Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

7 fraza qė njerėzit e suksesshėm nuk i pėrdorin.

Suksesi nuk ėshtė kurrė i papritur. Ai pėrfshin vite punė tė madhe dhe hapa tė vogla pėrpara; kėrkon fleksibilitet dhe analiza tė kujdesshme tė asaj qė ndodhin nė jetė.

Suksesi nuk ėshtė kurrė i papritur.
Suksesi nuk ėshtė kurrė i papritur.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/12/2016 14:59

Kemi vendosur tė zbulojmė pėr ju cilat fraza duhet tė eleminoni nga fjalori juaj pėr tė pėrshpejtuar rrugėn tuaj drejt suskesit.

E urrej punėn time

Ka njė rregull tė rėndėsishem qė tė gjithė njerėzit e susksesshėm e ndjekin: gjithmonė jini objektiv dhe qėndroni neutral. Thjesht mbani mend: pėrpara se tė hidhni akuza dhe kėrcėnime pėrreth, sigurohuni qė keni peshuar te gjitha protė dhe kundrat nė fillim.

Kjo nuk ėshtė e drejtė

Njerezit e sukseshėm kurrė nuk ankohen qė arritjet e tyre nuk janė vleresuar, dhe kanė dėshtuar nė marrjen e rezultateve pėr meritat e tyre. Ne tė gjithė vuajmė nga padrejtėsia nė jetė, prandaj ėshtė e rėndėsishme tė dijmė ta trajtojmė veten me shumė dinjitet.

Kjo gjė nuk duhet tė kishte shkuar kėshtu.

Dėshira pėr ndryshim ėshtė karakteristika ēelės e njerėzve tė sukseshėm. Sa mė shpejt ti pranoni gjėrat e reja, aq mė shumė mundėsi keni qė tė arrini gjėra tė rėndėsishme nė fushėn tuaj tė karrierės.

Kjo nuk ėshtė puna ime

Njė njeri vėrtet i suksesshėm ėshtė dikush qė kurre nuk i shtyp tė tjerėt. Ėshtė e kundėrta: ata mirėsisht i ndihmojnė kolegėt tė kenė sukses gjithashtu. Tė qenėt i aftė pėr tė punuar nė grup, tė qenėt i qeshur dhe miqėsor janė gjithashtu disa aspekte tė rėndėsishme dhe tė nevojshme pėr tė arritur sukses.

Kjo ėshtė e pamundur

Provoni tė shikoni vėshtirėsitė tuaja jo si blloqe penguese qė pengojnė rrugėn tuaj, por si sfida ekzistuese nė njė aventurė epike nė jetėn tuaj. Problemet do tė zgjidhen shumė mė lehtėsisht, do ta shikoni.

Kjo gjė duhet tė ishte bėrė nė njė mėnyrė tjetėr

Edhe nėse ndodh qė tė dėshtoni nė njė detyrė shumė tė rėndėsishme qė ju ishte besuar, qortimi i vetes pėr ditė tė tėra pas kėsaj do tė ishte pa lidhje. Mos e ndėshkoni veten pėr gabimet e shkuara. Nė vend tė kėsaj, mėsoni prej tyre dhe ecni pėrpara.

Nuk kam zgjidhje tjetėr

Ka gjithmonė shumė mundėsi pėr ju. Njerėzit e suksesshėm gjithmonė do tė gjejnė njė mėnyrė pėr tė krijuar rrugėn e tyre drejt suksesit.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
U%,]d

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.