Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Thėnie nga John F. Kennedy pėr Lidershipin dhe Rritjen Personale

John F. Kennedy, i njohur pėr sharmin e tij dhe tė folurėn nė publik, ėshtė presidenti i parė mė i ri, i cili nė moshėn 43 vjeēare u zgjodh pėr tė drejtuar Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Thėnie nga John F. Kennedy pėr Lidershipin dhe Rritjen Personale
Thėnie nga John F. Kennedy pėr Lidershipin dhe Rritjen Personale
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/11/2017 21:05

Amerikanėt e kujtojnė John F. Kennedy me dashuri si njė figurė frymėzuese dhe njė ndėr presidentėt mė tė dashur nė histori.

Kėto janė 10 thėniet mė frymėzuese pėr lidershipin nga John Kennedy:

Pėr edukimin:

"Sa mė shumė rriten dijet tona, aq mė shumė shpaloset injoranca jonė."

"Lidershipi dhe tė nxėnit janė tė domosdoshėm pėr njėri tjetrin."

"Qėllimi i edukimit ėshtė rritja e dijeve dhe pėrhapja e sė vėrtetės."

Pėr veprimin

"Veprimi ka risqet dhe kostot e tij, por tė kushton shumė mė shumė tė rrish nė vend duarkryq."

"Nuk duhet tė negociojmė kurrė nga frika. Por asnjėherė nuk duhet tė kemi frikė tė negociojmė."

"Koha e duhur pėr tė rregulluar ēatinė ėshtė atėherė kur dielli shkėlqen."

"Ata qė guxojnė tė dėshtojnė mund tė arrijnė shumė."

Pėr aftėsitė

"Njeriu ėshtė ende kompjuteri mė gjenial nga tė gjithė."

Pėr mundėsitė

"Ndryshimi ėshtė ligji i jetės. Dhe ata tė cilėt shohin vetėm tė shkuarėn ose tė tashmen po humbasin tė ardhmen."

"Gjėrat nuk ndodhin. Gjėrat janė bėrė qė tė ndodhin."

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
R*DQL

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė