Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Grupi i gjakut zbulon shumė pėr ju...

Grupi i gjakut ėshtė i pagabueshėm nė ato qė zbulon pėr ju. Lexoni dhe vėrtetojeni.

Grupi i gjakut zbulon shumė pėr ju...
Grupi i gjakut zbulon shumė pėr ju...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/11/2017 11:26, Ndryshuar: 26/11/2017 18:28

Grupi i gjakut A

Individėt me gjakun e grupit A vėnė tė tjerėt nė radhė tė parė. Ata janė dėgjues tė shkėlqyeshėm dhe bėjnė miq tė shkėlqyeshėm. Gjėja nė tė cilėn ata nuk janė aq tė mirė ėshtė tė shprehin emocionet e tyre, ata preferojnė t'i mbyllin nė shishe dhe tė kujdesen pėr nevojat e tė tjerėve. Me kalimin e kohės, kjo mund tė ēojė nė probleme tė tilla si depresioni dhe ankthi.

Individėt e grupit tė gjakut A shkėlqejnė si kontabilistė, bibliotekarė, avokatė, ekonomistė dhe shkrimtarė. Nė dashuri, ata janė mė tė pajtueshėm me individė tė tjerė tė grupit A ose AB.

Grupi i gjakut B

Ata me gjakun e grupit B janė ekstrovertė. Ashtu si individėt e grupit A, ata janė miq tė mirė dhe dėgjues, por jo nė dėm tė vetes. Pėrkundrazi, ata nuk kanė problem tė shprehin emocionet e tyre dhe tė vėnė veten nė plan tė parė kur ėshtė e nevojshme. Individėt e grupit B janė shumė tė pėrshtatur nė gjuhėn e trupit dhe mund t'i lexojnė tė tjerėt nė mėnyrė intuitive. Pėr shkak tė kėsaj, ata bėhen pėr psikiatėr tė mėdhenj, detektivė ose gazetarė. Nė dashuri, ata shkojnė mirė sė bashku me individė tė tjerė A ose AB.

Grupi i gjakut AB

Ky ėshtė mė i rralli dhe mė spirituali i tė gjitha grupeve tė gjakut. Individėt me kėtė grup tė gjakut janė gjithashtu shumė racionalė dhe me nivel tė lartė. Ata janė tė shkėlqyeshėm nė planifikimin dhe organizimin. Personat e grupit AB kanė tendencė qė tė prodhojnė hormonet si adrenalina, duke ēuar nė disponueshmėri shumė tė lartė dhe intensive.

Ata shkėlqejnė nė marrėdhėniet me publikun, si dhe nė pozita menaxheriale dhe arsimore. Nė marrėdhėnie, ata shkojnė mirė me tė gjitha llojet e gjakut.

Grupi i gjakut O

Ky ėshtė lloji mė i veēantė i gjakut. Individėt e grupit O kanė nevojė pėr energji. Ata janė shumė konkurrues dhe kanė tendencė qė tė pėrqėndrohen mė shumė nė pėrparimin se tė bėjnė miq. Pėr shkak tė kėsaj, ata janė shumė tė aftė nė pozita udhėheqėse.

Ata shkėlqejnė si kontabilistė, politikanė, biznesmenė, si dhe terapistė.

Brenda secilit prej llojeve tė mėsipėrm, ekziston njė grup i vogėl i njohur si Rh-negativ. Vetėm 15% e popullsisė ka gjakun Rh-negativ. Nėse jeni Rh-negativ, do tė aplikoni shumė nga karakteristikat e tipit primar tė gjakut, pėrveē disave ekstra.

Pėr shembull individėt me Rh-negativ kanė njė IQ mė tė lartė se sa mesatarja, si dhe cilsi tė forta tė empatisė. Ata shpesh kanė shumė fobi tė pashpjegueshme. Ata mund tė shkojnė mirė me tė gjithė individėt por kur vjen fjala tek riprodhimi, duhet bėrė kujdes nėse partneri ėshtė Rh-pozitiv. Injeksionet mjekėsore do tė parandalonin papajtueshmėrinė, ku rupi i nėnės sulmon fetusin.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
8O$D8

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė