Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Shenjat e horoskopit qė pėlqejnė orėt e vona tė natės dhe ato qė flenė herėt.

Ēfarė ndryshimi ka njė person qė pėlqen orėt e vona tė natės dhe njė tjetėr qė adhuron ta nisė ditėn herėt?

Shenjat e horoskopit qė pėlqejnė orėt e vona tė natės dhe ato qė flenė herėt.
Shenjat e horoskopit qė pėlqejnė orėt e vona tė natės dhe ato qė flenė herėt.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/09/2017 14:26

Ata qė pėlqejnė orėt e vona shpesh janė konsideruar si rebelėt e shoqėrisė, qė jetojnė pa rregulla dhe se e shijojnė jetėn siē duhet (kjo e fundit, jo domosdoshmėrisht).

Megjithatė, pėr disa, sipas astrologjisė, tė qėndrosh zgjuar deri vonė nuk ėshtė thjesht njė zgjedhje. Kėshtu funksionon truri i tyre dhe energjitė. Ka njė arsye pse individė tė veēantė nuk mund tė flenė natėn. Pėrgjigja gjendet nė shenjėn tuaj tė horoskopit.

Mė poshtė po renditim shenjat e horoskopit nga ato qė flenė mė pak nė ato qė e nisin ditėn herėt.

Shigjetari

Shigjetari ėshtė njė nga shenjat mė aventuriere tė horoskopit, qė do tė thotė ora tre e natės ėshtė ora normale pėr tė dalė jashtė dhe tė festojė, pse jo. Madje ka njė talent tė veēantė, pasi mund t'iu mbushė mendjen miqve tė pėrgjumur tė qėndrojnė me tė.

Dashi

Dashi e adhuron jetėn e natės dhe sidomos festat e orėve tė vona. Nėse askush nuk e shoqėron, pėr tė nuk ka rėndėsi, pasi me siguri do tė gjejė dikė nė ndonjė vend.

Demi

Demi mbase nuk mund tė jetė nė ēdo festė tė natės, por me siguri e gjen zgjuar duke parė ndonjė film, duke ngrėnė ndonjė gjė tė ngelur nė frigorifer apo duke bėrė ēdo lloj aktiviteti tjetėr nėpėr shtėpi.

Luani

Luanit i pėlqen tė qėndrojė zgjuar deri vonė, por jo domosdoshėmrisht jashtė. Ama nėse vendos tė dalė, do i duhet shumė kohė pasi do sigurohet tė duket si njė divė pėr tė rėnė sa mė shumė nė sy.

Akrepi

Akrepit i pėlqen nata pasi ėshtė misterioze dhe plot me intriga. Me siguri do jetė duke thurur plane jo fort tė kėndshme.

Binjakėt

Binjakėt janė as po as jo. Nėse duhet tė zgjohen herėt nė mėngjes, do zgjohen. Nėse duhet tė rrinė vonė natė, do tė rrinė. Pėr ta dita dhe nata nuk kanė ndonjė ndryshim tė madh.

Ujori

Ujori nuk ka ndryshim tė madh nga Binjakėt pėrveē faktit se varet ēdo gjė nga humori i tyre (edhe pse kanė njė humor tepėr, tepėr tė luhatur).

Peshorja

Peshorja ėshtė e kundėrta e gjithė shenjave mė sipėr. Pėr tė motoja ėshtė: "Tė kemi ditėn para".

Vigjėresha

Virgjėresha ėshtė tepėr korrekte dhe e organizuar. Nėse duhet tė bėjė diēka deri nė orėt e vona, pėr tė duhet planifikuar njė javė para. Nė tė kundėrt oraret janė fikse.

Bricjapi

Bricjapi ėshtė gjithmonė i zėnė me punė gjatė ditės, kėshtuqė pėr tė, nata, ėshtė koha e vetme pėr t'u ēlodhur.

Gaforrja

Gaforres i pėlqen tė ketė njė jetė plot me aktivitete gjatė ditės dhe pėr kėtė arsye i humbin energjitė gjatė natės. Megjithatė nėse dikush i shtyn tė rrinė vonė, pranojnė me pak vėshtirėsi.

Peshqit

Peshqit nuk janė aspak tė dhėnė pas jetės sė natės. Pėr ta, jeta e ditės ėshtė ajo qė ia vlen tė investosh.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
)W`.T

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.