Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Deri kur do t'ju dojė ai/ajo bazuar nė shenjėn e horoskopit?

"Do tė tė dua deri sa..." sipas shenjės tuaj tė Zodiakut.

Deri kur do t'ju dojė ai/ajo bazuar nė shenjėn e horoskopit?
Deri kur do t'ju dojė ai/ajo bazuar nė shenjėn e horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/01/2018 17:52

Do tė tė dua deri nė frymėn e fundit. Dashuria ėshtė ndjenja mė e fortė! Mund ta kthejė errėsirėn nė dritė! Mund ta zhdukė tė keqen! Ajo hap sytė e njerėzve! Dashuria ėshtė njė magji e vėrtetė!

Por dashuria nuk ėshtė konstante! Pse ėshtė kėshtu? A mund dikush tė thotė se sa kohė do tė zgjasė? Cilat janė kėto ndjenja qė na bėjnė tė bėjmė gjėra qesharake?

Perspekti ju tregon se pėrse ēdo shenjė zodiakale ndalon sė besuari nė dashuri.

Duke pėrdorur kėtė njohuri, do tė jeni nė gjendje tė kuptoni se nė ēfarė fazė ėshtė secila marrėdhėnie, pa marrė parasysh nėse ėshtė dashurie, biznesi apo miqėsie.

Dashi

Do tė tė dua deri sa... Pabesia tė na ndajė!

Besohet se Perėndia e Luftės (Marsi) ėshtė i lidhur ngushtė me Dashin. Kjo i bėn kėta njerėz luftėtarė tė vėrtetė. Ata janė nė njė betejė tė vazhdueshme, duke luftuar deri nė fund.

Ėshtė nė natyrėn e tyre qė vazhdimisht tė luftojnė. Kjo nganjėherė pėrfshin beteja tė kota kundėr mullinjve tė erės. Kur pėrfundojnė njė betejė, ata fillojnė njė tjetėr menjėherė, pėr shkak tė mėrzisė.

Pėr sa kohė doni qė ata tė jenė tė interesuar pėr ju, duhet t'u ofroni atyre njė qėllim pėr tė arritur.

Demi

Do tė tė dua deri sa... Thyerja e zemrės sime tė na ndajė!

Demi ėshtė njė person i cili ėshtė shumė i fortė, duke qenė i aftė t'i mbijetojė pothuajse ēdo gjėje. Ata mund tė lėndohen, por ėshtė shumė e vėshtirė pėr t'i shkatėrruar. Pėr shkak tė kėsaj, ata konsiderohen tė qėndrueshėm dhe plot siguri.

Ata lidhen me ju nėse ju besojnė dhe ėshtė shumė e vėshtirė pėr ju qė tė fitoni besimin e tyre. Por kur ata pėrfundimisht e arrijnė kėtė, ju shumė lehtė mund t'i manipuloni.

Nėse i ofendoni ata vetėm duke komentuar mbi shtėpinė ose pamjen e tyre kjo mund t'i lėndojė ata thellė, prandaj jini shumė tė kujdesshėm kur i komentoni. Gjeni njė mėnyrė mė tė lehtė pėr ta bėrė kėtė.

Binjakėt

Do tė tė dua deri sa... Mashtrimi tė na ndajė!

Mendimi pėr t'i mashtruar Binjakėt do tė rezultojė shumė mė ndryshe nga sa mund tė keni pritur. Ata janė shumė tė mirė nė kėtė dhe nuk keni asnjė shans me ta, pavarėsisht se sa mirė e keni hartuar planin. Ju thjesht do tė humbni.

Perėndia e Intelektit dhe e Komunikimit, Hermes, drejton kėtė shenjė. Ata kanė marrėdhėnie tė mira me ju deri sa ata tė ndjejnė se po pėrpiqeni tė luani me ta.

Nėse zbulojnė se po luani me ta, ata fillojnė njė luftė qė nuk do tė pėrfundojė kurrė. Njė luftė nė tė cilėn ata nuk do tė ndalojnė kurrė duke gjetur mėnyra pėr t'ju bėrė tė dukeni budallenj.

Gaforrja

Do tė tė dua deri sa... Braktisja tė na ndajė!

Hėna  Artemisa / Diana janė tė lidhura me kėtė shenjė. Ato e shijojnė shumė tė qėnit tė rrethuar nga njerėz. Ato gjithashtu pėlqejnė tė jenė vetėm. Nė njė marrėdhėnie ato pėlqejnė bilancin. Kur ndiejnė besim, ato do tė bėjnė gjithēka pėr partnerėt e tyre.

Siguria emocionale ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ta. Pėr shkak tė kėsaj, gjithmonė bejini ato tė ndihen mirė dhe kurrė mos i lėndoni.

Dashuria e tyre nuk do tė vdesė, derisa t'i vrisni duke i bindur se nuk duhet qė t'ju duan. Kur t'ia dilni me kėtė, nuk do tė jeni kurrė mė nė gjendje t'i bėni qė ata qė t'ju duan pėrsėri.

Luani

Do tė tė dua deri sa... Tė mė bėsh pėr budalla tė na ndajė!

Dielli e drejton kėtė shenjė, ndėrsa dielli ėshtė hyrja e sistemit tonė planetar. Pėr Luanėt, qendra e ēdo gjėje ėshtė, ata. Pėr shkak tė kėsaj, ata pėlqejnė tė marrin komplimente gjatė gjithė kohės dhe jeta e tyre shoqėrore ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ta.

Luanėt duan qė njerėzit tė jenė tė sinqertė me ta dhe t'i vlerėsojnė ata pėr arsye tė vėrteta. Mos i ofendoni ata.

Luanėt janė mjaft tė vetėdijshėm pėr karakteristikat e tyre pozitive dhe negative. Ata do t'ju duan derisa ata tė ndiejnė se dashuria e tyre po nėnvlerėsohet.

Virgjėresha

Do tė tė dua deri sa... Gėnjeshtra do tė na ndajė!

Virgjėreshat udhėhiqen nga Merkuri, duke i bėrė ato shumė vigjilentė dhe realistė. Ndershmėria ėshtė njė gjė e lidhur ngushtė me Virgjėreshat. Duan tė dinė pėr rrethin e tyre dhe pėr njerėzit nė tė. Nėse ata e ndjejnė se dikush nuk ėshtė i ndershėm, ato largohen.

Ato u besojnė njerėzve dhe besojnė se gjithkush ėshtė i mirė. Kjo i bėn ata njė objektiv tė lehtė. Dashuria e tyre do tė jetė e madhe pėr aq kohė sa ata mund tė kenė besim tek ju.

Peshorja

Do tė tė dua deri sa... Prishja e paqes do tė na ndajė!

Bilanci dhe paqja janė thelbėsore pėr Peshoren. Ata tentojnė ta krijojnė atė nė ēdo aspekt tė jetės sė tyre. Nėse ata ndiejnė se po pėrpiqeni tė shkatėrroni paqen e tyre, ju do tė pushoni sė ekzistuari tek ata.

Venusi - Afėrdita ėshtė sundimtari i tyre. Ata do tė bėjnė ēmos pėr tė bėrė njė marrėdhėnie tė funksionojė, por kur ndalojnė sė bėri kėtė, do tė jeni i pari qė do ta dini.

Akrepi

Do tė tė dua deri sa... Sekretet tė na ndajnė!

Ėshtė shumė mė mirė tė thoni tė vėrtetėn, ēfarėdo qoftė ajo. Ata do tė kuptojnė. Nėse ata mendojnė se po fshehni diēka, jeni nė telashe.

Ndershmėria do ta bėjė marrėdhėnien tuaj tė zgjasė pėrgjithmonė. Nėse ata kuptojnė se ju keni provuar t'i mashtroni, ata do ta zbulojnė dhe nuk do ta harrojnė kurrė.

E vėrteta ėshtė pėrbėrėsi kryesor i njė marrėdhėnieje me Akrepin.

Shigjetari

Do tė tė dua deri sa... Mungesa e shpresės tė na ndajė!

Zeusi - Jupiteri e sundon kėtė shenjė. Dashuria e tyre do tė jetė e madhe derisa ata tė besojnė se jeta mund tė jetė mė e mirė. Nėse ata humbin optimizmin e tyre - ju do t'i humbisni ata.

Ata kanė qėllime tė larta nė jetė dhe kanė nevojė pėr mbėshtetje nga partneri i tyre. Nėse e keni humbur shpresėn nė jetė, mbajeni atė pėr vete dhe mos prisni shumė ndihmė nga Shigjetari.

Bricjapi

Do tė tė dua deri sa... Heqja dorė tė na ndajė!

Perėndia i Kohės - Saturni - Kronos e drejton kėtė shenjė. Ata besojnė se gjėrat janė tė pėrjetshme.

Optimizmi ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr ta. Si partneri i tyre, ju duhet tė jeni shumė pozitiv dhe tė besoni se gjithmonė mund tė jeni mė mirė.

Nėse keni ndonjė problem, nuk duhet ta humbni shpresėn. Humbja e shpresės do t'i bėjė ata tė largohen.

Pėr aq kohė sa ata ndiejnė qėndrimin tuaj pozitiv ndaj jetės, do ta ndieni dashurinė e tyre.

Ujori

Do tė tė dua deri sa... Tė mos qenėt unik tė na ndajė!

Njerėzit e lindur nė kėtė shenjė duan gjėra tė pazakonta. Ata do t'ju duan pėr ēdo gjė qė ju bėni qė ju dallon nga turma. Nėse keni diēka tė jashtėzakonshme, mos ngurroni ta nxirrni nė pah atė. Pėrkundrazi, ēmojeni dhe krenohuni me tė. Duke u bėrė i mėrzitshėm dhe pjesė e turmės, do t'i bėni tė largohen. Pėr sa kohė qė jeni unik ata do ta kujtojnė pėrse ju duan.

Peshqit

Do tė tė dua deri sa... Prishja e ėndrrave tė mia tė na ndajė!

Ėndėrrimi ėshtė thelbėsor pėr Peshqit. Ata do t'ju duan pėr aq kohė sa mund tė ėndėrrojnė. Ėndrrat e tyre janė baza e ekzistencės sė tyre. Mbėshtetja juaj nė ėndėrrimin e tyre ėshtė njė bazė e marrėdhėnies tuaj.

Pėr shkak se ata shpesh futen nė botėn e ėndrrave, mund tė duket sikur ata nuk janė tė interesuar pėr ju.

Ata kanė nevojė qė ju t'i mbani ata tė lidhur me botėn reale, por kurrė nuk duhet t'i detyroni. Pėr aq kohė sa ata e ndiejnė mbėshtetjen tuaj, ata do t'ju duan.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
A]@0T

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.