Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė defekti keni bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?

Ndikimi i yjeve nė jetėn tonė ėshtė i pashmangshėm.

Ēfarė defekti keni bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Ēfarė defekti keni bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/01/2018 19:21

Duket sikur ēdo hap qė hedhim ėshtė i lidhur si nė njė rrjete merimange me forcat e yjeve. Ato na kanė zbuluar si dashurojmė, ēfarė miku jemi, ēfarė partneri na pėrshtatet, ēfarė stili veshjeje kemi, etj, por gjithashtu zbulon edhe disa nga defektet mė tė mėdha qė mund tė kemi.

Dashi ~ Egoizmi

Edhe pse shpeshherė personat qė i pėrkasin shenjės sė Dashit shfaqen tė pėrulur dhe modestė, mos u gėnjeni prej tyre. Nė pėrgjithėsi ata mendojnė se janė mė tė mirėt dhe vendosin gjithmonė veten mbi gjithēka.

Demi ~ Mungesa e durimit

Demi ka njė problem shumė serioz me kontrollin e emocioneve. Duke qenė njė shenjė shumė e organizuar dhe gjithmonė nė kėrkim tė ideve tė reja, nuk i pėlqen tė humbasė kokė mė kot kėshtu qė padurimi ėshtė difekti tij mė i madh.

Binjakėt ~ Naiviteti

Mjaft tė pafajshėm dhe tė butė, Binjakėt janė mė shume sesa duhet naivė. U besojnė lehtėsisht tė tjerėve, edhe pse mund t'i keni provat e pabesisė para syve. Kjo gjė bėn qė tė tjerėt tė pėrfitojnė prej tyre dhe t'i keqinterpretojnė qėllimet e Binjakėve.

Gaforrja ~ Ana e tyre "drama-queen"

Me siguri mund tė jeni habitur nga ky difekt i Gaforres pasi nė pėrgjitėsi Luani njihet si mbreti i dramave, por Gaforrja ėshtė shumė mė tepėr. Kanė tendencėn t'i ekzagjerojnė gjėrat, tė shtojnė detaje tė panevojshme dhe tė kėrkojnė vazhdimisht pse-tė qė nuk i gjejnė kurrė. Kujdes, kėshtu rrezikoheni tė bėheni mjaft tė bezdisshme.

Luani ~ Kėmbėngulja prej budallai

Ju kėshillojmė qė nė krye tė herės tė shmangni sa mė shumė debatet me Luanin, pasi do t'ju duhet tė pėrballeni me shenjėn mė kėmbėngulėse tė tė gjithė zodiakut. Edhe pse mund ta ketė gabim, Luani vazhdon tė insistojė tek e vetja dhe nuk heq dorė lehtė.

Virgjėresha ~ Perfeksionizmi

Virgjėreshat janė miq tė shkėlqyer, por nga ana tjetėr janė mjaft kėrkues ndaj vetes dhe ndaj tė tjerėve. Kjo nevojė pėr tė qenė gjithmonė sa mė pranė pėrsosmėrisė bėn qė tė tjerėt tė mėrziten dhe tė qėndrojnė larg.

Peshorja ~ Paqėndrueshmėria

Peshoret njihen pėr karakterin e paqėndrueshėm dhe thuajse bipolar. Mund tė kalojnė lehtėsisht nga njėri ekstrem nė tjetrin, duke krijuar shpeshherė probleme jo vetėm pėr ta, por dhe pėr ata qė i rrethojnė.

Akrepi ~ Karakteri i keq

Nuk mund tė thuhet se Akrepat janė djaj, por njihen pėr anėn e tyre dashakeqe. Edhe pse ka persona qė mund tė merren vesh me ta, shumicės nuk ju pėlqen aspak ky karakter.

Shigjetari ~ Krenaria e tepėrt

Duke qenė tej mase krenarė, ata urrejnė tė humbasin nė ēfarėdo lloj debate, ēėshtjeje apo pėrplasjeje. Kjo ėshtė arsyeja pse gjithmonė punojnė fort pėr tė shmangur dėshtimet, por kjo krenari e tepėrt i gėrryen nga brenda.

Bricjapi ~ Mungesa e vigjilencės

Bricjapėt i njohin shumė mirė pikat e tyre tė dobėta dhe e dinė qė mungesa e vigjilencės ėshtė njė prej tyre. Edhe pse i njohin forcat dhe cilėsitė qė zotėrojnė, sėrish e kanė tė vėshtirė tė kultivojnė njė qasje vigjilente nė marrėdhėniet qė ndėrtojnė.

Ujori ~ Pavarėsia e tepruar

Ėshtė mirė tė jesh i pavarur, por si ēdo gjė tjetėr nė jetė edhe kjo bėhet me maturi. Ujorėt zgjedhin tė qėndrojnė vetėm dhe tė mos krijojnė kontakte sociale vetėm nga frika e humbjes sėkėsaj pavarėsie.

Peshqit ~ Ndjeshmėria e tepruar

Peshqit janė tė ndjeshėm dhe preken nga ēdo gjė. Pėrballė kritikave ata ndihen tė ofenduar dhe e vuajnė kėtė gjė mė shumė sesa duhet. Kjo gjė i bėn mė tė dobėt.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
%F'`S

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė