėrtuar vetė veten tėnde, qė ėshtė rritur i vetėm nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme, je bėrė njė person i fortė.

Akrepi

Jeni personi i parė qė mbėshtet miqtė ose familjarėt e tu nė zgjedhjet ose vendimet e jetės, por akush nuk e ka bėrė diēka tė tillė me ty, askush nuk tė ka mbėshtetur ose tė ketė besuar realisht tek ti. Por ti e di se ēfarė bėn dhe mendimi yt vlen shumė mė shumė se i kujtdo tjetėr. Mjafton qė tė besosh ti nė zgjedhjet e tua, tė tjerat nuk kanė rėndėsi.

Shigjetari

Je formuar vetė, nuk ke kėrkuar kurrė ndihmėn e tė tjerėve, sepse nuk e ke dashur ndihmėn e tė tjerėve. Qė nė vegjėli ke qenė autonom nė gjėrat e tua. E tani shiko ku ke arritur. Ke qenė gjithmonė i ndershėm me veten dhe tė tjerėt. Ke punuar shumė pėr tė arritur ato qė ke sot. Je njė shembull pėr shumė tė tjerė.

Bricjapi

Ke njė ndjeshmėri qė pak persona e kanė. Di t'i qėndrosh afėr njerėzve, di t'i dėgjosh dhe kėshtu ke bėrė gjithmonė me miqtė dhe familjarėt e tu, por askush nuk e ka bėrė kėtė me ty, je ngushėlluar gjithmonė i vetėm, ke qarė vetėm, ke ulėritur i vetėm nga zemėrimi, edhe kur mendoje se nuk do tja dilje mbanė, por ja ke dalė, vetėm.

Ujori

Je njė person i ndershėm dhe besnik qė lufton pėr kė nuk ka "zė", ose pėr kė nuk ka asgjė nė jetė. Bėn gjithmonė mirė, e do tė kesh edhe ti mirė, kėtė mos e harro kurrė. Je njė njeri altruist qė shkon kundėr tė keqes.

Peshqit

E shkuara ka lėnė plagė tė hapura brenda teje, qė me kalimin e kohės do tė shėrohen. Je njė person special sepse di tė falesh dhe tė ecėsh pėrpara, e tė lėsh gjithēka pas krahėve. Madje edhe tė gjithė tė keqen qė tė ėshtė bėrė. Edhe nėse sot ende tė djeg, ti fal, e kjo gjė tė bėn njė person me shpirt tė madh.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj




Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
4K]af

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.