Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 shenja qė keni gjetur partnerin ideal.

Asnjė nuk ėshtė perfekt nė botė. Por kur ne biem nė dashuri mendojmė qė gjetėm partnerin ideal qė e bėn gjithēka tė duket e mirė, e bukur dhe e vėrtetė. Por gjithsesi pas disa kohėsh mund tė shfaqen disa dyshime nėse kemi zgjedhur njeriun e duhur.

Partneri ideal nuk ka frikė nga vėshtirėsitė dhe ėshtė gati tė zgjidhė ēdo problem.
Partneri ideal nuk ka frikė nga vėshtirėsitė dhe ėshtė gati tė zgjidhė ēdo problem.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/02/2017 11:39

Ne sjellim pėr ju njė listė me 10 karakteristikat kryesore qė janė edhe shenja qė ju po martoheni me bashkėshortin perfekt.

1. Ai nuk ka frikė nga vėshtirėsitė dhe ėshtė gati tė zgjidhė ēdo problem.

Njė burrė i vėrtetė jo vetėm qė flet fjalė tė bukura por gjithashtu bėn veprime vendimtare. Nė situata tė vėshtira, ai ėshtė gjithmonė gati tė qėndrojė pranė jush kur tė ndiheni keq.

2. Ai mund ta pėrgatisė vetė darkėn.

(Pa i pėrdorur tė gjitha pjatat e mundshme nė kuzhinė.) Femrat moderne mendojnė qė njė mashkull qė duket mashkullor dhe di tė gatuajė ėshtė partneri ideal. Dhe ai nuk ka nevojė tė bėjė patjetėr diēka tė veēantė. Edhe sikur tė presė shalqinin dhe tė skuqė vezėt, ai e bėn femrėn tė lumtur.

3. Ai gjithmonė do tju mbėshtesė ju, edhe nėse keni bėrė njė gabim serioz.

Ne tė gjithė bėjmė gabime, dhe, nėse kjo ndodh, partneri juaj duhet tė jetė gjithmonė nė anėn tuaj. Edhe nėse jeni gabim. Nė ēdo situatė, partneri juaj duhet tju mbėshtesė nė vend qė tju fajėsojė.

4. Ai u kushton vėmendje detajeve.

Kjo nuk do tė thotė qė partneri juaj duhet tė dijė ēdo detaj tė jetės suaj ose tė mbajė mend se ēfarė kishit veshur ditėn e parė qė u takuat. Por ai duhet ti kushtojė vėmendje gjėrave qė kanė rėndėsi pėr ju. Ai e di sesa sheqer ju i hidhni kafesė dhe cila ėshtė kėnga juaj e preferuar.

5. Ai ėshtė i ditur dhe i urtė, jo vetėm i shkathėt.

Mund tė jetė shumė mirė nėse nė jetėn tuaj ėshtė njė njeri qė di tė shpjegojė dukuritė natyrore ose fizikėn, por ėshtė akoma mė e rėndėsishme qė nė jetėn tuaj tė keni njė njeri qė e gjen njė mėnyrė pėr tė zgjidhur problemet qė sjell jeta. Nėse partneri juaj ėshtė i aftė tju japė njė kėshillė tė mirė kur ju jeni zėnė me mamanė tuaj, atėherė ju jeni me fat.

6. Ai di si tju kthejė humorin.

Kur ju tė ndiheni keq partneri juaj duhet tė dijė si tju kthejė humorin, ai do tė tregojė njė shaka madhėshtore, do tju mbėshtesė, ose do tė bėjė gjėra tė tjera pėr tju bėrė ju tė ndiheni mė mirė.

7. Ai di tė bėjė kompromis dhe tė negociojė.

Njė bashkėshort ideal mund tė gjejė gjuhėn e pėrbashkėt me ēdo njeri tė mundshėm, mbi nivelin apo nėn nivelin e tij. Ai di tė gjejė gjuhėn e pėrbashkėt edhe me njė femėr qė qan pa asnjė arsye dhe gjithashtu pėrballon mė sė miri komshiun acarues pa e prishur aspak terezinė.

8. Ai nuk i harron problemet tuaja menjėherė pasi ėshtė larguar nga shtėpia.

Meshkujt zakonisht e kanė shumė tė vėshtirė tė fokusohen nė mė shumė se njė punė nė tė njejtėn kohė. Por personi qė ju dashuron do ti bėjė problemet tuaja prioritet dhe kurrė nuk do ti hedhė ēėshtjet qė ju shqetėsojnė pas krahėve.

9. Opinioni juaj ka rėndėsi pėr atė.

Marrėdhėnia nė ēift nuk duhet tė jetė vetėm pėr tė dashuruar njėri tjetrin, por ata duhet tė bėhen shokė dhe kėshillues tė njėri tjetrit. Kjo nuk do tė thotė qė burri duhet tė qėndrojė pas ēdo vendimi tė bashkėshortes apo partneres. Njė element shumė i rėndėsishėm nė ēift ėshtė marrja e vendimeve sė bashku.

10. Ai ju ndihmon me punėt e shtėpisė.

Nėse partneri ju vlerėson dhe respekton, ai nuk do tju lėrė kurrė tė bėni gjithēka vetė nė shtėpi. Ai e kupton kur jeni lodhur nė punė dhe ėshtė gjithmonė gati tju ndihmojė pėr tė pastruar shtėpinė nėse ju i thoni. Pėr mė tepėr, bėrja e punėve tė shtėpisė sė bashku ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė bėrė punen mė shpejt dhe pėr tė harxhuar kohė sė bashku.

Sigurisht qė ēdo njeri ka idetė e tij pėr marrėdhėnien perfekte. Dhe cilėsitė qė e bėjnė njė mashkull partnerin ideal ndryshojnė pėr ēdo njeri. Po tė gjesh dikė qė ju vendos mbi gjithēka, ėshtė ēelėsi pėr njė martesė tė shėndetshme.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
-5`;5

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.