Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė tregon forma e hundės pėr personalitetin tuaj?

Sipas njė studim tė ri publikuar nė Gazetėn e Kirurgjisė Faciale ekzistojnė 14 forma hundėsh dhe pėr mė tepėr ēdo lloj hunde ėshtė e lidhur me tipare tė ndryshme tė personalitetit.

Ēfarė tregon forma e hundės pėr personalitetin tuaj?
Ēfarė tregon forma e hundės pėr personalitetin tuaj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/01/2018 12:24, Ndryshuar: 10/01/2018 19:26

Studimi, i udhėhequr nga Profesor Abraham Tamir, kishte si qėllim tė analizonte 1.300 fotografi tė njerėzve dhe t'i gruponte nė 14 grupe sipas formės sė hundės. Pas kėsaj ndarjeje, njė grup studiuesish pėrpiluan karakteristikat dhe tiparet e personalitetit. Nė faqet nė vazhdim do tė shihni shpjegimin pėrkatės pėr ēdo formė hunde.

Hundė me majė

Njerėzit me kėtė formė hunde gjykojnė drejt, planifikojnė me kujdes gjėrat e tyre dhe janė tė pėrgjegjshėm. Na vjen keq t'ju themi, por jeni tė pabesė.

Hundė me gungė

Jeni impulsivė dhe flisni pėrpara se tė mendoni. Kjo hundė tregon pėr ju qė jeni njerėz energjikė dhe tė kėndshėm.

Hunda e gjatė

Jeni lider tė lindur dhe keni aftėsi organizative tė mira.

Hundė e vogėl

Jeni njerėz tė pėrkushtuar dhe punoni shumė. Jeni kreativė dhe keni vėshtirėsi nė marrjen e vendimeve.

Hundė e drejtė

Kjo hundė tregon pėr ju qė keni njė logjikė tė ftohtė edhe nė situatat mė tė nxehta. Jeni tė prirur pėr lėndėt shkencore.

Zotėroni aftėsinė e tė menduarit nė mėnyrė abstrakte dhe keni njė intuitė shumė tė zhvilluar. Jeni njerėz kreativė.

Hundė e gjerė

Njerėzit me hundė tė gjerė janė optimistė, ekstrovertė dhe pėlqejnė grupet e mėdha tė shoqėrisė.

Hundė e hollė

Kėta janė njerėz tė qetė qė pėlqejnė tė qėndrojnė vetėm. Kėnaqeni me atė qė keni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
-\<3%

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė