Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Njerėzit kameleon qė pėrshtaten me tė gjithė u pėrkasin shenjave tė...

Duhet tė heqėsh stresin? Tė punėsosh njė shenjė Zodiakale "Kameleon" si terapeutin tėnd personal pėr t'ju ndihmuar tė qetėsoheni, ėshtė zgjidhja mė e mirė qė mund tė bėni.

Njerėzit kameleon qė pėrshtaten me tė gjithė u pėrkasin shenjave tė...
Njerėzit kameleon qė pėrshtaten me tė gjithė u pėrkasin shenjave tė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/01/2018 17:38

A keni vėnė re ndonjėherė se sa tė ndryshėm jeni nga shenjat e tjera tė Zodiakut? Ju shkoni mirė me njerėzit dhe pėrfshiheni nė ēdo ambjent pa asnjė problem.

Ju duhet tė jeni me patjetėr njė nga shenjat e ndryshueshme nė Astrologji!

Nėse jeni Binjakėt, Virgjėresha, Peshqit ose Shigjetari ju jeni njė shenjė kameleon.

Por ēfarė ėshtė ekzaktėsisht ajo qė e bėn shenjėn tuaj tė Zodiakut tė pėrshtatet ndaj ndryshimit aq mirė?

Nė vend qė tė krijoni konflikt ndaj ndryshimit ose t'i rezistoni ndryshimit si shenja e tjera, Horoskopi juaj e pranon ndryshimin pa luftė.

Nėse ndryshimi ėshtė i dobishėm pėr ju, ju i pėrshtateni atij. Nė vend qė tė pėrjetoni stres, diēka nė trurin tuaj ju thotė, "kjo do tė jetė interesante" dhe veproni nė njė mėnyrė tė ndryshueshme.

Nė fakt, pėrshtatja ėshtė njė nga aftėsitė tuaja mė tė mėdha. Si njė shenjė e ndryshueshme, ju jeni nė gjendje qė t'u ofroni komoditet atyre qė ju rrethojnė.

Ashtu si njė kameleon ndryshon ngjyrėn e tij pėr t'u pėrshtatur me mjedisin e tij, jo sepse duhet ta bėjė, por pėr shkak se kjo gjė do ta ndihmojė atė tė mbijetojė.

Kėto janė 4 arsyet se pėrse ju kamufloheni:

Pėrshtateni pėr mbijetesė!

A do tė thotė kjo se ju fshiheni nga konfliktet? Ndonjėherė, edhe po.

Ju do tė preferonit qė nė botė tė ketė harmoni dhe paqe sesa mosmarrėveshje. Pėr sa i pėrket egoizmit, ju jeni mjaft tė vetėdijshėm se duhet tė pėrshtatemi me situatėn nė mėnyrė qė tė gjithė tė jenė tė qetė.

Ashtu si tė gjithė, ju do tė ngriheni dhe do tė luftoni nėse njė gjė shkon kundėr bindjeve tuaja. Por ju nuk do tė jeni nė vijėn e frontit tė betejės si shenjat e tjera dhe as nuk do tė koordinoni sulmet, por do tė jeni ato pėrforcime qė rrinė dhe luten pėr paqe.

Ia ktheni shpinėn lehtėsisht stresit!

Ju e dini se si tė hiqni stresin e tepėrt dhe si tė lustroni momentet qė nuk po shkėlqejnė si duhet. Ua dini aq mirė masėn saqė shenjat e tjera befasohen dhe kanė nevojė pėr ju.

Ju, shenjat e ndryshueshme, jeni navigatori qė u tregon atyre se nga tė shkojnė. Pa ju, rezultatet do tė ishin tė zbehėta dhe pjesėrisht tė pėrfunduara.

Ju jeni sintonizuesit e shkėlqyer tė Zodiakut!

Nėse dikush duhet tė sigurohet se diēka ėshtė e pėrsosur, ju jeni personi tė cilit do t'i drejtohen.

Natyrisht, marrja e vendimeve nuk ėshtė cilėsia juaj mė e mirė pėr shkak tė pėrqendrimit tuaj nė pėrsosjen e gjėrave. Ju nuk mund tė jeni ata qė e krijojnė veprėn e artit nga argjila, por jeni mė tė mirėt pėr tė nxjerrė nė pah potencialin qė ka.

Ju sillni harmoni nė ēdo situatė!

Si njė shenjė e ndryshueshme, ju jeni mė tė fortė emocionalisht se tė tjerėt. Me aftėsinė tuaj pėr t'u pėrshtatur dhe pėrputhur me mjedisin tuaj ju mund tė bartni njė barrė mė tė rėndė sesa pjesa tjetėr.

Ju mund tė rezistoni si asnjė person tjetėr. Ju nuk do tė qani kur nuk mund t'ia arrini qėllimit tuaj dhe as nuk do tė krijoni konflikte sepse diēka nė jetėn tuaj ka ndryshuar.

Kjo mund tė shihet si njė forcė ose njė dobėsi, por ju e dini se nuk ėshtė asnjėra.

Janė kėto tė dytat. Ky ėshtė njė Bekim dhe njė Bela!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
FB"F>

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.