Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si ndikon hėna tek shenjat e horoskopit?

Ana jonė e pandėrgjegjshme, irracionale, emocionale, zbulohet mirė edhe nga shenja hėnore, ana tjetėr e sjelljes "diellore", qė shfaqim nė publik dhe nė qetėsi.

Si ndikon hėna tek shenjat e horoskopit?
Si ndikon hėna tek shenjat e horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/12/2017 17:17

Mund tė thuhet se, ndėrsa shenja jonė pėrfaqėson sjelljen tonė sociale dhe ndikimin, mėnyrėn se si ne u shfaqemi tė tjerėve, pozicioni i Hėnės nė shenjėn e lindjes, ose shenja hėnore, pėrfaqėson hapėsirėn e emocioneve, shqisėn e gjashtė, "ndjesinė e lėkurės", me tė cilėn marrim mesazhe tė pashpjegueshme dhe jo tė provueshme racionalisht. Me pak fjalė, ky ėshtė personaliteti mė i fshehur, mė i lashtė lashtė dhe instiktiv.

Njohja e Hėnės sė partnerit, pėrveē tonės, mund tė jetė gjithashtu e dobishme pėr tė identifikuar aspekte tė marrėdhėnies qė ėshtė e vėshtirė t'i kuptosh racionalisht, si pėr shembull arsyeja nė dukje e pakuptueshme, pse njė marrėdhėnie ėshtė e qėndrueshme, pėrtej dallimeve tė qarta. Ose e kundėrta...

Hėna tek Dashi

Juaji ėshtė njė emocion i plotė, diellor, qė e shpreh nė mėnyrėn mė tė qartė dhe mė tė drejtpėrdrejtė. Nė zgjedhjet tuaja si njė grua jeni e vendosur, nuk keni dyshime apo pasiguri, atė qė ju dėshironi, e dėshironi. Dhe e merrni. Pėrdorni feminitetin si armė, ndoshta e paduhura, por gjithėsesi njė armė. Nuk ndjeheni e dytė ndaj askujt, jeni gjithmonė e gatshme pėr tė luftuar pėr atė qė besoni se ju pėrket. Ju jeni trime, e guximshme kur vjen puna pėr t'u realizuar, nuk i merrni dorėn askujt. Ndjeshmėria juaj ėshtė e menjėhershme, epidermik, merrni zjarr pėr ēdo gjė dhe reagoni nė tė qindtėn e sekondės.

Hėna tek Demi

Ju jeni njė grua tamam, shpesh herė gjarpėruese dhe mikpritėse. Ju mund tė shprehni emocionet tuaja nė nivelin mė tė lartė, nė kujdesin e trupit, erosit, nė kėnaqėsinė nė pėrgjithėsi. Merrni por edhe ktheni, sepse pėr ju, tė jesh i ndjeshėm, do tė thotė qė edhe t'u japėsh tė tjerėve, tė kujdesesh pėr ta, pėr mirėqenien e tyre. Jeta juaj e brendshme ėshtė e thellė, intensive, por gjithmonė shumė e kontrolluar, sepse elementi Tokė pengon qė tu jepni formė emocioneve nė mėnyrė flagrante.

Hėna tek Binjakėt

Ju jeni elektike nė manifestimin dhe tė jetuarit e botės suaj tė brendshme. Pėr ju, argėtimi maksimal ėshtė tė ndryshoni, gjithmonė nė vende tė ndryshme, si grua, nė veshje, nė aktrim. Ju kurrė nuk e keni veten pėr tė mirėqenė, jeni diēka qė mund tė magjepsė por edhe tė frikėsojė, sepse ju nuk jeni njė grua e vetme, por jeni shumė gra nė tė njėjtėn kohė. Ndjeshmėria juaj ėshtė e filtruar nga arsyeja, ajo qė ju mendoni duhet tė deshifrohet dhe shpjegohet nė terma racionalė: Shkėputja juaj nga emocionet ėshtė baza e sensit tuaj tė mrekullueshėm tė humorit.

Hėna tek Gaforrja

Ju jeni mishėrimi i nėnės, brendėsia e pėrsosur. Ndjeshmėria juaj ėshtė e njohur, jetoni ēdo ditė njė pėrqėndrim emocionesh e ndjenjash, qė ju ngre lart dhe ju ul poshtė si njė karusel, duke ju bėrė tė ndryshojė humorin nga ora nė orė. Dhe duke qenė se jeni grua, ēdo gjė duhet tė vėrtitet pėrreth jush, duhet tė shkojė si doni ju, si vendosni ju. Emocionet janė kali juaj i betejės, ju e dini mirė se si tė ngjallni ndjenja tek tjetri, dhe si tė manipuloni tė tjerėt, nė avantazhin tuaj.

Hėna tek Luani

Ndjeshmėria juaj ėshtė si njė pasqyrė nė tė cilėn ju shikoheni dhe admiroheni, pothuajse si njerka e Borėbardhės. Ju jeni tė sigurta qė jeni mė e bukura prej tyre, por doni qė t'ju shohin, pėr ta konfirmuar. Adhuroni tė shkėlqeni, dhe shpesh e bėni nė kuptimin real tė fjalės, me bizhuteri apo stoli qė bien shumė nė sy. Emocionet tuaja janė gjithmonė tė ekzagjeruara, zhurmėmėdha, tė menjėhershme: ajo qė ju dhemb mė shumė ėshtė nėse nuk merreni nė konsideratė. Njė mėkat i pafalshėm nė sytė tuaj, qė mund t'ju shtyjė tė bėni skena epokale.

Hėna tek Virgjėresha

Bota juaj e brendshme ėshtė njė botė e pėrkushtuar pėr shėrbim. Tė qėnit e ndjeshme, pėr ju, duhet tė ketė njė qėllim, njė dobi. Duhet tė shėrbejė, sė pari pėr veten tuaj, tė dini se ku qėndroni, cili ėshtė roli juaj nė jetė, cilin pozicion hierarkik duhet tė zini. Sė dyti, duhet t'u shėrbejė tė gjithėve, si shembull pėr rendin dhe bonsensin. Emocionet tuaja janė gjithmonė tė kontrolluara, tė filtruara, tė testuara, tė vendosura nė vendet e duhura. Ato nuk duhet tė ndėrhyjnė nė jetėn tuaj, nėse nuk ėshtė absolutisht e nevojshme, nuk duhet t'ju kufizojnė nė asnjė mėnyrė.

Hėna tek Peshorja

Imazhi qė ju keni pėr veten ėshtė gruaja e pėrsosur. E patėmetė nė ēdo detaj, nė njė ekuilibėr tė pėrsosur mes tė shfaqjes, substancės, sjelljes, reagimeve. Ndjeshmėria juaj duhet tė jetė gjithmonė e theksuar, tė shfaqet,tė vlerėsohet, por me thjeshtėsi dhe maturi, sepse nė qoftė se ka ndonjė gjė qė e urreni, ai ėshtė vulgariteti. Gjithmonė pėrpiqeni pėr tė mbajtur emocionet nėn kontroll, pėr tė nxjerrė vetėm ato pozitive dhe tė pranueshme shoqėrisht: pėr shkak se ju doni mbi tė gjitha tė jeni dhe tė ndjeheni tė dashura, ndoshta nga tė gjithė.

Hėna tek Akrepi

Ju jetoni intensivisht dhe plotėsisht dimensionin erotik tė vetes tuaj tė brendshme. Jeni mishėrimi i sensualitetit, shkaktoni tėrheqje pėr tė cilat jo gjithmonė jeni tė vetėdijshme. Joshėse, tėrheqėse, pushtuese, ju dini tė lidheni nė planin seksual si asnjė tjetėr, sikur tė keni studiuar njė mijė vjet. Pėr ju kjo ėshtė e natyrshme. Emocionet tuaja janė mė tė thella dhe shpesh janė shkatėrruese, si njė pėrmbytje: nė tė vėrtetė ju nuk bėni asgjė pėr t'i frenuar, sepse nė thelb ju pėlqen tė trullosni tė tjerėt me forcėn e ndjenjave tuaja.

Hėna tek Shigjetari

E juaja ėshtė njė ndjeshmėri e gėzueshme, e lirė, pa kufij. Ju jeni gruaja-shoqėruese, nė gjendje pėr tė ndarė pėrvojat dhe aventurat me miqtė, tė dashurit, bashkėshortėt dhe familjen, nė mėnyrė tė barabartė. Sepse lidhjet tė rrijnė gjithmonė ngushtė, ashtu si dhe kufizimet. Ju doni tė jetoni jetėn tuaj tė brendshme nė tė gjitha mundėsitė e saj dhe nė tė gjitha aspektet e saj. Pa kufij tė ēdo lloji. Emocionet tuaja janė tė forta, intensive, por vėshtirė se hedhin rrėnjė, apo tė ndikojnė nė zgjedhjet tuaja. Nuk i mbani: edhe nė kėtė drejtim, doni tė jenė tė lira.

Hėna tek Bricjapi

Ju jeni personifikimi i besueshmėrisė, shtylla kurrizore e ēdo situate, nga familja tek puna e tek shoqėria. Stabiliteti ėshtė motoja juaj: nuk jepni hapėsirė pėr lėkundje, shmangie, shtesa. E juaji ėshtė njė ndjeshmėri e kohėrave tė shkuara, matriarkale dhe drejtuese, e aftė pėr tė marrė pėrsipėr pėrgjegjėsitė e botės, kur kėto shkojnė dorė pėr dore me pushtetin. Ju keni kontrollin e emocioneve dhe nuk i lini tė shfaqen, sepse nuk duhet tė ndėrhyjnė nė objektivat tuaja.

Hėna tek Ujori

Bota juaj e brendshme ėshtė njė fakt i jokonvencionales. Ju jeni kundėr traditės, kundėr rregullave, kundėr zakoneve. Si grua ju jeni e paparashikueshme dhe ju mund tė kaloni nga ndjenja mė intensive, e shfaqur hapur, deri tek mbyllja nė vetvete. Kjo nuk ka tė bėjė me seksualitetin tuaj, por ka shumė tė bėjė me bukurinė tuaj tronditėse, e si pasojė fituese. Ju dėshironi qė tė jeni e lirė pėr tė shprehur ndjenjat tuaja si dhe dėshirat mė tė mira: kėshtu qė nuk e lini veten tė dominoheni nga emocionet apo tė udhėhiqet nga instinkti.

Hėna tek Peshqit

Ndjeshmėria juaj ėshtė e madhe dhe e padiskutueshme. Pėrfshirėse dhe e pakapshme nė tė njėjtėn kohė. Dukeni e pambrojtur dhe e lėkundur, edhe kur nė fakt jeni e fortė si njė kapiten. Por ėshtė ky imazh qė ju transmetoni, qė magjeps. Dukeni e brishtė dhe nė mbrojtje, por pastaj provoni tė pakapshmen dhe shpesh tė pakuptueshmen. Me fjalė tė tjera, jeni absolutisht e papėrmbajtshme. Emocionet tuaja janė tė forta, tronditėse: ato vėrshojnė si njė lumė nė pėrmbytje.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
GAa"#

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.