Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė duhet tė bėni qė ti pėlqeni secilės shenjė horoskopi?

Tė pėlqen, tė tėrheq, mbase je e dashuruar nė tė? Zbuloje se kur ka lindur, pastaj afroju dhe pushtoje, por pikėrisht ashtu sikundėr i pėrgjigjet shenjės sė tij tė horoskopit...

Ēfarė duhet tė bėni qė ti pėlqeni secilės shenjė horoskopi?
Ēfarė duhet tė bėni qė ti pėlqeni secilės shenjė horoskopi?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/11/2017 17:58, Ndryshuar: 28/11/2017 01:02

T'i pėlqesh Dashit

Cilėsitė

Ka buzagazin e gjuetarit qė e pret prenė e tij. Nga natyra ėshtė udhėheqės, i do luftėn dhe garėn. Ėshtė i vendosur dhe i guximshėm, pandėrprerė shkon pėrpara, konsideratave nuk ua vė veshin sė tepėrmi.

Spirituoz, optimist, e do jetėn dhe e di se si duhet t'u hyjė nė zemėr atyre qė e rrethojnė.

Besnik dhe shpirtgjėrė, ai e di se si duhet tė luftojė pėr ty.

Tė metat

Si egocentrik i matur, ai beson se Toka sillet pėr shkak tė tij dhe rreth tij.

Ėshtė shumė krenar dhe mendjemadh, me shumė vėshtirėsi i duron goditjet e dashurisė.

Ka njė ndjenjė tė pazakonshme pėr kundėrshtimet. Nėse dėshiron qė tė bėjė diēka, pikėrisht kėtė ndaloja!

Ndjenjat e tij janė pak a shumė sipėrfaqėsore, adhuron tė dėgjojė dhe tė mbledhė ndodhi tė dashurive.

Ka natyrė agresive dhe nė disa raste mund tė jetė edhe i dhunshėm.

Si t'i pėlqesh

Mos iu vardis. Dashi ėshtė luftėtar i cili dėshiron qė "vetė ta arrijė qėllimin qė ka". Kushtoji pak mė shumė kujdes dukjes tėnde.

Bėhu pak mė e egėr nėse ka nevojė. Gjithsesi, duhet tė jesh gjithnjė tėrheqėse. Pranoji "ikjet" e tij tė vogla.

Mos lejo qė tė tė hutojė me nxitimin e tij.

T'i pėlqesh Demit

Cilėsitė

Mashkullor, i butė, sensual, Demi kėnaqet nė jetė sikundėr adhuruesi i ėmbėlsirave nė ėmbėltore.

I rregullt, i vyeshėm, ai ndėrton ngadalė, por nė mėnyrė tė sigurt.

Meqenėse ėshtė i sinqertė nė tė gjithnjė mund tė mbėshtetesh.

I durueshėm, i dashur dhe i kujdesshėm, ai do tė bjerė copė qė t'i kėnaqė ata qė i do.

Ka koncept pėr tė bukurėn, e do artin nė tė gjitha format e tij.

Tė metat

Koncepti i tij pėr kursimin nganjėherė pėrkufizohet me koprracinė.

Nevojėn e tij pėr tė pasur e bart edhe nė ndjenjat dhe marrėdhėniet me tė tjerėt.

Shumė rrallė preket nga sulmet e hidhėrimit, por kur kjo i ndodh, nuk mund tė kontrollohet. Nuk ėshtė taktik.

Ėshtė mosbesues dhe lehtė hidhėrohet pa ndonjė arsye tė vėrtetė.

Si t'i pėlqesh

Bėhu spontane, e sinqertė dhe e natyrshme. Ai i urren nazet.

Shmangi dietat pėr dobėsim.

Demat i duan vajzat vitale, por jo edhe varėset e rrobave.

Ji e sigurt dhe besnike.

Mėso tė gatuash: i pėlqen tė hajė, por jo gjithēka.

Ji e butė dhe e ndjeshme.

Mos harxho kot dhe sė tepėrmi. Demi dėshiron qė ta theksojė se si paraja fitohet me vėshtirėsi.

T'i pėlqesh Binjakėve

Cilėsitė

Ka njė shpirt tė gjallė, inteligjencė tė shkėlqyeshme dhe ka pikėpamje shumė tė zhvilluar pėr komunikimet.

Ėshtė sharmant dhe spirituoz, ėshtė i dashur dhe i matur.

E ruan gjatė shpirtin rinor.

Ėshtė kureshtar dhe qartėsisht i etur pėr njohje tė reja.

Pėrshtatet lehtė.

Tė metat

Nganjėherė sillet si njė fėmijė i llastuar.

Pėrnjėherė e ndryshon humorin dhe nė njė rast tė tillė shpreh anė shumė tė kėqija tė karakterit.

Ėshtė i paqėndrueshėm dhe ndjenjat e tij janė kryesisht sipėrfaqėsore.

Ėshtė lajkatar, egocentrik dhe bukur narcisoid.

Kur ndesh nė pengesė e ka tė vėshtirė qė ta tejkalojė.

Si t'i pėlqesh

Nė rend tė parė shmange bisedėn mbi lidhjen serioze dhe martesėn.

Bėje tė tė adhurojė nė aspektin intelektual.

Bėhu e paparashikueshme, e ndryshme, e paparė.

Ki stil.

Mos ia beso ndjenjat e tua.

Adhuroje forcėn, atė edhe ai e adhuron.

T'i pėlqesh Gaforres

Cilėsia

Ėshtė punėtor i madh, nuk frikohet nga lodhja. Imagjinata e tij lehtė do ta dėrgojė nė botėn e ēudive, kuptohet, ai atje mund tė jetė me ty.

Ėshtė i sinqertė dhe nuk i fsheh ndjenjat e tij mė tė thella.

Ėshtė i kėndshėm dhe ka ndjenjėn e pėrkatėsisė.

Tė metat

Paratė i rrėshqasin nga dora.

Gjithnjė ėshtė i pakėnaqur.

Me vėshtirėsi i pėrballon gabimet e veta.

Ėshtė bukur pesimist dhe i mungon vetėbesimi.

Ėshtė naiv.

Si t'i pėlqesh

Pranoja se njė ditė do tė dėshiroje tė kesh fėmijė.

Bėje tė qeshė. Bėj shaka nė llogarinė tėnde, ose nė llogari tė nėnės sė tij, e cila e adhuron.

Ki durim qė ta dėgjosh dhe beso nė imagjinatėn e tij.

Nė mėnyrė sharmante dhe misterioze ofroja dėshminė e besnikėrisė suaj.

Qėndro gjithnjė nė krahun e tij.

Bėhu mikja e tij mė e mirė.

T'i pėlqesh Luanit

Cilėsitė

Krenar dhe kėmbėngulės, i lindur pėr sukses. I gatshėm tė bėjė sakrifica tė mėdha pėr ata qė do.

Epshor dhe dashnor i madh.

Ai jep pa kufizim.

I guximshėm dhe plot vetėbesim, nuk di as pėr dyshimin, as pėr frikėn.

Tė metat

Krenaria e tij nuk ka kufij, nganjėherė madje shndėrrohet nė krenari tė tepruar.

I inatosur, nganjėherė shumė i lėndueshėm.

Vdes nga frika e plakjes dhe paaftėsisė.

Nuk e duron vetminė.

Vėshtirė i pranon gabimet e tij dhe nuk e duron mosbesimin e tė tjerėve.

Si t'i pėlqesh

Ki besim nė tė dhe lejoje qė tė krenohet me ty.

Vlerėsoje shoqėrinė e tij dhe dėshmoja se sa krenohesh me tė.

Mos iu hidh nė pėrqafim aq lehtė dhe aq shpejt.

Bėhu koketuese, e kujdesshme dhe shumė femėrore. Ai i adhuron femrat e bukura dhe elegante.

Mos e lėndo rastėsisht vetėbesimin e tij tė madh.

T'i pėlqesh Virgjėreshės

Cilėsitė

Kureshtar dhe inteligjent, i interesojnė mijėra gjėra tė ndryshme. Ėshtė i organizuar dhe themeltar, dėshiron qė ta bėjė mirė punėn qė e kryen.

Ėshtė i guximshėm, u pėrmbahet ideve dhe bindjeve tė tij.

Ėshtė perfeksionist dhe asgjė nuk e lė nė dorė tė rastit.

Ėshtė sentimental, nuk dėshiron qė ta lėndojė atė qė e do.

Tė metat

Pikėpamja dhe nevoja pėr raporte kritike nganjėherė e tėrheqin nė thashetheme.

Nganjėherė ėshtė sė tepėrmi pėrgjegjės.

Frika nga vuajtja e frenon qė tė hyjė nė lidhje tė dashurisė.

Fare lehtė bėn jetė tė dyfishtė sentimentale.

Mė me kėnaqėsi qėndron nė rehatinė e shtėpisė sesa qė del jashtė pėr t'u argėtuar.

Si t'i pėlqesh

Trego ndjenjė pėr detajet, inteligjencėn tuaj dhe durimin.

Fitoje besimin e tij, gjė qė nuk ėshtė punė e vogėl.

Ji dashamirėse, diskrete dhe e butė: ai e urren vulgaritetin.

Afroju, sepse ai ėshtė i turpshėm pėr tė filluar i pari.

Binde se i vėren cilėsitė e tij tė shumta.

Respektoje nevojėn e tij pėr tė qenė i pavarur dhe nevojėn pėr pavarėsi nė punė.

T'i pėlqesh Peshores

Cilėsitė

Jashtėzakonisht joshės dhe i butė, harmoni e vėrtetė ndėrmjet butėsisė dhe bukurisė.

Shumė taktik, i kėndshėm, lehtė krijon njohje tė reja.

E adhuron artin.

Solidarizohet me mė tė dobėtit dhe personat nė nevojė.

Ka ndjenjė te patundur pėr drejtėsi.

Tė metat

Vėshtirė merr vendime. Nganjėherė me tė vėrtetė mundohet, por i mundon edhe tė tjerėt.

Ėshtė kokėfortė dhe dėshiron qė tė grindet.

Nuk ėshtė gjithaq besnik, kurrė nuk e bren ndėrgjegjja.

I mungojnė guximi dhe qėndrueshmėria. Nganjėherė frikėsohet edhe nga hija e vet.

I mungon ndjenja pėr rregull dhe organizim.

Si t'i pėlqesh

Foli pėr dashurinė, mendimin kryesor qė e preokupon.

Bėhu e butė, femėrore dhe paksa misterioze.

Bėhu sikurse ai, ji gjithnjė nė anėn e tė drejtėve.

Lufton pėr gjėra tė rėndėsishme, andaj bashkoju edhe ti.

Duhet tė dish qė qartė t'ia tregosh atė qė dėshiron.

Zhvilloje ndjenjėn pėr tė gatuar, ai i vlerėson gjellėt e shijshme.

T'i pėlqesh Akrepit

Cilėsitė

Ka inteligjencė dhe aftėsi tė e tė kuptuarit tė shpejtė. Ka temperament tė bujshėm epshor. E veēon tėrheqja magnetike.

Ka aftėsi tė madhe tė pėrqendrimit dhe e do punėn.

Ėshtė i guximshėm dhe gjakftohtė.

Ka konceptin pėr vlerat dhe u nėnshtrohet qėllimeve tė mėdha.

Tė metat

Agresiviteti i tij nganjėherė mund tė kthehet nė dhunė.

Di qė ta godasė kundėrshtarin nė pikėn e dobėt.

Nė mėnyrė qė tė dominojė mbi ata qė i do, do t'i detyrojė qė tė vuajnė. Nė kėtė ėshtė artist i vėrtetė.

Pėrjeton sulme tė kokėfortėsisė.

Si t'i pėlqesh

Mos nxito qė t'i tregosh se tė pėlqen.

Pranoje lojėn e dashurisė dhe tė luftės. Pėr tė kėto janė tė ndėrlidhura.

Mos gėnje, sepse gėnjeshtra di tė tė zbulojė si radar i vėrtetė.

Ji besnike, ngase xhelozia e tij ėshtė e rrezikshme dhe besimin e humbur do ta paguash shumė shtrenjtė.

Bėhu e paarritshme dhe temperamente sikundėr ėshtė ai vetė.

Pranoje humorin e tij tė keq.

T'i pėlqesh Shigjetarit

Cilėsitė

Ėshtė i lumtur, beson nė yllin e tij tė fatit dhe gjithnjė e arrin qėllimin e tij.

Ėshtė luftėtar energjik, i do aksionin dhe aventurėn.

Nuk frikėsohet qė ta thotė se ē'ka nė zemėr.

Ėshtė i ndershėm dhe i pėrkushtuar, nuk ngurron qė tė vihet nė krahun e mė tė dobėtėve.

Tėrheq simpatitė dhe ka shumė miq.

Tė metat

Me kėnaqėsi do ta shtrembėronte tė vėrtetėn.

Fjalėt e tij kanė njė afat tė shkurtėr pėrdorimi, ai nuk i mban gjithnjė premtimet.

Ėshtė i pavarur dhe vėshtirė qėndron nė njė vend.

Njėkohėsisht mund tė dashurohet nė mė shumė vajza.

Ka njė gjuhė tė mprehtė dhe vėshtirė se pranon fajin e tij.

Si t'i pėlqesh

Impresionoje me dukjen ose me veshjen.

Tregoji se je e vendosur, e fortė dhe e sigurt.

Tregoji se krenohesh me tė.

Ēfarėdo qė tė bėjė, pranoja se ėshtė mė i mirė se ti.

Ndaje me tė kėnaqėsinė e udhėtimeve.

Shpallja dashurinė dhe besnikėrinė.

T'i pėlqesh Bricjapit

Cilėsitė

Ėshtė i lumtur, beson nė yllin e fatit tė tij dhe gjithnjė e realizon qėllimin.

Ėshtė luftėtar energjik, i do aksionin dhe aventurėn.

Nuk frikėsohet qė ta shprehė atė qė e ka nė zemėr.

Ėshtė i ndershėm, i pėrkushtuar dhe nuk ngurron qė tė vihet nė krah tė mė tė dobėtėve.

I tėrheq simpatitė dhe ka shumė miq.

Tė metat

Me kėnaqėsi do ta shtrembėronte tė vėrtetėn.

Fjalėt e tij kanė njė afat tė shkurtėr pėrdorimi, ai nuk i mban gjithnjė premtimet.

Ėshtė i pavarur dhe vėshtirė qėndron nė njė vend.

Njėkohėsisht mund tė dashurohet nė mė shumė vajza.

Ka njė gjuhė tė mprehtė dhe vėshtirė e pranon fajin e tij.

Si t'i pėlqesh

Impresionoje me dukjen ose me veshjen.

Tregoji se je e vendosur, e fortė dhe e sigurt

Tregoji se krenohesh me tė.

Ēfarėdo qė tė bėjė, pranoja se ėshtė mė i mirė se ti.

Ndaje me tė kėnaqėsinė e udhėtimeve.

Shpallja dashurinė dhe besnikėrinė.

T'i pėlqesh Ujorit

Cilėsitė

Ėshtė origjinal dhe nuk ėshtė konformist, i pėlqen novitetet dhe nė kėtė madje edhe e tepron.

Ėshtė dorėlirė ndaj tė tjerėve, mė shumė mendon pėr personat qė e rrethojnė sesa pėr veten.

Ka dėshirė qė me tė tjerėt ta ndajė tė mirėn dhe kjo i sjell simpati dhe miq tė shumtė.

Ėshtė i lirė dhe pėrparimtar, lehtė pėrshtatet. Posaēėrisht ėshtė i talentuar pėr njohje tė reja dhe pėr marrėdhėnie ndėrnjerėzore.

Tė metat

Me vėshtirėsi e pėrfundon atė qė e fillon, mė shumė i intereson mėnyra se si do tė arrijė diēka se sa vetė qėllimi.

Ėshtė utopist, nuk e ka tė zhvilluar ndjenjėn pėr realitetin.

Gjithnjė ėshtė i gatshėm pėr shaka dhe nganjėherė pėr shkak tė kėsaj edhe lė pėrshtypje tė keqe.

Nė dashuri e ka tė vėshtirė qė ta gjejė dikė qė ėshtė mė pak besnik se sa vetė ai. E do pavarėsinė dhe pėr kėtė pas vetes lė njė zbrazėti tė dukshme.

Si t'i pėlqeni

Shmangi skenat e xhelozisė.

Mbaje pavarėsinė dhe mos i trego se varesh nga ai.

Bėju mė shumė mike sesa "dashnore epshore".

Shmangi formalitetet dhe obligimet.

Dėshmoji durimin tuaj dhe tolerancėn.

Tregoji se je plot mirėkuptim.

T'i pėlqesh Peshqve

Cilėsia

Ka intuitė sikundėr radari, ėshtė e pamundur qė t'i fshihet ēfarėdo qoftė.

Nuk ėshtė sharmant sa duhet, por rreth kėsaj punė as qė duhet tė mundohet fare. Ėshtė energjik, por i butė dhe i vendosur. A nuk ke imagjinuar pikėrisht pėr kėtė? Me kėnaqėsi pėrshtatet.

Ėshtė tepėr mikpritės.

Tė metat

Shumė lehtė impresionohet dhe ndikohet. Shpesh harron se ē'ka dashur nė tė vėrtetė.

Nėse dashurohet, bėhet sikur njė ngjitės. Kėtu nuk ka ilaē, ky ėshtė stili i tij.

Beson lehtė dhe ėshtė naiv sikurse njė fėmijė.

Ėshtė pak dembel. I duhet shumė kohė qė ta fillojė, por kur e fillon punėn atėherė edhe e mbaron.

Ėshtė dyshues, nganjėherė edhe hakmarrės, vetėm pėr faktin se ėshtė paksa i pasigurt nė vetvete.

Si t'i pėlqesh

Bėhu sensuale dhe misterioze, ai i do misteret.

Tregoji se je energjike.

Bėj diēka me tė cilėn do tė krenohet. Blija njė lojė pėr kompjuter.

Pėrshtatju, le tė ndihet i lirė derisa ėshtė me ty.

Bėhu e butė dhe femėrore. Nuk do tė mund tė pėrmbahet kur tė tė shohė nė veshje femėrore.

Bėhu e dashur dhe sillu miqėsisht ndaj tij.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Vb`dO

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.