Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mė thuaj frutin e preferuar tė tė tregoj karakterin.

Frutat janė tė shėndetshme, pėrmbajnė sasi tė lartė tė fibrave, kanė sheqer natyror dhe janė zėvendėsim ideal pėr ėmbėlsirat.

Mė thuaj frutin e preferuar tė tė tregoj karakterin.
Mė thuaj frutin e preferuar tė tė tregoj karakterin.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 12/10/2017 17:03

Cili ėshtė fruti juaj i preferuar? Bananet, luleshtrudhet, qershitė, apo portokalli?

Pėrveē shijes qė kanė, frutat e preferuar zbulojnė shumė mbi karakterin tuaj.

Ananasi

Njerėzit qė preferojnė ananasin shkėlqejnė nė situata tė vėshtira. Janė shumė tė guximshėm, organizatorė tė mirė dhe njihen si persona qė nuk kanė frikė. Kur vjen fjala te miqėsia, janė shumė tė kujdesshėm dhe nėse ia dilni tė bėni mik/mikeshė dikė qė pėlqen ananasin, besnikėrinė e keni tė garantuar. Dy karakteristika tė tjera tė kėtyre personave janė sinqeriteti dhe ndershmėria.

Molla

Ata qė preferojnė mollėt janė shumė simpatikė dhe tė hapur. Gėzojnė ekstravagancė dhe dijnė tė dalin nga situata tė vėshtira.

Nė dashuri, pritjet e tyre janė reale dhe gjithmonė i shmangen grindjeve. Janė pozitivė, tė qeshur dhe gjithmonė japin mbėshtetje.

Portokalli

Pėr tė hequr lėvoren e portokallit duhet durim dhe ėshtė pikėrisht ky tipari qė karakterizon njerėzit qė e preferojnė portokallin. Ata nuk kanė frikė nga punėt e vėshtira, por i detajojnė mendimet. Nė dashuri janė tė pėrkushtuar dhe pėrpiqen qė tė shmangin grindjet. Personat qė duan tė hajnė portokall mė sė shumti shkėlqejnė nė biznes.

Banane

Bananja ėshtė frut i ėmbėl dhe ata qė e preferojnė si frut janė miqėsorė, simpatikė, tė dashur dhe shumė tė butė. Edhe pse janė tė tėrhequr dhe nuk kanė shumė vetėbesim, ia dalin qė tė jenė fitues nė shumė situata. Personat qė preferojnė bananet shqetėsohen rreth mendimeve tė tė tjerėve dhe gjithmonė pėrpiqen qė tė kenė imazh tė mirė.

Dardha

Ata qė pėlqejnė dardhat janė entuziastė, tė ndjeshėm dhe tė zgjuar. Ndonjėherė janė edhe tė padurueshėm, kėshtu qė shumė shpesh prishin miqėsitė dhe marrėdhėniet me njerėzit tė punojnė. Gjithashtu, pakujdesia e tyre e rastit mund ti ndėshkojė ata nė jetėn private, nė punė dhe nė dashuri.

Rrushi

Njerėzit qė e pėlqejnė rrushin gjithmonė janė tė rrethuar nga miqtė dhe familja. Ata gjithmonė janė nė qendėr tė vėmendjes. Nė planin e punės janė liderė, qė e duan pushtetin dhe suksesin. Megjithatė, janė persona qė nervozohen shpejt dhe lehtėsisht.

Qershia

Kreativė, tė talentur dhe inteligjentė por edhe tė parapashikueshėm. Ndizen si vetėtimė, atėherė kur askush nuk i pret, por gjithmonė armė tė fortė kanė komunikimin. Nė dashuri janė partnerė idealė edhe pse nuk e shprehin shpesh.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
I`<-g

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė