Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

7 kėshilla tė mrekullueshme kur ndiheni i humbur nė jetė.

Ka momente nė jetėt tona kur ndihemi tė padobishėm dhe krejtėsisht tė humbur. Ndonjėherė ėshtė mė mirė ta dorėzosh veten tek universi dhe tė lėsh botėn tė tė tregojė aventurėn e rradhės.

Jo tė gjitha gjėrat nė jetė janė perfekte, por ka gjithmonė gjėra qė do t'ju motivojnė nė jetė.
Jo tė gjitha gjėrat nė jetė janė perfekte, por ka gjithmonė gjėra qė do t'ju motivojnė nė jetė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/08/2016 14:20

Herėn tjetėr qė do tė ndiheni tė humbur kujtoni kėto kėshilla dhe do tė ndiheni shumė mė mirė.

1. Ju nuk mund tė filloni njė kapitull tė ri nė jetėn tuaj nėse vazhdoni tė mendoni pėr tė shkuarėn. Duhet tė jetoni tė tashmen duke menduar vazhdimisht pėr tė shkuarėn.

2. Ndonjėherė duhet tė flisni me njė fėmijė 3 vjeēar , vetėm kėshtu mund tė filloni ta doni jetėn sėrish. Tė rriturit mendojnė pėr gjėra serioze dhe harrojnė qė jeta ėshtė e mbushur edhe me gėzime.

3. Ndonjėherė ju duhet tė dilni nė ajėr tė pastėr tė filloni tė ecni dhe ti rikujtoni vetes se kush jeni dhe kush dėshironi tė jeni.

4. Nėse dera nuk hapet, do tė thote qė nuk ėshtė dera jote. Jo gjithēka qė do tė provoni nė jetė do tė realizohet, do tė ketė dyer qė nuk hapen. Por gjithsesi, kjo gjė nuk do t'ju mbetet peng qė nuk e provuat. Vazhdoni tė provoni sėrish.

5. Nėse nuk ju pėlqen vendi ku ndodheni, lėvizni. Ju nuk jeni njė pemė. Nėse nuk jeni tė kėnaqur me jetėn tuaj apo me gjėrat qė ju rrethojnė ju mund ti ndryshoni ato. Gjeni paqen tuaj tė brendshme nė njė vend tė ri ose me njerėz tė rinj qė ju rrethojnė.

6. Ndonjėherė gjėrat e kėqija qė ndodhin nė jete na vendosin nė rrugėn qė na ēon nė gjėrat me tė mira qe mund tė na ndodhin. Duhet tė pranojmė kohėt e vėshtira njėlloj si ato tė mirat. Gjithēka qė ndodh nė jetėn tonė ndodh pėr njė arsye duke na ēuar nė njė drejtim mė tė mirė tė jetės.

7. Gjithmonė kujtoni se situata e tashme nuk ėshtė destinacioni final. E mira nuk ka ardhur akoma. Kujtoni qė jo gjithēka ėshtė e pėrhershme. Jini tė hapur ndaj mundėsive tė panumėrta nė botė dhe rreth jush.

Ėshtė nė rregull tė ndiheni tė humbur, thjesht kujtoni se keni mė shumė se njė rrugė qė shtrihet pėrgjatė jush. Bota gjithmonė do t'ju japė mundėsinė tė provoni diēka tė re.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
e$Vh\

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė