Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Tregoni si e mblidhni dorėn grusht t'ju tregojmė pjesė tė karakterit tuaj

Gjuha e trupit ėshtė njė ndėr mjetet mė tė fuqishme tė komunikimit.

Tregoni si e mblidhni dorėn grusht t'ju tregojmė pjesė tė karakterit tuaj
Tregoni si e mblidhni dorėn grusht t'ju tregojmė pjesė tė karakterit tuaj
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/11/2017 11:16, Ndryshuar: 13/11/2017 18:19

Atė ēfarė nuk arrini ta shprehni me forcėn e fjalės sė folur dhe tė shkruar, mund ta transmetoni me anė tė gjestikulacionit. Gjeste tė ndryshme si kryqėzimi i kėmbėve, lėvizja e duarve, prekja dhe kruajtja e kokės mund tė pėrkthejnė emocione tė caktuara qė ju pėrfshijnė nė ato momente. Pėr mė tepėr klikoni kėtu, gjithashtu edhe fėmijėt tė cilėt pėrdorin gjuhėn e trupit fitojnė disa aftėsi mė shumė ēfarė pėrfitojnė fėmijėt kur flasin me duar e kėmbė.

Njė ndėr gjestet, i cili ka tėrhequr vėmendjen e studiuesve ėshtė grushti, mė saktė mėnyra sesi mblidhni dorėn grusht. Ky simbol i shprehjes sė inatit dhe nervozizmit, sipas ekspertėve, mund tė zbėrthejė shumė informacion pėr personalitetin tuaj. Pėr mė tepėr lexoni mė poshtė:

1

Njerėzit qė ju rrethojnė mendojnė se jeni i zoti/e zonja me fjalėn, aktiv, shumė praktik, i ndjeshėm/e ndjeshme dhe qė lufton gjithmonė pėr tė pasur atė qė doni. Jeni gjithmonė nė kėrkim tė njė ekuilibri tė brendshėm dhe harmonisė mes jetės personale dhe asaj profesionale. Miqtė mė tė mirė ju krahasojnė shpesh me njė libėr tė hapur pasi nuk dini tė mbani sekrete dhe tė fshihni ndjenjat. Defekti juaj mė i madh ėshtė zemėrgjerėsia, duhet tė tregoheni tė kujdesshėm nė kėtė pikė pasi mund tė pėrfitojnė prej saj.

2

Nė qoftė se mėnyra si formoni grushtin ngjan me figurėn e dytė mund ta gjeni pa frikė veten mes kėtyre pėrshkrimeve: krijues, zemėrgjerė, inteligjent/-e, tė kujdesshėm dhe tė sigurt nė vetvete. Krahas kėtyre tipareve brenda jush fshihet njė njeri shumė i ndjeshėm, qė ka pritshmėri dhe dėshira tė mėdha pėr veten, por u trembet njėkohėsisht humbjeve. Jeni shumė nostalgjikė dhe shpeshherė kapeni fort pas sė shkuarės. Ajo qė ju duhet ėshtė mbėshtetja dhe inkurajimi i njerėzve qė ju rrethojnė. Nuk u pėlqen tė merrni hapin e parė dhe prisni nga tė tjerėt ta bėjnė kėtė.

3

Tė ndjeshėm, intuitivė, altruistė, kureshtarė, aventurierė, por shpeshherė edhe tė paduruar, kėta janė disa prej karakteristikave qė bashkojnė njerėzit qė formojnė grushtin si nė foton e tretė. E ndjeni vazhdimisht pėr tu pranuar nga tė tjerėt, por nuk bėni asnjė hap nga vetja pėr ta arritur kėtė. Nuk nervozoheni lehtė, por kur ndodh kjo dilni nga vetja dhe reagoni shumė keq.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
*KNjW

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė