Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Zbuloni numrin tuaj tė lindjes dhe zbuloni kuptimin qė fshihet pas numrit tuaj.

Numrat e lindjes janė tė mrekullueshėm pėr tė mėsuar mė shumė pėr atė qė jeni dhe pėr tu munduar tė shohim mė shumė sesi ju operoni me botėn pėrreth jush.

Ēdo numėr i lindjes ėshtė i lidhur me aftėsitė tona natyrale dhe atė sesi i pėrballojmė sfidat.
Ēdo numėr i lindjes ėshtė i lidhur me aftėsitė tona natyrale dhe atė sesi i pėrballojmė sfidat.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 08/03/2017 15:18

Mėsoni numrin tuaj tė lindjes

Ēdo numėr i lindjes ėshtė i lidhur me aftėsitė tona natyrale dhe atė sesi i pėrballojmė sfidat.

Pėr tė deshifruar numrin tuaj tė lindjes, pėrdorni kėtė teknikė tė thjeshtė.

Fillimisht merrni numrat e ditėlindjes suaj dhe mblidhini ato tė gjitha sė bashku derisa tė ngelė vetėm njė numėr.

Pėr shembull:

21 Korrik 1980

7 + 21 + 1980 = 2008

2 + 0 + 0 + 8 = 10

1 + 0 = 1

Numri i lindjes = 1

Cili ėshtė kuptimi i numrit tuaj korresponudes?

Numri 1: Krijuesi

Nėse keni si numėr lindje numrin 1, ju jeni njė tip krijues qė preferon ti bėjė gjėrat sipas mėnyrės sė tij. Ju jeni tmerrėsisht i ndershėm me njerėzit dhe shpesh merrni rolin e liderit ose tė bosit nė punėt qė bėni.

Ju mund tė bėheni kokėfortė dhe arrogantė herė pas here, kėshtu qė pėr ju ėshtė mirė tė mbani mend qė njerėzit e tjerė janė tė aftė tė jenė po aq tė mirė sa jeni edhe ju.

Njerėzit e famshėm qė kanė numrin e lindjes 1: Tom Hanks, Robert Redford, Hulk Hogan, Carol Burnett, Wynona Judd, Nancy Reagan, Raquel Welch.

Numri 2: Ndėrmjetėsi

Nėse keni numrin e lindjes 2, ju jeni njė diplomat i lindur qė tipikisht vendos nevojat e tė tjerėve para nevojave personale.

Ata pėlqejnė tė jenė tė rrethuar nga shokėt dhe shoqėria, por preferojnė mė mirė tė jenė vetėm sesa nė njė marrėdhėnie qė nuk pėrshtatet me nevojat e tyre.

Kėta njerėz janė pak tė ndjeshem, por ndėrmjetėsit kanė nevojė tė mėsojnė si tė jenė rehat kur shprehin pikėpamjet dhe opinionet e tyre, dhe tė mos i shtyjnė gjėrat pėr mė vonė.

Njerėzit e famshėm qė kanė numrin e lindjes 2: Presidenti Bill Clinton, Madonna, Whoopee Goldberg, Thomas Edison, Wolfgang Amadeus Mozart.

Numri 3: Jeta e festės

Personat qė e kanė numrin e lindjes 3 janė karizmatikė, socialė, romantikė, sharmantė, dhe tė lumtur. Ata zakonisht janė popullorė sepse ata i ndihmojnė shumė tė tjerėt tė arrijnė lumturinė.

Shkatėrrimi i tyre mė sė shumti vjen sepse ata i fillojnė gjėrat dhe nuk i pėrfundojnė, por ata pėlqejnė shumė tė mėsojnė si ti afrojnė gjėrat nė njė pikė mė realiste.

Njerėzit e famshėm me numrin e lindjes 3: Alan Alder, Ann Landers, Bill Cosby, Melanie Griffith, Karen Round butt, Salvador Dali, Jodi Foster.

Numri 4: Konservatori

Si person me numrin e lindjes 4, ju jeni dikush qė preferon rendin dhe ritualet. Ju pėrfshiheni plotėsisht vetėm kur objektivat dhe qėllimet janė tė dukshme, por ju pėlqeni tė punoni fort.

Ju ndiheni si nė shtėpinė tuaj kur jeni nė natyrė. Gjėja mė e rėndėsishme pėr ju ėshtė qė tė mėsoni tė jeni fleksibel, dhe tė mos jeni shumė i ashpėr me veten.

Njerėzit e famshėm me numrin e lindjes 4: Neil Diamond, Margaret Thatcher, Arnold Schwarzenegger, Tina Turner, Paul Hogan, Oprah Winfrey.

Numri 5: Njeriu real

Njerėzit me numrin e lindjes 5 janė rebelėt e grupit. Janė kuriozė natyralė, pėlqejnė tė ndėrmarrin rreziqe dhe entuzazmi i tyre sharmant i nxjerr ata pothuajse gjithmonė nė krye.

Ju e urreni monotoninė dhe ngecjen ekonomike dhe preferoni tė jeni duke mėsuar kudo ku ndodheni.

Ju duhet tė mos bėni supozime nė jetė dhe bėni mirė tė mblidhni tė gjitha informacionet e nevojshme pėr tė marrė njė vendim tė mirėinformuar.

Njerėzit e famshėm me numrin e lindjes 5: Abraham Lincoln, Charlotte Bronte, Jessica Walter, Vincent VanGogh, Bette Midler, Helen Keller and Mark Hail.

Numri 6: Romantiku

Personat me numrin 6 fillojnė tė lulėzojnė kur ndjejnė qė njerėzit kanė nevojė pėr ta. Ata e shijojnė tė kenė lidhje tė forta familjare dhe shpesh mundohen tė kuptojnė sipas mėnyrave tė tyre qė ata janė kujdesur pėr njerėzit nė mėnyrėn e duhur.

Ata i shijojnė hobet kreative si arti dhe muzika, dhe bėjnė miq tė mirė sepse janė shumė besnikė.

Romantikėt kanė nevojė tė mėsojnė nga diferenca mes situatave qė mund tė ndryshojnė dhe atyre qė nuk mundet tė ndryshojnė.

Njerėzit e famshėm me numrin e lindjes 6: Albert Einstein, Jane Seymour, John Denver, Merlyn Steep, Christopher Columbus, Goldie Hawn

Numri 7: Intelektuali

Njerėzit me numrin e lindjes 7, janė skeptiket e grupit. Ju gjithmonė doni tė shikoni figurėn e madhe dhe kjo gjė mė sė shumti shmang tė tjerėt sepse emocionet nuk duhet ti zbehin kurrė qėllimet tuaja.

Ju vini nė dyshim gjithēka nė jetė, gjė qė ju jep sjellje prej intelektuali dhe njohuri tė shumta. Ju bėni kėrkimet mė tė mira.

Pėr shkak se pėlqeni tė jetoni nė botėn tuaj, kjo ju shėrben mirė pėr tė mėsuar mė shumė pėr atė qė vlerėsoheni nė botėn reale.

Njerėzit e famshėm me numrin e lindjes 7: William Shakespeare, Lucille Ball, Michael Jackson, Joan Baez, Princesha Diana.

Numri 8: Njerėzit qė bėjnė gjėrat mė tė mira

Njerėzit qė e kanė numrin e lindjes 8, janė ata qė i pėrfundojnė punėt. Ata janė profesionalė, tė shpejtė dhe tė sigurtė kur marrin vendime, dhe ju bėni gjithēka derisa tė siguroheni qė planet tuaja tė madhėrishme janė plotėsuar.

Ndonjėherė, objektiviteti juaj ju mban larg marrjes sė vendimeve mė tė mira pėr vete, kėshtu qė, fokusohuni nė pėrmirėsimin e jetės suaj para se tė ndihmoni nė pėrmirėsimin e tė tjerėve.

Njerėzit e famshėm me numrin e lindjes 8: Edgar Cayce, Barbara Streisand, George Harrison, Jane Fonda, Pablo Picasso, Aretha Franklin, Nostradamus.

Numri 9: Performuesi

Njerėzit qė kanė numrin e lindjes 9, janė argėtues natyralė dhe janė shumė sharmantė, tė kujdesshėm dhe shumė bujarė. Pėr kėta njerėz nuk ka tė panjohur, vetėm miq qė nuk i kanė njohur ende.

Ju lėvizni nga njė grup nė njė tjetėr pa shumė mundim, duke pėrdorur personalitetin si kameleon qė ju e pėrdorni nė shoqėri nė mėnyrė perfekte.

Pėr tė gjetur suksesin nė jetė, ju bėni mė tė mirėn pėr tė ndėrtuar njė themel dashurie mbi tė cilin ju mund tė eksploroni botėn.

Njerėzit e famshėm me numrin 9: Albert Schweitzer, Shirley MacLaine, Harrison Ford, Jimmy Carter, Elvis Presley.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
NC`Z

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.