Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi Javor (6 Nėntor 2017 - 12 Nėntor 2017)

Perspekti sjell pėr ju horoskopin e javės. Javė tė mbarė!

Horoskopi Javor (6 Nėntor 2017 - 12 Nėntor 2017)
Horoskopi Javor (6 Nėntor 2017 - 12 Nėntor 2017)
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/11/2017 10:26

Dashi

Shpesh thonė se fillimi i mbarė ėshtė gjysma e punės. Bėjeni kėtė moton tuaj, sepse sė shpejti, tė martėn, Venusi do tė kalojė mė nė fund nė shenjėn tuaj dhe ashtu si me magji do tė bėni paqe me personat pranė jush dhe do tė keni marrėdhėnie tė mira me ta. Ju do tė pėrpiqeni t'i bėni tė pranueshme zgjedhjet tuaja, prandaj kėshillohet qė tė hidheni nė veprim ditėn e shtunė, sepse gjithēka do tė shkojė mirė falė pranisė sė Saturnit nė shenjėn e Dashit.

Demi

Venusi shėnon fillimin e njė sezoni plot me sfida pėr tė lindurit e shenjės sė Demit. Do tė pėrpiqeni tė pėrmirėsoni raportet me personat pranė jush. Prania e Diellit nė shenjėn tuaj ditėn e enjte do t'ju bėjė ta kuptoni mė mirė rėndėsinė e kėtij vendimi, sepse do t'i keni mė tė qarta arsyet e kėsaj zgjedhjeje. Besojini instinktit tuaj derisa ta kaloni kėtė fazė transitore qė do tė zgjatė deri nė njė Dhjetor. Ndėrkohė pėrpiquni tė tregoheni tė kujdesshėm.

Binjakėt

Deri mė sot kanė qenė Marsi dhe Venusi ata qė kanė ndikuar nė mėnyrėn tuaj tė perceptimit tė gjėrave tė kėndshme e argėtuese. Por tani Venusi do tė largohet nga shenja juaj duke ju lėnė vetėm nė praninė e planetit tė kuq. Duket se gjatė javėve nė vazhdim do tė veproni tė shtyrė nga energjia qė do t'ju dhurojė ky planet. Fundjava do tė jetė interesante kur prania e Saturnit dhe e Uranit do t'jua lehtėsojnė peshėn e problemeve. Kėtė herė do tė keni dėshirė tė ndiqni instinktin dhe tė veproni sipas mendjes tuaj e do ta keni tė pamundur tė tregoheni diplomatė.

Gaforrja

Mbase ngaqė ndiheni tė lodhur duke i pėrjetuar emocionet nė mėnyrė intime, duke filluar qė nga kjo javė tė lindurit e shenjės sė Gaforres do tė vendosin t'i shfaqin hapur ndjenjat e tyre. Do tė shfaqeni kėshtu mė tė ndjeshėm dhe tė pėrfshirė nė ngjarjet e sė tashmes. Kėshtu do ta keni mė tė lehtė pėr ta pėrballuar javėn. Tė enjten do tė pėrjetoni njė moment intrigues tė mbushur me pasion. Tė shtunėn dikush do tė shfaqet disi i paduruar ndaj jush, por ju mos ia vini shumė veshin.

Luani

Venusi do tė largohet nga shenja juaj dhe kėsisoj tė lindurit e shenjės sė Luanit do tė hasin vėshtirėsi nė raportet e tyre si nė aspektin profesional edhe nė atė personal. Por mos u shqetėsoni se nuk ėshtė asgjė serioze dhe aty nga mesi i javės nėn ndikimin e Plutonit do tė tregoheni tė vendosur dhe entuziastė. Asgjė s'do t'ju trembė, as ata qė nė fundjavė mund t'ju vėnė nė dijeni pėr ndryshime tė rėndėsishme. Pėrpiquni tė mos pėrfshiheni shumė nė kėto ngjarje, sepse do tė keni mbrojtjen e planetėve.

Virgjėresha

Gjatė ditėve nė vazhdim ju tė lindurit e shenjės sė Virgjėreshės do tė jeni tė ndikuar prej Venusit, planetit qė ju ndihmon tė silleni nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme dhe me ėmbėlsi. Mos u merrni pėr momentin me ēėshtjet parimore, por pėrpiquni tė tregoheni tė hapur, sepse kėshtu do ta keni mė tė lehtė. Prisni momentin e duhur pėr tė ndryshuar diēka dhe koha mė e pėrshtatshme pėr ta bėrė kėtė ėshtė nė fundjavė atėherė kur Saturni do tė largohet nga shenja juaj.

Peshorja

Venusi do tė largohet nga shenja e Peshores gjatė kėsaj jave pėr tė kaluar tek Akrepi. Si pasojė e kėsaj do tė pėrballeni me disa ndryshime, me rėnie tė energjive. Do tė ndiheni mė pak tė fortė e tė vendosur dhe mė pak tė pavarur. Ėshtė e kėshillueshme qė tė pėrpiqeni tė gjeni sa mė shpejt gjuhėn e pėrbashkėt me njerėzit mė tė rėndėsishėm pėr ju. Falė ndikimit tė Marsit nuk do t'ju mungojnė angazhimet dhe pėr rrjedhojė do tė bėnit mirė tė mos shpėrdoroni atė pak energji qė keni dhe tė tregoheni tė logjikshėm.

Akrepi

Mėrkuri prej pak kohėsh ėshtė larguar nga shenja juaj. Por pas largimit tė planetit qė favorizon inteligjencėn nė kėtė shenjė, ju do tė ndjeni praninė e Venusit, i cili ndihmon nė aspektin sentimental. Do tė fillojė kėshtu pėr ju njė muaj gjatė tė cilit do t'u kushtoni rėndėsi ndjenjave. Do tė jeni mė tė ndjeshėm ndaj tė tjerėve dhe ndaj nevojave tė tyre. Aty nga mesi i javės Dielli do tė shkėlqejė nė shenjėn tuaj, duke ju dhuruar energji. Kjo do tė jetė njė javė mjaft interesante.

Shigjetari

Kjo ka pėr tė qenė njė javė e qetė pėr ju tė lindurit e shenjės sė Shigjetarit. Por tė shtunėn, nėn ndikimin e Saturnit dhe tė Uranit, do tė pėrpiqeni tė bėni ndryshime dhe tė tregoheni disi tė paduruar. Do tė keni ndjesinė se mund t'i pėrshpejtoni gjėrat, por kėshtu do tė rrezikoni tė prishni punė. Prandaj ėshtė e kėshillueshme qė tė mos nxitoheni dhe tė prisni qė tė piqen kushtet para se tė veproni. Kėsisoj gjithēka do tė zgjidhet mė lehtė.

Bricjapi

Papritur Venusi s'do tė jetė mė njė ndikim negativ dhe njė sfidė e vazhdueshme pėr shenjėn tuaj. Do tė keni hapėsirėn e nevojshme pėr t'u marrė me ēėshtjet profesionale dhe me jetėn private. Kushtojini aspektit profesional rėndėsinė e nevojshme pa u pėrfshirė mė shumė seē duhet nė ēėshtjet nė fjalė. Tė enjten do tė ndiheni tė shpėrblyer pėr kėtė zgjedhje tuajėn, sepse dikush do tė ketė dėshirė t'ju ngjallė entuziazmin. Tė shtunėn, nėn ndikimin e Uranit do tė ndiheni tė ēliruar nga pesha e problemeve.

Ujori

Ky sezon ėshtė zakonisht i mbushur me sfida, tė cilat nuk mund t'i injoroni nė asnjė mėnyrė. Kėshtu, pikėrisht tani qė e keni vėnė shpirtin nė paqe, falė ndikimit tė Mėrkurit nė shenjėn tuaj, ėshtė pikėrisht Venusi ai qė jua ndėrlikon situatėn nė aspektin e ndjenjave. Personi juaj i zemrės do tė tregohet i afėrt me ju dhe do tė presė qė ju t'u jepni zgjidhje problemeve tuaja. Pėrpiquni tė zbehni ndikimin e Venusit duke u treguar sa mė entuziastė nė fundjavė.

Peshqit

Tregohuni tė duruar kėtė periudhė qė Mėrkuri do tė largohet nga shenja juaj. Tani do tė keni njė aleat tė ri mes yjeve. Bėhet fjalė pėr Venusin, njė planet mjaft i dashur pėr ju, i cili duke filluar qė nga dita e martė do t'ju ndihmojė tė pėrjetoni dhe tė perceptoni mė mirė gjithēka dhe kėdo. Pėrpiquni tė bėni tuajėn moton: ē'ndjell, mbėshtjell. Ndėrkohė qė e shikoni gjithēka nga njė optikė pozitive, falė ndikimit tė Diellit do tė ndiheni mė tė guximshėm e plot pasion, pavarėsisht Saturnit nė shenjėn tuaj.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
?D[Bi

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.