Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė do tė ndodhte nėse Dielli do tė zhdukej?

A e keni menduar ndonjėherė ēfarė do tė ndodhte me planetin Tokė, nėse Dielli prapritmas do tė zhdukej?

Planeti Tokė nuk do tė ishte mė njė planet i gjallė pa Diell.
Planeti Tokė nuk do tė ishte mė njė planet i gjallė pa Diell.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/08/2016 17:15

Dita 1: Toka do tė dukej sikur ėshtė bėrė natė por nuk do tė kishte Hėnė.

Dita 9: Temperaturat do tė stabilizoheshin nė tė gjithė planetin.

Dita 20: Tė gjitha vendet me ujė si: oqeanet, liqenet, detet dhe lumenjtė do tė ngrinin dhe do tė bėheshin akull.

Dita 65: Temperatura nė planet do tė mbėrrinte -50 gradė Celcius.

Pas 6 vitesh: Toka del nga orbita e saj, nuk ka mė njė qendėr graviteti, dhe lėviz e lirė nė sistemin diellor.

Pas 10 vitesh: Temeperatura e planetit arrin nė -125 gradė Celcius.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
SIlS

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.