Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė ka parashikuar horoskopi Kinez pėr vitin 2018?

Mos e humbisni! Lexo Horoskopin Kinez tani, ja ēfarė ka parashikuar pėr vitin 2018.

Ēfarė ka parashikuar horoskopi Kinez pėr vitin 2018?
Ēfarė ka parashikuar horoskopi Kinez pėr vitin 2018?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/12/2017 23:32

Nė ditėt e fundit tė 2017-ės, jemi tė gjithė kuriozė tė dimė sesi do tė jetė viti i ardhshėm. Horoskopi Kinez na zbulon detaje interesante dhe parashikimin e plotė.

Sipas vitit tuaj tė lindjes, gjeni shenjėn tuaj dhe lexoni parashikimin:

Miu: 1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Bualli: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Tigri:1902,1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Lepuri: 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Dragoi: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Gjarpri: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Kali: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Dhia: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Majmuni: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Gjeli: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Qeni: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Derri: 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Miu

Njerėzit nėn shenjėn e Miut do tė detyrohen tė mendojnė pėr ndryshimin e rrugėve tė tyre nė vitin 2018-tė. Pėr tė arritur, ata do tė duhet tė rishikojnė vlerat e tyre dhe se si lidhen me tė tjerėt. Duke e parė atė nė njė dritė pozitive, ky mund tė jetė viti kur Miu mėson tė dalė nga streha e tij e mbyllur. Megjithatė, Miu mund tė luftojė dhe tė ndjejė shumė tension nė marrėdhėniet e tyre.

Bualli

Bualli do tė pėrfitojė shumė kėtė vit. Tė lindurit e kėsaj shenje janė punėtorė tė vėrtetė tė por edhe tė vėshtirė. Megjithatė, ata kanė ankth pėr shumė gjėra. Ndėrsa tė lindurit e kėsaj shenjė janė zakonisht tė fortė dhe tė guximshėm, ata nganjėherė mund tė lėkunden nė bindjet e tyre dhe nė mendime. Pėr sa i pėrket simbolizmit, kjo do tė thotė se edhe pse viti i ri mund tė hedhė pengesa nė rrugėn tuaj, pa dyshim do tė jeni nė gjendje tė mbani veten tė vendosur.

Tigri

Siē ėshtė pėrmendur mė parė, Tigri ėshtė njė nga shenjat qė do tė ketė sukses mė sė shumti nė 2018-ėn. Ata nėn shenjėn e Tigrit do tė gjejnė se ambiciet e tyre do tė shpėrblehen nė vitin e ri. Tigri do tė ketė njė mundėsi pėr t'u lidhur me njerėzit e nivelit tė lartė, duke bėrė qė tė ketė njė vit vėrtet tė mirė dhe i suksesshėm. Pėrforcuar nga ndjenja e tyre e brendshme e besimit, Tigrat do tė shohin se shumė mundėsi interesante vijnė nė rrugėn e tyre dhe menjėherė do t'i shfrytėzojnė mė sė miri.

Lepuri

Viti 2017-tė, ishte viti i zjarrtė. Ishte shumė i ethshėm, me ritme tė shpejta dhe eksplozive, tė cilat me tė vėrtetė kėrcėnuan dhe sollėn fat tė keqe tek ju. Ky vit ėshtė nė thelb e kundėrta e vitit qė kaluat. Lepuri ėshtė nė njė vend mjaft tė mirė, sepse kjo ėshtė njė pėrvojė mė e sigurt referuar nga ēfarė keni kaluar. Edhe pse, nė tė vėrtetė Lepujt janė gjithnjė tė shpejtė dhe mjaft tė menēur pėr t'i shpėtuar. Ky fakt i jetės pėrkthehet nė temėn mbizotėruese qė do tė shėnojė Zodiakun kinez tė 2018-ės pėr lepujt. Edhe nėse paraqiten situata tė vėshtira, Lepuri do tė jetė nė gjendje tė manovrojė rreth atyre rrethanave tė varfėra dhe tė krijojė fat dhe sukses tė madh.

Dragoi

Dragonjtė janė tė gjithė nė lidhje me spektaklin. Ata e duan madhėshtinė dhe vdesin pėr vėmendjen. Pėr fat tė keq, ata janė tė verbėruar nga madhėshtia. Ky vit nuk do tė jetė mė i miri pėr ata, duke u cilėsuar si njė vit jashtėzakonisht modest. Ata nuk do tė marrin vlerėsimet qė duan aq dėshpėrimisht. Ata do tė jenė shpesh tė frustruar dhe tė mėrzitur kur nuk marrin njohjen qė ata mendojnė se ata meritojnė, qoftė nė punė ose nė shtėpi. Do tė ishte mė mirė nėse ata punojnė prapa skenave dhe nuk do tė pėrfshihen nė konfrontime.

Gjarpri

Gjarpėrinjtė janė tė shėnuar nga njė dėshirė e fortė pėr tė bėrė gjėra tė tyre. Ata nuk janė lojtarė tė ekipit, pėrkundrazi, ata tentojnė tė kujdesen vetėm pėr veten. Kjo karakteristikė pėrplaset Fort me ndjenjėn e komunitetit. Ky do tė jetė njė vit i vėshtirė pėr Gjarprin pasi "Viti i Ri dėshiron qė tė kemi etikė dhe ideale tė larta", dhe Gjarpėrinj dėshirojnė tė mbajnė njė profil tė ulėt dhe tė jetojnė sipas rregullave tė tyre. Duhet qė Gjarpri tė ndryshojė dhe tė pėrmirėsojė kontaktet me njerėzit duke mos lejuar qė krenaria e tyre tė fitojė.

Kali

Qeni dhe Kali janė shenja jashtėzakonisht tė pajtueshme. Ata janė tė dyja kafshėt qė u pėlqejnė njerėzve dhe kėshtu kanė atė tė pėrbashkėt, se ata janė pjesė e peizazhit njerėzor. Pėr shkak se ata kanė vlera dhe tipare tė personalitetit tė ngjashme, kuajt do tė lulėzojnė nė vitin 2018-tė. Megjithatė, ka njė problem potencial qė mund tė marrė rrugėn e lumturisė totale pėr Kalin. Kali ėshtė mė shumė se njė krijesė e elementeve tė zjarrit dhe i pėlqen tė angazhohet nė aktivitete emocionuese. Gjėja mė sfiduese qė njė Kali do tė pėrballet nė vitin 2018-tė ėshtė pak mėrzitje.

Dhia

Viti 2018-tė do tė shohė Dhinė, qė vepron shumė nervoze. Nė punė dhe nė shtėpi, kėta njerėz do tė ndihen sikur praktikisht ēdo veprim qė ata bėjnė ėshtė duke u gjykuar. Do tė ketė kufizime ose kufizime tė caktuara pėr kėtė shenjė nė vitin 2018-tė, gjė qė do t'i pėrkeqėsojė intensivisht. Ata do tė ndjehen sikur tė gjithė janė nė ēėshtjen e tyre, duke u kėrkuar atyre tė bėjnė gjėra dhe ata vetėm do tė duhet tė shtrėngohen dhe ta lėnė situatėn tė rrjedhė. Kėshilla mė e mirė pėr kėtė shenjė ėshtė qė tė pėrpiqen tė qetėsohen, tė mėsojnė disa teknika durimi dhe tė bėjnė mė tė mirėn e asaj qė kanė.

Majmuni

Majmuni do tė tė ketė probleme tė ngjashme me Kalin nė vitin 2018-tė. Majmunėt janė argėtues, tė ngazėllyer, dhe nganjėherė karaktere djallėzore. Shpesh Majmunėt duan probleme dhe duan tė luajnė rolin e nxitėsit. Ky nuk ėshtė i tyre. 2018-ta do tė sjellė Majmunin pėrsėri me kėmbė nė tokė dhe u kėrkon atyre tė marrin gjėrat pak mė seriozisht. Ky ėshtė viti qė me tė vėrtetė duhet t'i kushtoni vėmendje tė plotė pėrgjegjėsive tuaja dhe tė mos kėnaqeni nga rreziku ose luksi. Nėse nuk jeni tė kujdesshėm, ju do tė merrni vetėm shumė probleme dhe aspak zbavitje.

Gjeli

Gjeli do tė jetė si Dragoi, nė kuptimin qė ata mund tė jenė tė dhėnė pas spektaklit. Por njerėzit nuk do tė bien vetėm nė kėmbė kėtė vit. Gjeli duhet tė jetė mė modest dhe i pėrulur. Nė qendėr tė vėmendjes s'ėshtė me tė vėrtetė ndriēimi pėr ju, kėshtu qė ju duhet tė punoni mė shumė. Shpesh mund tė ndiheni tė pa respektuar nė 2018-ėn pėr shkak tė mungesės sė vėmendjes dhe frikės. Ju mund tė pėrdoreni pėr drejtimin e shfaqjes, por 2018-ta ju duket si njė lojė jo e rregullt. Ju duhet tė pėrshtatni pritjet tuaja pėr tė tjerėt dhe pėr veten tuaj kėtė vit, duke qenė mė realist.

Qeni

Ju mund tė mendoni se viti juaj ėshtė njė shkak pėr festim, por astrologjia kineze sugjeron ndryshe. Nė tė vėrtetė, viti juaj thuhet tė jetė njė nga mė tė kėqijat pėr ju nė ciklin 12-vjeēar. Ju jeni mė shumė nė linjė me llojin e energjisė qė po ndodh nė botė, por ēfarėdo problemi me tė cilin pėrballur gjithė jetėn duket se do tė dalė nė vitin tonė, kėshtu qė nuk ėshtė gjithmonė e lehtė kur ėshtė viti ynė. Kur ėshtė viti juaj, reflektimi personal do tė jetė njė objektiv i shquar dhe i domosdoshėm. Qeni, nė vitin e vet, mund tė bėhet pak diskriminues kur bėhet fjalė pėr biznese ose ēėshtje tė reja dashurie. Por, ky ėshtė viti qė kėrkon vetėdije tė madhe pėr ju. Kuptoni tė metat dhe dobėsitė tuaja dhe mos lejoni qė ata tė pėrfitojnė prej jush.

Derri

Ky vit do tė ketė shumė peshė nė jetėn tuaj. Nuk ėshtė koha pėr tė qenė vetėm. Ėshtė mė mirė tė pranoni ndihmė dhe tė bėni kontakte tė reja duke bashkėpunuar me njerėzit dhe tė pėrgatiteni pėr vitin e ardhshėm. Meqė problemet ju ndodhin, mos iu dorėzoni tundimit pėr t'u tėrhequr nga miqtė dhe familjen. Ndani jetėn tuaj dhe shprehni ndjenjat. Pėrndryshe, do tė keni trazira tė brendshme. Mos lejoni qė tendenca juaj pėr tė ndihmuar tė tjerėt tė kthehet nė njė mėnyrė tė injorimit tė nevojave tuaja.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
NOj`,

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.