Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fakte qė mund tė mos i dini pėr meshkujt dhe femrat

Le tė themi se ka ardhur momenti qė tė zbulojmė disa gjėra tė reja pėr meshkujt dhe femrat. Nuk e kemi fjalėn pėr karakterin e tyre apo pėr mėnyrėn se si ata/ato janė apo sillen nė jetė.

Fakte qė mund tė mos i dini pėr meshkujt dhe femrat
Fakte qė mund tė mos i dini pėr meshkujt dhe femrat
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/11/2017 23:51

Mė poshtė do tė gjeni tė renditura disa kuriozitete tė pėrgjithshme tė cilat lidhen me kėto dy gjini.

Fillojmė me meshkujt:

Meshkujt e pabesė kanė njė inteligjencė mė tė ulėt, kjo sipas njė botimi tė njė studimi shkencor.

Njė sondazh ka zbuluar se meshkujt harxhojnė njė vit nga jeta e tyre nė vėzhgimin e femrave.

Gjysma e femrave tė cilat humbin jetėn nga vrasjet, vriten nga burrat, partnerėt apo ish tė dashurit e tyre.

Meshkujt gėnjejnė gjashtė herė nė ditė.

Rreziku i zhvillimit tė kancerit te meshkujt nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ėshtė 50%.

Fertiliteti i meshkujve vihet nė rrezik nga ēfarėdo lloj kompjuteri qė ata vėnė nė prehrin e tyre.

Gjatė jetės sė tij, njė mashkull harxhon pothuajse gjashtė muaj pėr tė rruajtur mjekrėn.

Meshkujt qerosė perceptohen si mė tė fortė nė krahasim nga meshkujt me flokė.

Meshkujt me gra simpatike kanė nivele mė tė larta kėnaqėsie nė martesė.

Njė burrė 99 vjeē u divorcua nga gruaja e tij 96-vjeēare pas 77 viteve martesė, pasi ai zbuloi njė flirt tė saj nė vitin 1940.

Nė Indi, njė burrė ėshtė martuar me njė qen, si rit ndėshkimi.

Nė vitin 2013, njė burrė bleu njė shtėpi pranė ish-gruas sė tij, vetėm e vetėm qė nė kopshtin e tij tė vinte njė statujė qė paraqiste gishtin e mesit tė njė dore.

Pirja e duhanit nga meshkujt mund tė shkaktojė impotencė.

Meshkujt qenė tė parėt tė cilėt veshėn taka tė larta rreth viteve 1600.

Ēuditė e botės femėrore

Ēdo 90 sekonda, njė grua vdes gjatė shtatzėnisė ose gjatė momentit tė lindjes sė fėmijės.

Gratė pėrdorin 20 000 fjalė nė ditė kur flasin.

20 gratė mė tė pasura nė botė, thesarin e tyre e kanė trashėguar nga bashkėshorti ose babai.

Njė femėr arrin ta mbajė pa e rrėfyer njė sekret maksimumi pėr 47 orė e 15 minuta.

Sipas shkencėtarėve, aroma e tė sapolindurve i ekzalton femrat sa edhe droga e vartėsit e saj.

Femrat e Romės sė lashtė pėrdornin pa kursim djersėn e Gladiatorėve pėr tė pėrmirėsuar bukurinė dhe ēehren e tyre.

Njė femėr nė Mbretėrinė e Bashkuar posedon mesatarisht nėntėmbėdhjetė palė kėpucė, por vesh vetėm shtatė prej tyre.

Nė Rusi ka 9 milionė femra mė shumė se sa meshkuj.

40% e lindjeve nė SHBA regjistrohen nga femra tė cilat nuk janė tė martuara.

Femrat harxhojnė pothuajse njė vit nga jeta e tyre pėr tė vendosur se ēfarė do tė veshin.

Femrat qajnė mesatarisht nga 30 deri nė 64 herė nė vit, ndėrsa meshkujt 6 deri nė 17 herė.

Mesatarisht femrat gėnjejnė katėr herė nė ditė, ndėrsa meshkujt gjashtė herė.

Femra (vajza) mė e re e divorcuar ėshtė 10 vjeēe.

Femrat mėsuan tė vishnin kėpucė me taka nga meshkujt rreth viteve 1600.

Izraeli ėshtė vendi i vetėm nė botė i cili u kėrkon me ligj femrave qė tė kryejnė ushtrinė.

Nė vend tė dhimbjeve tė zakonshme nė gjoks, sulmet nė zemėr te gratė manifestohen me vjellje, dispepsi dhe dhimbje nė shpatull.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
D#]IY

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.