Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė duhet tė dini nėse dashuroni njė person tė shenjės sė Ujorit?

6 tė vėrtetat brutale qė duhet tė dini nėse dashuroni njė person tė shenjės sė ujorit. U habitėm!

Ēfarė duhet tė dini nėse dashuroni njė person tė shenjės sė Ujorit?
Ēfarė duhet tė dini nėse dashuroni njė person tė shenjės sė Ujorit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 24/01/2018 07:23, Ndryshuar: 24/01/2018 14:24

Ju mendoni se mė nė fund e gjetėt njeriun e pėrsosur.

Nėse doni tė qėndroni nė marrėdhėnien tuaj dhe tė jeni tė lumtur, mėsoni kėto gjėra pėr Ujorin, qė tė jeni gati.

Perpspekti sjell njė listė e 6 gjėrave qė ndoshta nuk dinit pėr personat e Ujorit:

Nuk e shprehin mirė si ndihen nė tė vėrtetė

Ėshtė i mėshirshėm dhe i kujdesshėm, por mendimet e tij nuk arrin t'i shprehė ashtu si ju do dėshironit. Pėr shkak tė kėsaj, ai ndonjėherė mund tė duket i largėt. Por, nė fakt kėta njerėz kujdesen shumė pėr jy, pėr ndjenjat dhe pėr marrėdhėnien tuaj.

I kushton rėndėsi gjėrave qė ju i thoni

Tani, duke e ditur se komunikimi verbal i ndjenjave tė tij ka probleme, jini tė kujdesshėm me atė qė thoni nėse jeni tė mėrzitur me tė. Kėta njerėz i marrin seriozisht gjėrat qė i shprehni.

Ėshtė jashtėzakonisht i besueshėm

Nėse ai nuk e ndjen njė marrėdhėnie, preferon mė mirė tė largohet fare prej saj. Njė ndėr karakteristikat e tij mė tė mira ėshtė fakti se mund t'i besoni shumė. Nėse i toni njė sekret, mund ta ruajė atė gjithė jetėn.

Dėshiron pak kohė qė tė rregullojė disa gjėra nė jetėn e tij

Nėse i merrni shumicėn e kohės, ai nuk do t'jua shprehė shqetėsimin e tij. Thjesht do largohet qė tė rregullojė gjėrat e rėndėsishme nė jetėn e tij. Nuk duhet tė ndiheni keq, pėr kėtė gjė, pasi nuk dėshiron qė ju tė ofendoheni. Mos e merrni personale, pasi kjo gjė nuk ndryshon aspak ndjenjat qė ka pėr ju.

Nėse beson se ka tė drejtė, nuk mund ta kundėrshtoni

Njė person Ujor, nuk dėshiron tė jetė protagonist, por nėse ėshtė i bindur pėr diēka, do e keni tė kotė ta kundėrshtoni. Mos lodhni, t'ja mbushni mendjen.

Ėshtė njė dėgjues shumė i mirė

Njė ndėr gjėrat e mrekullueshme qė ka njė Ujor, ėshtė se di tė dėgjojė mjaft mirė. Nė njė marrėdhėnie kjo ėshtė shumė gjė e mirė, pasi tregon respektin qė ka ndaj partnerit.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
)UY3J

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.