Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

12 shenja tė horoskopit qė do tė krijonin ēiftet perfekte.

Nėse jeni tė dhėnė pas astrologjisė jeni vazhdimisht nė kėrkim tė shenjave qė pėrshtaten me tuajėn.

Nėse jeni tė dhėnė pas astrologjisė jeni vazhdimisht nė kėrkim tė shenjave qė pėrshtaten me tuajėn.
Nėse jeni tė dhėnė pas astrologjisė jeni vazhdimisht nė kėrkim tė shenjave qė pėrshtaten me tuajėn.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/11/2016 20:26

Njė shenjė horoskopi nuk mund tė pėrshtatet nė mėnyrė perfekte me tė gjitha shenjat e tjera, prandaj ėshtė e nevojshme tė dimė kombinimet perfekte mes shenjave tė Zodiakut.

Ne kemi sjellė 12 kombinime tė shenjave tė zodiakut qė mund tė quhen perfekte.

12. Dashi & Ujori

Kėtu janė 2 shenja tė egra dhe tė ēmendura qė shkojnė sė bashku nė mėnyrė perfekte. Pėrse ata e komplimentojnė shumė njėri tjetrin? Pėr fillestarėt, nuk ka njė moment tė mėrzitshėm mes Dashit dhe Ujorit, gjė qė e bėn kėtė lidhje shumė emocionuese. Tė dyja shenjat janė aventuriere dhe janė gjithmonė gati pėr tė provuar gjėra tė reja nė ēdo fushė tė jetės. Ata e shijojnė pėrpjekjen pėr tė provuar gjėra tė reja dhe e shijojnė tė gjithė procesin. Pėlqejnė ti bėjnė gjėrat sė bashku si njė skuadėr. Ndėrkohė qė ēiftet e tjera mund tė mėrziten me njėri tjetrin me kalimin e kohės, kėta tė dy qėndrojnė tė fortė dhe gjithmonė pėlqejnė tė jenė nė shoqėrinė e njėri tjetrit. Por kjo nuk do tė thotė qė ata nuk janė tė pavarur. Dashi dhe Ujori e dinė mirė rėndėsinė e tė kaluarit kohė vetėm dhe lirisė pėr tė bėrė gjėrat personale. Ata me mirėsjellje kalojnė kohė larg njeri tjetrit, dhe kjo gjė vetėm e forcon lidhjen e tyre, duke u bėrė mė tė afėrt si ēift.

11. Demi & Gaforrja

Demi dhe Gaforrja e marrin seriozisht njėri tjetrin. Mendoni: vaj dhe uthull, dhe gjalpė me xhel. Kėto dy shenja tė zodiakut bashkėveprojnė mirė me njėri tjetrin sepse ata kanė njė lidhje tė ngushtė fizike dhe emocionale. Dhe ky ėshtė njė kombinim i fuqishėm. Ata tė dy e kuptojnė mirė njėri tjetrin, duke bėrė tė mundur qė lidhja e tyre tė vazhdojė tė rritet ndėrkohė qė marrėdhėnia pėrparon. Ata e dijnė ēfarė po mendon tjetri para se ai ta mendojė atė, dhe mund tė ndjejnė emocionet e njėri tjetrit po aq tė forta sa tė tyret. Vėrtet diēka e thellė, apo jo? Demi dhe Gaforrja kanė njė vlerėsim shumė tė madh pėr njėri tjetrin, sepse tė dy shenjat vlerėsojnė ēfarė tjetri jep fizikisht dhe shpirtėrisht. Ky ēift ėshtė i fuqishėm sepse ata e dijnė si tė komplimentojnė njėri tjetrin me lehtėsi, dhe janė tė kėnaqur duke qenė vetvetja kur janė me njėri tjetrin. Rezultati? Ky ēift dinamik ka njė dashuri qė zgjat e cila ėshtė e vėshtirė tė thyhet.

10. Binjakėt & Ujori

Binjakėt dhe Ujori kanė njė marrėdhėnie tė ēmendur mendore dhe emocionale. Ata e marrin njėri tjetrin shumė seriozisht dhe duket sikur e kanė njohur njėri tjetrin prej vitesh edhe nėse njihen vetėm prej disa muajsh apo javėsh. A i njihni ato ēiftet e mėrzitshėm qė mbarojnė fjalitė e njėri tjetrit? Ata qė ju i urreni po nė fshehtėsi i adhuroni? Po, Binjakėt dhe Ujori e kanė kėtė cilėsi. Por jo vetėm kėtė. Kėto 2 shenja kanė ide tė mėdha kreative tė cilat plotėsojnė mendimet e njėri tjetrit. Ata janė tė akorduar nė mėnyrė perfekte dhe e shijojnė qė tė kalojnė sa mė shumė kohė tė jetė e mundur sė bashku, por ata shijojnė gjithashtu edhe pavarėsinė e tyre. Por kjo nuk duket sikur e shqetėson marrėdhėnien e tyre sepse ata tė dy e kuptojnė rėndėsinė e kalimit tė kohės tė ndarė e bėn zemrėn tė rrahė mė fort. Perzieni tė gjitha kėto atribute pozitive sė bashku dhe do tė keni njė marrėdhėnie te pashkatėrrueshme.

9. Gaforrja & Peshqit

Gaforrja dhe Peshqit janė tė dyja shenja uji kėshtu qė ato instiktivisht kanė njė lidhje kozmike pėr tė drejtėn e fjalės. Por vetėm sepse ato janė tė dyja shenja uji nuk do tė thotė qė ata duhet tė pėrshtaten ekzaktėsisht. Ka shumė gjėra tė tjera qė e bėjnė kėtė lidhje perfekte. Le tė fillojmė me faktin qė ato bashkėveprojnė mirė sė bashku sepse ēdonjėri e di se kush ėshtė. Ata tė dy kanė njė ndjenjė tė fortė pėr veten qė i bėn ata lehtėsisht tė aftė pėr tė formuar njė lidhje solide qė mund tė zgjasė. Shprehja e vjetėr qė ju duhet tė doni veten, qė tė tjerėt tė fillojnė t'ju duan luan njė rol tė madh nė kėtė marrėdhėnie. Gjithsesi, ka akoma mė shumė nė kėtė lidhje. Shenjat janė tė pėrshtatshme nė cilėsi individuale bashkėveprojnė mirė sė bashku. Peshqit pėrpiqen tė lidhen me tė tjerėt ndėrsa Gaforrja ėshtė gjithmonė duke ndihmuar qė kjo lidhje tė bėhet e mundur. Fundi i rezultatit ėshtė njė lidhje e thellė mendore qė nuk thyhet apo nuk harrohet lehtė.

8. Luani & Shigjetari

Pasioni ėshtė i lartė mes Luanit dhe Shigjetarit, sepse tė dy shenjat e shijojnė jetėn dhe e jetojnė atė deri nė maksimum. Ata janė tė dy pasionantė pėr gjėrat qė duan nė jetė dhe janė shumė inkurajues ndaj tė tjerėve qė ata tė arrijnė ėndrrat dhe qėllimet e tyre. Kur tė tjerėt ankohen pėr gjysmėn e tyre qė ata nuk i mbėshtesin, kjo gjė duket absurde pėr Luanin dhe Shigjetarin sepse ky ēift e bėn mė sė miri kėtė gjė. Tė dy ata janė shumė mbėshtetės pavarėsisht se ēfarė kanė pėr tė kaluar. Luani dhe Shigjetari janė tė dyja shenja zjarri, gjė qė do tė thotė diēka tjetėr gjithashtu. Tė dy kėto shenja kanė njė mirėkuptim tė thellė pėr njėri tjetrin gjė qė i ndihmon ata tė shkojnė mirė bashkė. Por jo vetėm me njėri tjetrin. Ēdo njeri qė i njeh Luanin dhe Shigjetarin dėshiron tė dalė me ta. Ky ėshtė ēifti mė argėtues i mundshėm. Pasioni i tyre pėr jetėn, dashurinė dhe njėri tjetrin ėshtė i mrekullueshėm.

7. Virgjėresha & Demi

Si dy shenja toke, Virgjėresha dhe Demi pėrshtaten mrekullisht. Tė dy kėto shenja janė shumė praktike nė jetėn e tyre tė pėrditshme dhe janė lehtėsisht tė pėrshtatshėm gjė qė e bėn lidhjen e tyre tė kėndėshme, tė qetė dhe kolektive. Kur gjėrat bėhen tė vėshtira ata nuk heqin dorė nga lidhja. Nė vend tė kėsaj, ata punojnė sė bashku si skuadėr pėr tu fuqizuar pėr situatat mė tė vėshtra qė jeta mund tė sjellė. Kėto dy shenja tė zodiakut janė gjithashtu tė ndershme dhe tė sinqerta gjė qė i bėn kėto dy shenja tė mrekullueshme pėr tu afruar me to, sidomos nė njė lidhje serioze dhe qė zgjat. Ju nuk do tė gjeni shenja tė tjera mė tė pėrkushtuara tek njėra tjetra si Virgjėresha dhe Demi sepse ato kanė tė njejtėn ndjenjė integriteti, tė njėjtat karakteristika dhe vlera. Kjo i lejon ato tė kuptojnė njėri tjetrin plotėsisht. Ata kurrė nuk kanė diskutime tė gjata kur nuk janė dakord pėr diēka, edhe kur diskutohet pėr gjėra tė mėdha.

6. Peshorja & Binjakėt

Njė marrėdhėnie mes Peshores dhe Binjakėve ėshtė njė lidhje intelektuale e fortė. Tė dyja janė shenja ajri dhe futen thellė nė stimulim mendor. Peshorja dhe Binjakėt janė shumė inteligjentė dhe shumė shpirtėrorė. Mendja ėshtė diēka shumė interesante pėr ta. Kėto dy shenja mund tė qėndrojnė zgjuar natėn vonė dhe tė diskutojnė pėr shumė gjėra deri nė mėngjes, ose mund ti lexojnė njėri tjetrit libra gjatė gjithė natės. Ēfarė ėshtė akoma mė mirė pėr kėto dy shenja ėshtė dashuria e tyre pėr njėri tjetrin. Ata tė dy kanė njė mirėkuptim dhe vlerėsim tė madh pėr njėri tjetrin gjė qė e bėn kėtė ēift perfekt. Kėto shenja nuk e nėnvlerėsojnė fuqinė e harmonisė dhe e shijojnė paqen nė marrėdhėnien e tyre duke ofruar miqėsi, njohuri, dhe mirėkuptim qė ndihmon nė formėsimin e marrėdhėnies sė tyre, nė vend tė bėrjes sė njė diskutimi qė nuk mbaron kurrė. Kur konfliktet shfaqen ata janė tė aftė ta rregullojnė situatėn. Nuk ka asnjė mėnyrė qė ata ta mbyllin ditėn e tyre tė mėrzitur.

5. Akrepi & Gaforrja

Ndonjėherė pasja e dy njerėzve intensivė nė njė marrėdhėnie nuk do tė funksionojė. Gjithsesi kjo do tė ndodhė nėse njėri person nuk ėshtė Akrep dhe tjetri nuk ėshtė Gaforre. Kėto dy shenja uji janė intensive kur bėhet fjalė pėr emocionet, dhe kjo duket sikur i bėn ata shumė mė tė pėrshtatshėm pėr njėri tjetrin. Akrepi dhe Gaforrja e ushqejnė pasionin pėr njėri tjetrin gjė qė lejon ata tė punojnė mirė sė bashku. Ata ndihmojnė nė balancimin e njėri tjetrit pėr tė krijuar unitet mes tyre. Kjo ėshtė diēka shumė shprehėse pėr kėto tė dy. Kėto dy shenja zodiaku janė shumė tė pėrkushtuara dhe e mbėshtesin shumė njėra tjetrėn. Tė dy kėto shenja kanė moral tė njėjtė, janė shumė pėrkujdesės me tė tjerėt rreth vetes, gjė qė i bėn ata tė mos jenė vetėm njė ēift i mrekullueshėm por shokė shumė tė mirė gjithashtu.

4. Shigjetari & Dashi

Shigjetari dhe Dashi janė tė dyja shenja zjarri kėshtu qė nga ato mund tė presėsh pasion tė flaktė. Tė dy kėto shenja formojnė njė ēift shumė dinamik. Tė dyja kanė sasi tė larta energjie pėr ti dhėnė marrėdhėnies, gjė qė e bėn mė tė fortė marrėdhėnien kur ajo fillon tė pėrparojė. Kėto dy shenja zgjohen herėt diten e Diel pėr tė shijuar tė gjithė ditėn tė bashku ndėrkohė qė tė tjerėt janė ende nė gjumė. Ky ēift mund tė gjendet duke lėvizur me biēikletė nėpėr qytet, duke provuar njė sport tė ri, ose thjesht duke vrapuar rreth kafes mė tė re pėr tė provuar shijet mė tė reja. Ata e vlerėsojnė entuziazmin pėr njėri tjetrin dhe jetėn rreth tyre. Nė disa rrethana, tė kundėrtat tėrhiqen, por kėto dy shenja tregojnė qė tė ngjashmet tėrhiqen akoma mė shumė. Ky ėshtė ēifti qė mund tė fuqizohet nga gjithēka qė i sjell jeta, dhe ata do ta bėjnė kėtė gjė sė bashku pėr gjithė jetėn.

3. Bricjapi & Demi

Ka njė arsye pėrse kėto dy shenja kanė kimi mes tyre mė shumė se ēdo shenjė tjetėr astrologjike. Bricjapi dhe Demi kanė dashuri tė pafundme pėr njėri tjetrin. Tė dy kėto shenja do tė jenė sė bashku gjithmonė dhe e shijojnė kalimin e kohės sė bashku deri nė fund. Bricjapi dhe Demi punojnė fort pėr tė qėndruar sė bashku, por gjithsesi pėr kėtė gjė ata nuk kanė pėrse mundohen shumė. Arsyeja pėr kėtė ėshtė lidhja e tyre shumė e fortė sepse ata kanė respekt tė sinqertė dhe e dashurojnė njėri tjetrin me zemėr tė pastėr. Ju nuk do ti shihni kurrė ata duke mos e respektuar njėri tjetrin. Admirimi i tyre pėr njėri tjetrin ėshtė dekurajues dhe shumė prekės, duke i bėrė tė tjerėt rreth tyre tė ndihen keq pėr veten qė nuk kanė asgjė tė pėrbashkėt me ta.

2. Ujori & Binjakėt

Ujori dhe Binjakėt janė tė dyja shenja ajri dhe kanė njė lidhje psikologjike vrasėse. Shumė tė thellė. Ata e dijnė pėr njėri tjetrin se ēfarė duan pėrpara se tjetri ta thotė atė. Lidhja e tyre ėshtė mitike sepse tė tjerėt nuk mund ta kuptojnė atė. Mbi tė gjitha vetėm ata e dijnė se ēfarė kanė nė kokat e tyre. Tė dy kėto shenja kanė njė ndjenjė tė fortė individualiteti, dhe nuk lejojnė qė tjetri tė lėndohet nė lidhjen e tyre. Nė fakt, kjo e forcon akoma mė shumė lidhjen e tyre sepse janė shumė tė ngjashėm dhe e kuptojnė pėrse tjetri dėshiron tė kalojė kohė vetėm. Pasi kalojnė kohė tė ndarė, ata janė tė lumtur pėr tu kthyer sėrish bashkė dhe pėr ti treguar tjetrit sesi e ka kaluar ditėn. Dhe pjesa mė e mirė ėshtė kjo: Ujori dhe Binjakėt interesohen pėr njėri tjetrin. Kėto dy shenja vendosin tė ecin pėrkrah njėri tjetrit sepse janė mė mirė bashkė sesa tė ndarė.

1. Peshqit & Akrepi

Njė tjetėr ēift shumė intuitiv ėshtė Peshqit dhe Akrepi. Kėto dy shenja mund tė futen nė mendjet e njėri tjetrit dhe tė dijnė ēfarė mendon tjetri pothuajse aq mirė sa kuptojnė mendimet e veta. Por ata nuk futen shumė nė intelekt. Ata tė dy kanė uri pėr tė kuptuar trupin dhe shpirtin e tjetrit, dhe tė mėsojnė ēfarė e bėn tjetrin tė lėvizė. Futja nė kokėn e tjetrit ėshtė njė sfidė qė ata e pranojnė shumė lumturisht. Ata duan tė dijnė gjithēka jo vetėm sepse janė kurioze, por sepse ata kanė njė respekt tė lartė pėr individin tjetėr. Ata e marrin partnerin shumė seriozisht dhe nuk do tė zihen kurrė pėr shkak se nuk mendojnė njėlloj. Gjithashtu ata nuk do tė mbrojnė kurrė njė njeri i cili i shkakton dhimbje apo ndjenja negative partnerit tė tyre. Ata qėndrojnė pėr njėri tjetrin pavarėsisht nga rrethanat. Pasioni ėshtė shumė i lartė nė kėtė ēift dhe nuk kanė frikė tė bėhen romantike pavarėsisht nga ambienti ku ndodhen.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
8!b>

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.