Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si e pėrcakton data e lindjes formėn e trupit tuaj?

Do tė habiteni! Mėsoni si e pėrcakton data e lindjes formėn e trupit tuaj

Si e pėrcakton data e lindjes formėn e trupit tuaj?
Si e pėrcakton data e lindjes formėn e trupit tuaj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/02/2018 12:37

Numerologjia ėshtė njė konsideruar shkencė mė vete pėr sa i pėrket parashikimeve apo karakteristikave.

Numrat nuk janė asnjėherė tė rastėsishėm dhe pėr kėtė mund tė jemi tė sigurt. Sado e pabesueshme tė duket, numerologjia pėrcakton edhe formėn tuaj trupore. Nėse ja vini veshin deri nė fund, mund tė gjeni edhe formulėn ideale pėr tė qenė pėrherė nė formė.

Pėr shembull

Nėse datėlindja juaj juaj ėshtė 12.05. 1990 ju duhet tė bėni mbledhjen:

1 + 2 + 0 + 5 + 1 + 9 + 9 + 0 = 27 = 2 + 7 = 9

Kjo do tė thotė se numri i vetėm me shifra qė pėrcakton formėn e trupit tuaj ėshtė numri 9.

Bėni kėtė llogaritje pėr tė marrė njė numėr me njė shifėr dhe shihni se cili ėshtė numri juaj individual.

Numri 1

Kėta njerėz vėshtirė se vuajnė nga obeziteti pėr shkak tė faktit se metabolizmi i tyre dinamik i ndihmon ata tė kenė njė posturė elegante.

Numri 2

Kėta njerėz janė tė prirur pėr kile tė tepėrta dhe shpesh nuk dinė se ēfarė ushqimesh hanė dhe duhet tė hanė. Vėmendje e veēantė duhet t'i kushtoni frutave, perimeve dhe aktivitetit fizik.

Numri 3

Ata kanė njė pikėpamje pesimiste mbi botėn dhe kjo ėshtė e rėndėsishme pasi mendimet reflektojnė peshėn. Shmangeni!

Numri 4

Kėta njerėz rekomandohen qė tė angazhohen nė aktivitete fizike, sepse mungesa e aktivitetit fizik mund tė shkaktojė probleme, qė nga ana tjetėr ēon nė akumulimin e yndyrės.

Numri 5

Mendimi i tė tjerėve ndikon shumė tek ta. Njerėzit shumė optimist janė tė pakėt prandaj, ju duhet ta gėzoni sa mė shumė jetėn dhe sidomos tė parandaloni akumulimin e yndyrės.

Numri 6

Kėta njerėz konsiderohen me fat pasi kanė njė formė proporcionale tė trupit. Postura ėshtė e kėndshme dhe tėrheqėse.

Numri 7

Kėta njerėz zakonisht fitojnė peshė nė rastet e ēėshtjeve emocionale, qė do tė thotė se mbajtja e njė marrėdhėnieje tė mirė me partnerin e tyre ėshtė me rėndėsi tė madhe.

Numri 8

Njerėzit tek ky grup duhet tė mėsojnė t'i lėnė gjėrat tė shkojnė dhe tė falin, meqė zemėrimi zakonisht ēon nė akumulimin e yndyrės dhe shtimit tė peshės.

Numri 9

Kėta njerėz janė veēanėrisht tė prirur pėr tu shėndoshur dhe pėr tė akumuluar yndyrė. Eleminimi i kileve ėshtė shumė i vėshtirė pėr ta.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
J+9#T

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė