Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sa ndikon diferenca nė moshė nė njė lidhje?

Pėr gjatėsinė e lidhjes ėshtė me rėndėsi qė ngjashmėritė (nė qėndrime, kuptim tė jetės, besim nė lidhjen me partnerin) dhe kompatibiliteti tė jenė mė tė shprehura sesa dallimet. Mirėpo, pa i marrė parasysh kėto, nuk duhet pėrgjithėsuar.

Sa ndikon diferenca nė moshė nė njė lidhje?
Sa ndikon diferenca nė moshė nė njė lidhje?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/10/2017 20:12

Gjithmonė dy shpirtra munden thjesht "tė gjenden" pa marrė parasysh moshėn, statusin shoqėror, largėsinė... Derisa tė ekzistojė dashuria dhe respektimi i dyanshėm, mosha nuk do tė duhej tė ketė ndonjė rol!

Fillimi i lidhjes me njė person mė tė moshuar, mund tė jetė pak shqetėsues nė fillim, por nėse i pėrcillni kėto kėshilla, do tė kuptoni si mund ta mbani kėtė lidhje tė balancuar.

Nėse dy partnerėt nė njė marrėdhėnie janė tė ndershėm me qėllimet e tyre, nuk ka asnjė arsye pse diferenca e moshės duhet tė krijojė problem nė njė marrėdhėnie.

Durimi

Njė nga arsyet kryesore qė i bėjnė femrat tė dalin me meshkuj mė tė vjetėr, ėshtė fakti se ata janė mė stabėl dhe mė tė vendosur. Derisa ju ēuditeni me shtėpinė e tij tė kėndshme dhe me karrierėn e tij, shumė shpejt do tė mėsoni se pėr tė paguar faturat ai duhet tė punojė shumė. Nganjėherė kjo do tė thotė se do tė ketė mė pak kohė dhe vėmendje pėr ju. Ju duhet tė kuptoni dhe tė keni shumė durim.

Diferenca nė moshė

Mos ia kujtoni vazhdimisht diferencėn nė moshė qė keni mes jush. Nėse ju tė dy jeni pajtuar qė tė filloni lidhjen, atėherė keni tejkaluar ēdo dallim nė moshė qė mund tė keni, duke e lėnė atė prapa jush. Nėse vazhdimisht ia kujtoni atij se sa vite keni dallim, thjesht do ta bėni tė ndihet keq dhe do tė dukeni e pasigurt.

Kėnaquni me bisedėn!

Shumė femra tė reja tėrhiqen nga meshkujt mė tė vjetėr, pėr shkak tė bisedės sė mrekullueshme qė mund ta kenė me ta. Ky do tė ishte njė rast pėr tė shprehur tė gjitha aftėsitė tuaja, tė cilat me miqtė tuaj moshatarė zakonisht nuk mund t'i shprehni edhe aq. Mund ta shfaqni personin e rritur brenda jush pa pasur frikė.

Shfaqni aftėsitė tuaja nė kuzhinė!

Nuk mund tė themi se ēdo femėr duhet gjithsesi tė dijė tė gatuajė dhe tė pastrojė pėr tė bėrė pėr vete njė person, por natyrisht qė nėse di t'i bėjė kėto, do tė duket shumė mė e pėrshtatshme si partnere. Meshkujve jo vetėm qė u duket atraktive kjo karakteristikė, por ata kėrkojnė diēka tė tillė te njė femėr, e cila nė tė ardhmen do tė rrisė familjen e tyre.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
D=A,-

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.