Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr muajin Dhjetor 2017. Kėto do tė jenė shenjat mė me fat.

Perspekti sjell pėr ju horoskopin mujor Dhjetor 2017. Muaj tė mbarė!

Horoskopi pėr muajin Dhjetor 2017. Kėto do tė jenė shenjat mė me fat.
Horoskopi pėr muajin Dhjetor 2017. Kėto do tė jenė shenjat mė me fat.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/12/2017 11:09, Ndryshuar: 01/12/2017 19:08

Dashi

Yjet do tė tregohen shumė bujarė me ju kėtė fundvit. Venusi dhe Mėrkuri janė nė favorin tuaj, por edhe Dielli po ashtu ėshtė shumė aktiv. Keni arritur nė njė fazė kur mund tė thoni me plot gojė: "Po, e pranoj kėtė propozim." Gjatė muajve tė fundit jeni kėnaqur me pak. Dy vitet e fundit keni pasur probleme financiare, por kjo s'do tė thotė se s'mund tė pėrmbyllni me sukses ndonjė marrėveshje biznesi. Gjatė Dhjetorit do tė vini nė vijė tė gjitha ēėshtjet e lėna pezull. Idetė tuaja janė shumė tė ēmuara. Njė nga datėt mė tė favorshme do tė jetė ajo e datės 8. Ditėt e fundit tė muajit do tė jenė shumė tė qeta, paēka se ėshtė periudhė festive.

Njė histori e sapolindur dashurie mund tė ndėrpritet nė mes gjatė dhjetorit. Ky muaj favorizon ata qė kanė ndjenja tė vėrteta. Ata qė janė tė vetmuar prej kohėsh kanė shumė shpresa kėtė muaj. Ēiftet nė krizė do t'u mbijetojnė debateve vetėm nėse kanė njė marrėdhėnie me themele tė forta. Dashuria lind krejt papritur pėr ata qė janė nė kėrkim tė saj, ndaj ju kėshilloj tė frekuentoni ambiente tė reja. Datat 26 dhe 31 do tė jenė shumė stresuese pėr ju qė s'keni vendosur ende ku do t'i kaloni festat. Nė datėn 27 do tė ndaleni dhe do tė reflektoni se ēfarė jeni duke bėrė me jetėn tuaj. Pas datės 7 mund tė filloni me kurat dhe terapitė e ndryshme. Marsi do tė kalojė nė favorin tuaj pas datės 9. Ndryshimet nė moment tė fundit ju tensionojnė shumė.

Demi

Qė prej muajit Tetor, tė lindurit nė shenjėn e Demit po pėrballen me njė periudhė konfuzioni. Situata e tensionuar nė punė ju ka shkaktuar probleme tė shumta.

Dhjetori duket sikur do tė nisė me trysni tė madhe, por sjell me vete surpriza tejet pozitive. Saturni nis kalimin nė shenjė dhe sjell njė frymė tė favorshme qė do tė zgjasė pėr dy vjet rresht. Do tė vėreni risi frytdhėnėse pėr sa i pėrket investimeve, rritjes sė tė ardhurave dhe lajmeve tė mira pėr projektet afatgjata qė do tė marrin udhė gjatė vitit 2018. Projektet nė sferėn financiare rekomandohen fuqishėm, sepse Saturni do ta zgjasė pėr muaj tė tėrė ndikimin e tij pozitiv dhe do t'ju nxisė ta nisni me forcė tė madhe vitin qė po vjen.

Marrėdhėniet sentimentale vazhdojnė tė jenė tė tensionuara, kryesisht ato marrėdhėnie qė kanė pėsuar krizė qė pas muajit tetor. Ndryshe paraqitet situata pėr lidhjet e konsoliduara prej vitesh. Beqarėt nuk do tė jenė fort tė gatshėm pėr tė nisur raporte afatgjata gjatė kėsaj periudhe, e shumta ndonjė flirt tė shkurtėr. Fundi i Dhjetorit dhe ndikimi i Saturnit sjell sukses dhe fat edhe nė sferėn e dashurisė, do tė jenė mjaft tė favorizuara bashkėjetesat dhe martesat e reja.

Pėr sa i pėrket gjendjes fizike, ajo do tė vijė dukshėm nė pėrmirėsim. Periudha e festave tė fundvitit nxit dėshirėn pėr tė bėrė gjėra tė reja, pėr tė vėnė nė zbatim projekte, pėr rrjedhojė stimulon mė tepėr energji. Edhe nga pikėpamja psikologjike, do tė ndiheni mė tė fortė pėr tė lėnė pas njė periudhė stresi dhe tensioni.

Binjakėt

Tė lindurit nė shenjėn e Binjakėve i pret njė muaj dhjetor pa shumė pretendime dhe pa nisma tė reja. Do tė hasni shpesh vėshtirėsi dhe mungesė dėshire pėr tė vepruar. Binjakėt kanė nevojė pėr stimuj qė tė nxjerrin mė tė mirėn nga vetja. Problemet nė vendin e punės dhe debatet me personat dashakeqė do tė theksohen edhe mė tepėr. Bėni kujdes sidomos gjatė fundjavave, sepse lodhja ndihet mė tepėr. Njė risi pozitive vjen mė datė 20 Dhjetor, kur Saturni, pas muajsh tė tėrė, nuk do tė ndikojė mė negativisht nė shenjėn tuaj, duke i dhėnė udhė njė periudhe pėrmirėsimi. Kjo do tė jetė e dukshme qė gjatė ditėve tė fundit tė Dhjetorit, kur klima do tė jetė mė e qetė dhe do tė favorizohen kontratat e shitblerjeve.

Edhe gjendja sentimentale ėshtė nėn trysni. Nuk ėshtė muaj pasionesh tė zjarrta apo zgjidhjesh afatgjata pėr dashurinė, madje parashikohen tė ndodhin edhe debate tė ashpra me partnerin. Fundjavat janė tė rrezikshme nė kėtė aspekt, pėrveē fundjavės sė fundit qė pėrkon me Vigjiljen e Krishtlindjes. Qė prej datės 23 Dhjetor, kundėrshtitė e planetėve do tė marrin fund dhe busulla juaj e brendshme do tė orientohet mė mirė drejt qetėsisė dhe dashurisė. Pėr beqarėt priten takime tė reja, por jo raporte afatgjata. Dy javėt e para do tė jenė tė mbushura me angazhime dhe do tė vini re njė rėnie energjish rreth datės 9 Dhjetor. Pėrmirėsimi fizik vihet re vetėm pas datės 20. Nė kėto kushte, rekomandohet qė tė nisni ndonjė terapi natyrale apo kurs meditimi. Fundi i muajit paraqitet mė pozitiv.

Gaforrja

Rastet nuk do tė mungojnė pėr tė lindurit nė shenjėn tuaj. Marsi do tė jetė nė pozicion tė favorshėm qė prej datės 9 dhjetor dhe do t'ju stimulojė mė tepėr grint. Rreth datės 14 mund tė mbyllni njė marrėveshje me leverdi. Me kėtė vendosje yjore tė favorshme sipėrmarrjet pritet qė tė kenė sukses. Ecuri pozitive do tė kenė sidomos ata qė kanė nisur ndonjė aktivitet personal apo drejtojnė ndonjė zyrė. Dhjetori ėshtė muaj pozitiv pėr tė konfirmuar disa projekte frytdhėnėse qė do tė marrin udhė gjatė muajve tė parė tė vitit 2018. Mundėsitė janė tė shumta, por ēėshtja e parave mbetet e diskutueshme, si pasojė e shpenzimeve tė tepruara gjatė muajve pararendės. Historitė e lindura gjatė verės shkojnė mirė. Po ashtu edhe ato tė krijuara nė fillim tė kėtij viti apo edhe mė herėt do tė kenė ecuri pozitive dhe mund tė konkretizojnė ndonjė projekt afatgjatė sė bashku. Tė lindurit nė shenjėn e Gaforres e ēmojnė shumė dashurinė dhe, kur gjejnė personin e duhur, mendojnė pėr tė krijuar familje. Nėse ndokush prej jush mban dy lidhje paralele, do tė detyrohet tė bėjė njė zgjedhje para Krishtlindjes. Bėni kujdes nė fund tė muajit, sepse mund tė hasni ndonjė pengesė nga familjarėt, qoftė edhe pa qėllim.

Dhjetori do tė jetė periudhė pėrmirėsimi nė pikėpamjen fizike. Koha e duhur pėr tė nisur ndonjė trajtim apo terapi ėshtė rreth datės 14. Megjithatė, mos e teproni me lodhjen e madhe gjatė datave 24 dhe 27, kur gjendja paraqitet disi e rėnduar. Mos harroni, mė mirė pak dhe saktė!

Luani

Edhe muaji i fundit i vitit 2017 do tė jetė njė periudhė meditimi. Ėshtė momenti i pėrshtatshėm pėr tė konsoliduar rolin tuaj nė kompaninė apo aktivitetin ku punoni, pas njė viti relativisht pozitiv nė aspektin profesional. Do tė ndiheni disi tė lodhur, por klima do tė jetė e favorshme pėr ortakėri apo bashkėpunime tė reja rreth datės 18. Duhet tė bėni kujdes nė aspektin financiar, sidomos me ndonjė gjobė apo detyrim tė papaguar, pasi do t'ju duhet ta zgjidhni gjatė kėtij muaji. Mos rrezikoni shumė!

Konfliktet e brendshme do tė zgjidhen pjesėrisht gjatė muajit Dhjetor. Mėrkuri, Saturni, Afėrdita dhe Dielli janė pozicionuar nė mėnyrė tė favorshme, duke sjellė qetėsi nė lidhjet ekzistuese dhe pasione tė zjarrta pėr ata qė janė nė kėrkim tė ndonjė flirti emocional tė momentit. Tė dielat janė ditė mė fat. Raportet e lindura gjatė kėtij muaji mund tė shndėrrohen nė afatgjata me kalimin e kohės. Ditėt mė interesante janė rreth mesit tė muajit, plot me risi dhe surpriza.

Viti mbyllet pozitivisht pėr sa i pėrket gjendjes fizike. Do tė ndiheni plot energji. Ata qė kanė pasur probleme shėndetėsore prej kohėsh, do tė gjejnė shėrim. Muajt e fundit kanė qenė tė tensionuar dhe tė lodhshėm, por situata po pėrmirėsohet. Pozicionimi i yjeve gjatė Krishtlindjes dhe Vitit tė Ri ėshtė mjaft pozitiv.

Virgjėresha

Muaji Dhjetor nuk ėshtė edhe aq i jashtėzakonshėm nė aspektin profesional pėr tė lindurit nė shenjėn tuaj. Ndryshimet tani nuk do tė jenė fort tė kėnaqshme. Megjithatė, mund tė vijoni realizimin e ndonjė projekti tė nisur prej muajsh.

Do tė hasni disa debate me kolegė e bashkėpunėtorė qė s'kanė tė njėjtat pikėpamje me ju. Pėr ta sqaruar mė saktė, nuk ėshtė njė periudhė jo e suksesshme, thjesht do tė ndieni disa pasiguri nė punė. Mos ndėrmerrni ndonjė nismė me rrezik, sidomos rreth datės 17. Megjithatė, Jupiterin e keni nė pozicion tė favorshėm, pas datės 20 edhe Saturnin. Ndaj, ditėt e fundit tė Dhjetorit do tė kenė pėrmirėsim.

Nė pikėpamjen sentimentale, mund tė themi me plot gojėn se mė e keqja ka kaluar tashmė. Pjesa e parė e muajit mbetet ende e tensionuar dhe e rėnduar nė kėtė aspekt, por me ndihmėn e Jupiterit dhe Saturnit, pjesa e dytė do tė jetė mjaft pozitive.

Krishtlindja do tė jetė plot emocione. Historitė e dashurisė pritet tė marrin formė pėrfundimtare. Madje, disa prej jush do tė mendojnė edhe pėr tė pasur fėmijė. Ngrini njė dolli me datė 31 dhjetor dhe kremtoni nisjen e njė faze tė re dhe mos u stepni prej frikės, kontradiktave apo kujtimeve tė sė shkuarės. Pėr sa i pėrket fizikut, muaji Dhjetor i jep udhė njė stine plot forcė dhe energji. Do tė lėrė pak pėr tė dėshiruar pjesa e parė e muajit, pėr shkak akumulimit tė stresit qė shkakton disa ērregullimeve nė stomak. Situata do tė kulmojė nė mes tė muajit.

Ndėrsa nė ditėn e Krishtlindjes dhe nė periudhėn festive do tė ndiheni plot forcė.

Peshorja

Marsi ėshtė ende nė shenjėn tuaj deri mė datė 9 dhjetor, mė pas vjen pozicionimi i favorshėm i Diellit, Mėrkurit dhe Afėrditės. Kjo ėshtė njė periudhė force, por prej datės 20 dhjetor mund t'ju lindin disa polemika. Nėse keni punuar gjatė nė dy punė paralele, apo keni pakėnaqėsi nga ndonjė epror apo koleg, me gjasė do t'i vijė fundi durimit dhe do tė bėni njė zgjedhje. Shijojini deri nė fund frytet e kėtij viti, sepse fillimi i vitit tė ardhshėm pritet tė jetė i mundimshėm. Nėse ju propozohet ndonjė ndryshim i vendit tė punės, mendojeni mirė. Likuidoni edhe aktivitetet jofitimprurėse. Kushtojini vėmendje pėrgatitjes pėr provime, ju qė ndiqni shkollėn. Nė aspektin e ndjenjave ėshtė njė periudhė vendimmarrjeje. Kėshtu, kur njė histori nuk ecėn mirė, duhet mbyllur pėrfundimisht. Nga data 20-31 Dhjetor, shumė tė lindur nė shenjėn e Peshores do tė kuptojnė se ē'rrugė duhet tė marrin. Ėshtė periudhė kur zgjedhjet duhen bėrė vetėm nėse ia vlejnė vėrtet. Mbase duhet tė largoni pėrfundimisht nga jeta juaj njė person indiferent dhe tė largėt. Po ashtu duhet tė qėndroni larg nga lidhjet paralele apo personat qė vėnė nė rrezik unitetin e ēiftit.

Pėr sa i pėrket formės fizike, Dhjetori shėnon njė periudhė pėrmirėsimi, sidomos pas vėshtirėsive dhe problemeve qė keni kaluar nė verė. Nga data 21-31 Dhjetor aftėsitė tuaja fizike do tė vihen nė provė. Do tė lini mėnjanė diplomacinė e lindur, sepse ndonjėherė duhen parashtruar argumentet vetjake. Nėse nuk flisni se i druheni reagimit tė tė tjerėve, nuk ju bėn mirė, sidomos pėr stomakun!

Akrepi

Planeti Mars hyn favorshėm nė shenjėn tuaj prej datės 9 Dhjetor, ndėrsa ndikimi i Jupiterit i bashkohet nė fund tė muajit. Elemente kėto qė sjellin energji dhe shtysė pėr tė ndjekur njė frymėzim, gjithmonė pa rrezikuar. Rreth datave 14 dhe 15 edhe Hėna do t'u vijė nė ndihmė tė lindurve nė shenjėn e Akrepit. Situata profesionale ėshtė pėrmirėsuar ndjeshėm nė krahasim me muajt e tjerė, por dhjetori do tė sjellė aleanca tė reja, rinovimin e ndonjė marrėveshjeje, fitime nė rritje pėr sipėrmarrėsit, sidomos pėr ata qė punojmė mė vete, kushte tė volitshme pėr akte shitjeje apo qiradhėnieje. Muaji kulmon nė harkun kohor 21-30 Dhjetor.

Nė aspektin e ndjenjave, dashuria u pėrket atyre qė kanė guxim. Nėse keni gjetur personin e duhur dhe keni njė histori qė ecėn mirė, pėrkushtojuni dhe vazhdojeni atė. Pozicionimi i yjeve ėshtė shumė i volitshėm edhe pėr njohje tė reja dhe tė veēanta, pėr vendime tė befta, apo pėr arratisje tė zjarrta nė ēift. Ndoshta edhe ndonjė miqėsi do tė shndėrrohet nė dashuri. Mund tė ndodhė ēdo gjė, njė martesė e rrufeshme, apo njė ndarje krejt e papritur, nė tė dyja rastet e ardhmja do tė jetė mė e mirė. Qė prej ditės sė Krishtlindjes, do t'ju lindė njė forcė e brendshme.

Nė aspektin fizik, Dhjetori do tė jetė njė muaj pa probleme. Dita mė e mirė ėshtė ajo e Krishtlindjes, njė dhuratė qė ju vjen nga yjet dhe qė nėnkupton mė pak lodhje dhe mė shumė mirėqenie. Si pasojė e Marsit nė shenjė, do tė keni shumė punė pėr tė bėrė, por merrini shtruar. Fundi i muajit paraqitet mjaft pozitiv.

Shigjetari

Me hyrjen e Marsit, Diellit dhe Jupiterit nė shenjė, mė nė fund, do tė mbusheni me frymė. Mundėsitė pėr tė pasur sukses do tė shtohen, sidomos me ndihmėn e njė miku tė afėrt. Ditė interesante janė ato rreth datės 14 Dhjetor, kur pritet qė tė lidhni marrėveshje tė reja dhe tė hidhni hapa fitimprurės. Nė dhjetėditėshin e fundit tė muajit, do tė keni plot arsye pėr tė festuar, pasi do tė siguroni financime pėr njė projekt, apo do konkretizoni njė akt shitjeje, duke siguruar tė ardhura tė mira. Periudha i paraprin njė fillim viti 2018 tejet tė volitshėm pėr tė arritur pikėsynimet profesionale.

Nė aspektin e ndjenjave, tė gjithė e dimė qė zemra nuk merr urdhra. Edhe tė lindurit nė shenjėn e Bricjapit do tė pėrballen me joshjen e njė ndjenje tė zjarrtė. Do tė keni shumė raste stimuluese pėr tė provuar dashurinė e shfrenuar. Me pozicionimin aq tė favorshėm tė yjeve, hipotezat janė tė shumta. Mund tė nisni njė lidhje tė re, tė zgjidhni mes dy personash, apo tė pėrjetoni njė pasion tė zjarrtė. Po ashtu kuadri yjor ėshtė i favorshėm pėr tė bėrė njė fėmijė apo pėr tė zgjidhur problemet me ish-partnerin. Interesante janė ditėt rreth datės 19, kur hyn Hėna nė shenjė, po ashtu edhe rreth datės 29. Mund tė marrin udhė edhe plane tė reja familjare.

Nė kėndvėshtrimin fizik dhe psikologjik, i keni sėrish ju frerėt nė dorė. Ndaj, pasi keni siguruar mirėqenien fizike, i kushtoheni aspektit estetik. Merruni me ndonjė aktivitet sportiv dhe ushqeni vazhdimisht trurin, sepse tė lindurit nė shenjėn e Bricjapit kėrkojnė qė truri i tyre tė jetė gjithmonė aktiv dhe i pėrqendruar nė projekte.

Bricjapi

Me hyrjen e Marsit, Diellit dhe Jupiterit nė shenjė, mė nė fund, do tė mbusheni me frymė. Mundėsitė pėr tė pasur sukses do tė shtohen, sidomos me ndihmėn e njė miku tė afėrt. Ditė interesante janė ato rreth datės 14 Dhjetor, kur pritet qė tė lidhni marrėveshje tė reja dhe tė hidhni hapa fitimprurės. Nė dhjetėditėshin e fundit tė muajit, do tė keni plot arsye pėr tė festuar, pasi do tė siguroni financime pėr njė projekt, apo do konkretizoni njė akt shitjeje, duke siguruar tė ardhura tė mira. Periudha i paraprin njė fillim viti 2018 tejet tė volitshėm pėr tė arritur pikėsynimet profesionale.

Nė aspektin e ndjenjave, tė gjithė e dimė qė zemra nuk merr urdhra. Edhe tė lindurit nė shenjėn e Bricjapit do tė pėrballen me joshjen e njė ndjenje tė zjarrtė. Do tė keni shumė raste stimuluese pėr tė provuar dashurinė e shfrenuar. Me pozicionimin aq tė favorshėm tė yjeve, hipotezat janė tė shumta. Mund tė nisni njė lidhje tė re, tė zgjidhni mes dy personash, apo tė pėrjetoni njė pasion tė zjarrtė. Po ashtu kuadri yjor ėshtė i favorshėm pėr tė bėrė njė fėmijė apo pėr tė zgjidhur problemet me ish-partnerin. Interesante janė ditėt rreth datės 19, kur hyn Hėna nė shenjė, po ashtu edhe rreth datės 29. Mund tė marrin udhė edhe plane tė reja familjare.

Nė kėndvėshtrimin fizik dhe psikologjik, i keni sėrish ju frerėt nė dorė. Ndaj, pasi keni siguruar mirėqenien fizike, i kushtoheni aspektit estetik. Merruni me ndonjė aktivitet sportiv dhe ushqeni vazhdimisht trurin, sepse tė lindurit nė shenjėn e Bricjapit kėrkojnė qė truri i tyre tė jetė gjithmonė aktiv dhe i pėrqendruar nė projekte.

Ujori

Pėr tė lindurit nė shenjėn e Ujorit do tė jetė njė periudhė deri diku e mundimshme nė aspektin profesional. Disa prej jush duhet tė mjaftohen me njė punė me kohė tė pjesshme pėr disa muaj, tė tjerė duhet tė mbrohen nga ndonjė sulm, dikush tjetėr mund tė ketė dėshirė tė ndėrrojė vend pune, por s'duhet ta bėni kėtė pa pasur siguri. Nuk ju sugjeroj aspak qė tė ndėrmerrni nisma investimi pa i pasur idetė e qarta. Pėr disa prej jush Dhjetori do tė jetė muaj me konflikte, kurse pėr disa tė tjerė tejet i lodhshėm. Nuk ėshtė momenti i pėrshtatshėm pėr tė kundėrshtuar dhe pėr t'u tensionuar, edhe pse njė Ujor e ka tė vėshtirė tė mos i shprehė mendimet e veta.

Edhe nė sferėn personale atmosfera ėshtė e tensionuar, sigurisht nė varėsi tė raportit qė keni. Nėse keni njė lidhje tė fortė, dashuria nuk vihet nė diskutim, por mund t'ju lindin probleme si pasojė e problemeve fizike tė njėrit prej jush. Kini kujdes me raportet e papėrcaktuara mirė, apo me miqėsitė e pėrziera me dashuri, pasi ju humbasin kohė. Kush ka kaluar njė periudhė krize, do tė ndihet mė mirė. Sa i pėrket situatave familjare apo ēifteve tė konsoliduara, mund tė hasin kontradikta a debate si pasojė e shpenzimeve disamujore. Mbajeni pak dorėn! Pėr sa i pėrket gjendjes fizike, nuk do tė vihen re probleme tė rėnda, por njė plogėshti e vazhdueshme. Ndaj, gjatė festave tė fundvitit, kėshillohet qė tė kaloni njė periudhė qetėsie me familjen tuaj. Dy javėt e para gjendja ėshtė mė pozitive, por pas datės 9 dhjetor lodhja do tė rikthehet, po ashtu edhe momentet e tensionit, tė stimuluara nga pozicioni jo i favorshėm i Marsit. Krishtlindja paraqitet interesante, kurse Viti i Ri nė rikuperim e sipėr.

Peshqit

Dhjetori sjell njė lajm tė mirė pėr shenjėn e Peshqve, pas datės 20, Saturni do tė vendoset nė pozicion tė favorshėm, ndėrkohė qė Jupiteri ju pėrkrah qė nė fillim tė muajit. Qė prej Tetorit, keni nisur njė periudhė revolucionare. Mundėsitė e suksesit tani janė shtuar sė tepėrmi, mund tė fitoni shumė sfida. Nėse punoni nė sektorin e financės, mbase s'do tė bėheni pasanike brenda muajit, por gjendja do tė pėrmirėsohet ndjeshėm. Investimet do tė jenė tė volitshme. Tė rinjtė qė duan tė provojnė fatin jashtė vendit, tė aplikojnė dhe tė bėjnė kėrkesa. Nėse dikush ka kryer stazhin, do t'i vijė konfirmimi pėr njė vend pune. Ditėt pas datės 14 janė pozitive pėr tė arritur suksesin. Veēojmė Krishtlindjen, kur do tė shquheni pėr intuitė tė mprehtė.

Nė aspektin personal, emocionet janė mė tė forta gjatė kėtij muaji dhe mund tė konkretizoni projekte afatgjata. Nėse keni njė lidhje me probleme, mund ta mbyllni gjatė dhjetorit pa i vuajtur shumė pasojat. Po ashtu mund t'i jepni fund njė lidhjeje jashtėmartesore nė Dhjetor, pasi do tė kuptoni vlerėn e dashurisė sė vėrtetė, por mund tė ndodhė edhe anasjelltas. Ata qė duan tė martohen apo tė kenė fėmijė, duhet t'i luajnė duart, sepse kuadri yjor ėshtė mjaft i favorshėm. Njohjet e reja pėr beqarėt janė mė tė bukura nga mesi i muajit dhe sidomos pėr Krishtlindje, kur zemra ėshtė edhe mė e ngrohtė. Me Marsin, Jupiterin, Neptunin dhe Hėnėn nė shenjė, mund t'ju realizohet ndonjė ėndėrr e vogėl.

Nė aspektin fizik dhe psikologjik, muaji Dhjetor pėrmbyll nė mėnyrė tė pėrsosur njė vit tė lodhshėm, por shumė frytdhėnės. Nėse pėrkushtoheni, arrini rezultate tė mira. Kjo ndjesi do t'ju shoqėrojė kėtė fundvit, do tė nėnvizoni faktin qė keni luftuar dhe keni dalė tė fituar. Nga pikėpamja psikologjike ndiheni mirė dhe ju karakterizon njė ndjesi lirie e brendshme. Ditėt mė pozitive janė nga 22-29 Dhjetori, kur do tė ndieni njė pėrmirėsim dhe rigjenerim fizik mahnitės.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
:T&(Y

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė