Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vendi qė duhet tė vizitoni bazuar nė astrologji

Zgjedhja e destinacionit pėr udhėtimin e rradhės ėshtė gjithmonė njė dilemė e vėshtirė.

Vendi qė duhet tė vizitoni bazuar nė astrologji
Vendi qė duhet tė vizitoni bazuar nė astrologji
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/12/2017 20:09

Zgjedhja e destinacionit pėr udhėtimin e rradhės ėshtė gjithmonė njė dilemė e vėshtirė nė mendjen tonė e nė ēdo moment na duhet tė bėjmė kėrkime tė gjata pėr tė pėrcaktuar cili vend shkon mė shumė me natyrėn dhe personalitetin tonė. Nga sot, gjėrat bėhen mė tė thjeshta, mjafton tė kujtoni shenjėn tuaj tė horoskopit dhe yjet do t'ju tregojnė lehtėsisht rrugėn drejt vendit qė ju pėrshtatet mė shumė.

Nė listėn e mėposhtme janė renditur shenjat zoodiakale sė bashku me karakteristikat e vendit qė duhet tė vizitoni. E gjeni veten?

Dashi - Nairobi, Kenia

Nairobi, Kenia

Nairobi, Kenia

Tė qenurit impulsiv ėshtė njė ndėr karakteristikat kryesore tė shenės tuaj tė horoskopit, gjithashtu tė qenurit tė mprehtė dhe aktivė. Kėto janė arsyet pėrse Safari, luanėt dhe elefantėt janė destinacioni ideal pėr ju!

Demi - Barcelona, Spanjė

Barcelona, Spanjė

Barcelona, Spanjė

Nėse ndonjėri nga ju ka nevojė pėr t'u ēliruar ose pėr t'u kėnaqur nė njė party, njė mik i shenjės sė demit ėshtė personi i duhur qė duhet tė telefononi. Personat qė i pėrkasin kėsaj shenje janė ata qė shijojnė mė shumė kėnaqėsitė e vogla tė jetės po ashtu dhe ushqimin e mirė. Barcelona, kryeqyteti i festive nė Europė, ėshtė duke ju pritur! Nuk do tė zhgėnjeheni!

Binjakėt - Vienė, Austri

Vienė, Austri

Vienė, Austri

Shokėt tanė Binjakė janė gjithmonė tė akuzuar pėr njė personalitet tė dyfishtė dhe e dini pėrse? Sepse ēdokush ėshtė xheloz pėr dinakėrinė, kuriozitetin dhe inteligjencėn e tyre! Kjo ėshtė arsyeja pėrse Viena, falė muzeumeve tė saj, artit dhe historisė sė mbretėrve dhe mbretėreshave ėshtė qyteti mė i mirė pėr Binjakėt.

Gaforrja - Koh Samui, Tailandė

Koh Samui, Tailandė

Koh Samui, Tailandė

Ju keni lindur nė muajin qė sjell verėn, muajin qė tė gjithė e duan dhe kjo ėshtė arsyeja pėrse ju jeni njė kat mbi tė tjerėt! Shenja juaj ėshtė ndėr shenjat mė sensitive nė zoodiak dhe ju jeni gjithashtu shumė introvert. Kjo ėshtė arsyeja pėrse Tailanda ėshtė destinacioni i duhur pėr ju, pėr tė bėrė joga e pėr tė shijuar meditimin e thellė.

Luani - Ibiza, Spanjė

Ibiza, Spanjė

Ibiza, Spanjė

Miqtė tuaj luanė janė krenarė e tė fortė dhe asnjėherė nuk i thonė "jo" festave. Ibiza ėshtė destinacioni i duhur pėr luanėt: Ju mund tė gjeni festėn nė ēdo kohė tė ditės, ka gjithmonė shumė njerėz rreth e rrotull (shumė pije gjithashtu) duke u bėrė kėshtu, njerėzit tipikė qė e shijojnė jetėn nė maksimum.

Virgjėresha - Romė, Itali

Romė, Itali

Romė, Itali

Tė dashur miq Virgjėresha, ju jeni shumė ėndėrrimtarė. Dhe pikėrisht nė momentin qė ndaloni sė ėndėrruari ju filloni tė fiksoheni pas detajeve tė vogla. Ku ka njė destinacion mė tė mirė se Roma, njė muzeum nė ambient tė hapur nė tė cilėn ēdo cep ka njė histori pėr tė treguar.

Peshorja - Paris, Francė

Paris, Francė

Paris, Francė

Ēfarė do tė bėnte shoqėria pa ju? Ju dashuroni tė bukurėn, ju dashuroni kėnaqėsitė e vogla tė jetės, vlerėsoni harmoninė dhe jeni shume afėr tė tė qenurit perfektė. Parisi, kryeqyteti i elegancės ėshtė qyteti i duhur pėr ju!

Akrepi - Yucatan, Meksiko

Yucatan, Meksiko

Yucatan, Meksiko

Nėse dikush do tė shkojė nė njė aventurė, personat e shenjės sė akrepit janė tė parėt qė bashkohen! Akrepėt janė tė vendosur, tė zgjuar dhe shumė intuitivė, kjo ėshtė arsyeja pėrse Jukatan, Maya, ėshtė vendi i duhur pėr ju, i pajisur plot me vende pėr tė zbuluar dhe plot surpriza!

Shigjetari - Tokio, Japoni

Tokio, Japoni

Tokio, Japoni

Ēdokush qė njeh njė person shigjetar e di qė natyra kureshtare i bėn ata ndėr shenjat mė interesante tė zoodiakut. Shigjetarėt janė futuristė dhe a ka njė vend mė ideal se Tokio, vendin ku e ardhmja ka mbėrritur?

Bricjapi - Londėr, Britani e Madhe

Londėr, Britani e Madhe

Londėr, Britani e Madhe

Ju jeni tė lumtur pėr aq kohė sa jeni nė lėvizje apo jo? Meqėnėse jeni pėrgjithėsisht natyrė e ngurtė dhe shumė korrekte kur vjen fjala te puna, nėse ju vendosni tė merrni pushime, Londra do tė jetė vendi perfekt pėr ju qė tė merrni veten. Londra ėshtė elektrike, multikulturore dhe nuk fle kurrė. Ėshtė vendi i duhur pėr ju qė tė lini pas gjithēka e tė nisni njė eksperiencė tė re.

Ujori - New York, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės

New York, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės

New York, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės

Ju mund tė bėni shoqėri me kėdo, ju qartėsisht dashuroni tė shpenzoni kohė me njerėzit e tjerė, tė socializoheni me ta e tė bėni shoqėri. Nuk ka njė vend mė tė mirė se New York qė ju tė jeni tė rrethuar nga njerėz tė huaj qė vijnė nga kultura tė ndryshme.

Peshqit - Senegal

Senegal

Senegal

Duke qėnė se jeni njerėz me zemėr tė madhe, gjėja e parė qė na shkon nė mendje pėr pershqit ėshtė vullnetarizmi dhe tė qenurit tė mirė. Pėrse mos tė provoni Senegalin, vendin qė ka mė shumė nevojė pėr kujdes dhe dashuri? Kjo eksperiencė e re do t'ju bėjė tė ndiheni shumė mirė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.