Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Faktet qė nuk thuhen asnjėherė pėr ēdo shenjė tė horoskopit

Ne duam tė njohim mė shumė prej tyre; fakte qė realisht ekzistojnė, veēori qė shenjat kanė, por qė nuk thuhen me zė tė lartė, ndoshta sepse janė disi tė fshehura.

Faktet qė nuk thuhen asnjėherė pėr ēdo shenjė tė horoskopit
Faktet qė nuk thuhen asnjėherė pėr ēdo shenjė tė horoskopit
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/01/2018 19:00

Nė pėrgjithėsi, ata qė lexojnė rregullisht horoskopin e kanė njė ide se cilat janė karakteristikat e secilės shenjė, por ne duam tė njohim mė shumė prej tyre; fakte qė realisht ekzistojnė, veēori qė shenjat kanė, por qė nuk thuhen me zė tė lartė, ndoshta sepse janė disi tė fshehura.

Perspekti do t'ju zbulojė disa prej tyre, ju pastaj na jepni ose jo tė drejtė...

Dashi

Ata kėrkojnė gjithmonė dashuri.

Janė tė zgjuar.

Nuk u intereson shumė pėr ndjenjat e tė tjerėve.

Nėse i gėnjen, i ke humbur.

Qajnė shumė.

Flasin shumė dhe shpesh bėhen tė lodhshėm.

I bėjnė njerėzit t'i besojnė.

Nuk dorėzohen lehtė.

Lėvizin shumė duart kur flasin.

Kafshojnė shumė buzėn.

Demi

Nė pamje tė jashtme duken shumė tė qetė, por nė fakt janė shumė nevrikė.

Nuk e humbin kontrollin asnjėherė.

Nuk kanė besim tek asnjė.

Nėse do t'i lėndosh, prit mė tė keqen prej tyre.

Kanė shumė ndjeshmėri pėr personat qė duan.

Janė miq shumė tė mirė.

Janė shumė selektivė kur vjen fjala pėr personat me tė cilėt kalojnė kohėn.

Janė moskokėēarės.

Ju pėrqafojnė vetėm kur keni ditėlindjen.

Binjakėt

Shumė emocionalė.

Dijnė shumė, por nuk tregojnė.

Nuk duan t'ia dijnė pėr gjumin.

E kanė shumė bezdi kur situata bėhet e mėrzitshme.

Janė egocentrikė.

Nuk e kanė kurrė gabim.

Ata i shprehin ndjenjat nė shumė forma, por kurrė me fjalė.

Shpesh keqkuptohen.

I mbulojnė ndjenjat e tyre me humor dhe indiferencė.

Bėjnė kėdo qė tė qeshė.

Janė shumė tė ndjeshėm, por do t'ju duhet kohė t'ua kuptoni kėtė veēori.

Kanė shumė pasiguri.

Truri i tyre ėshtė gjithmonė i ngarkuar.

Gaforrja

Mund tė kujtoni se ju duan, por nė fakt jo.

Ata dijnė si t'i menaxhojnė ndjenjat.

Bėjnė shumė drama.

Mund tė jenė shumė egoistė nė raste tė caktuara.

Tė paparashikueshėm.

"Mė lėr rehat, por mė jep vėmendje" - motoja e tyre.

Celulari ėshtė pjesė e trupit tė tyre.

Janė shumė familjarė.

Bėjnė shpesh viktimėn.

Japin kėshillat mė tė mira, por nuk i zbatojnė.

U qeshin tė gjithėve.

E vrasin shumė mendjen pėr tė tjerėt.

Ata i duan shumė fėmijėt.

Nuk i lėnė tė tjerėt t'i kuptojnė, ndaj shpesh keqkuptohen.

Luani

Kanė ide tė qarta mbi jetėn.

Vlerėsojnė shumė moralin.

Kanė nevojė pėr konfirmim tė vazhdueshėm.

Nėse u bėn 1 gjė, ta paguajnė me 10.

Ju kuptojnė se ēfarė doni prej tyre.

Tallen me pasiguritė e tė tjerėve.

Bėjnė gjėra tė mira pėr njerėzit, edhe pse nuk kanė qejf t'i thonė.

Mund tė jetojnė vetėm dhe nuk e kanė problem.

Flasin me vete kur askush s'ėshtė pranė.

Kanė pasiguri, edhe pse nuk duket.

Janė tė ēmendur.

Nė shumicėn e rasteve fitojnė.

Nuk duken kurrė sikur janė tė ndjeshėm nė sy tė tė tjerėve, por nė tė vėrtetė janė.

Virgjėresha

Duken gjithmonė sikur duan tė vrasin dikė.

Lexojnė gjėra tė ēuditshme.

Janė shumė tė dedikuar dhe tė ndihmojnė kur keni nevojė.

Bėhen me nerva kur gjėrat nuk janė bėrė ashtu siē duan ata.

Janė diku nė mes introvertit dhe ekstrovertit.

Kur nuk tė duan mė, s'tė flasin fare.

Nuk e durojnė dot kur tė tjerėt bėhen me nerva me ta, edhe kur ėshtė faji i tyre.

Nuk e tregojnė lumturinė me entuziazėm.

Peshorja

Janė gjithnjė tė dashuruar.

Dėgjojnė muzikė tė dobėt.

Shumė emocionalė.

Nuk dinė asnjėherė se ēfarė ndodh vėrdallė.

Bėhen tė ēuditshėm kur nuk janė rehat.

Kanė gjithmonė mendime tė mira pėr njerėzit.

Janė kreativė.

Skuqen shpejt.

E kanė tė vėshtirė tė thonė jo.

Lodhen shumė sepse duan qė tė gjithė tė jenė tė lumtur.

Akrepi

Duan tė duken si tė fortė, por nė fakt janė qaramanė.

Kanė njė mendje shumė perverse.

Ata kanė hobi qė i mbajnė sekret, pa i thėnė.

Ata vdesin tė ndihen tė dashuruar.

Ofendohen shumė shpejt.

Janė tė frikshėm kur janė me nerva.

Janė shumė tipa protektivė pėr njerėzit qė duan.

E urrejnė kur i injoroni.

Thonė shaka nė momentet mė tė papėrshtatshme.

Kanė njė lidhje tė jashtėzakonshme me muzikėn.

Shigjetari

Mund tė zhduken nė ēdo moment pa thėnė asgjė.

Adhurojnė filmat, shumė!

Kanė qejf gjumin edhe pse nuk u mjafton kurrė.

Bėjnė dėme shpesh, por jo aq tė rėndėsishme ndaj i marrin me tė qeshur.

Nuk e kanė me qejf tė kėrkojnė falje, por e bėjnė gjithsesi.

Besojnė se mund tė bėjnė gjithēka nė mėnyrėn mė tė mirė dhe nė shumicėn e rasteve e bėjnė.

I kap ndonjėherė mėrzia pa pasur arsye konkrete.

Motoja e tyre: "Nuk duket diēka e mirė, por unė do ta provoj gjithsesi...".

Shumė kėrkues nga vetja.

Bricjapi

Kompleks superioriteti.

Pėlqejnė shumė festat.

Pėrpiqen qė t'ju mbyllin gjithmonė gojėn.

Janė tė mirė deri nė momentin qė ju i lėndoni.

Kur e kuptojnė qė e kanė gabim, kėrkojnė falje.

Janė tė qetė edhe nė situatat mė tė nxehta.

Kanė gjithmonė njė plan tė dytė.

Pėr ta pamja fizike ėshtė shumė e rėndėsishme.

Kanė disa fiksime tė ēuditshme.

Luajnė shumė me kėmbėt e tyre.

Kanė nevojė pėr pėrqafime, por nuk e kėrkojnė hapur.

Ujori

Zhduken pa arsye.

Janė tė lezetshėm.

Konfuzohen kur duhet tė zgjidhin mes tė mirės dhe tė keqes.

Janė tė fiksuar me "memet".

I dashurojnė flokėt e dėborės.

Pėlqejnė kanabisin.

Do e kuptojnė kur i gėnjeni.

Humbin shpesh gjėrat e tyre.

Ndiejnė mė shumė sesa e tregojnė.

Janė rebelė.

Janė mė tė zgjuar nga sa hiqen.

Peshqit

Nuk u pėlqen tė kenė pėrgjegjėsi.

Pėlqejnė mė shumė muzikėn se njerėzit.

Pėlqejnė vėmendjen, por jo shumė.

Nuk pranojnė tė jenė opsion i dytė.

Dėgjues tė mirė.

Mund tė bėhen tė ēuditshėm.

Janė njerėz me humor.

E kanė zemrėn e madhe, por imagjinatėn edhe mė shumė.

Konfuzohen lehtė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
L/GD

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė