Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mėnyra se si e mbani timonin flet shumė pėr ju.

Personaliteti i secilit njeri mund tė kuptohet nga fjalimet qė bėn, nga zgjedhja e veshjeve, preferenca e ngjyrės, por sė fundmi ėshtė gjetur se mėnyra se si e mbani timonin mund tė tregojė shumė pėr ju.

Mėnyra se si e mbani timonin flet shumė pėr ju.
Mėnyra se si e mbani timonin flet shumė pėr ju.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/10/2017 21:57

Gjestet e shpeshta, por edhe tė pavetėdijshme qė i bėjmė ēdo ditė, tregojnė shumė se kush jemi ne.

Pėr tė kuptuar mė shumė mbi personalitetin tuaj, shikoni fotografitė e mėposhtme dhe pėrcaktoni se si e mbani ju timonin.

Mė poshtė fotografisė do tė gjeni detajet pėr personalitetin tuaj:

1

Jeni tė thjeshtė dhe tė dashur. Ju e shijoni jetėn me njė lloj ankthi pozitiv. Keni sens tė madh tė humorit dhe kjo ėshtė arsyeja pse jeni gjithmonė tė rrethuar nga miqtė.

2 (Ata qė preferojnė tė heqin duart nga timoni)

Pėrsonalitet i tėrhequr dhe i pazakontė. Ju pėlqen adrenalina e pastėr. Dikush mund tė ju quajė tė ēmendur, por kjo ndodh sepse ju e pėlqeni rrezikun.

3

Mund tė ju quajnė llafazan, por nė tė vėrtetė ju jeni mjaft i qetė. Nuk ju pėlqen tė grindeni dhe gjithmonė kėrkoni zgjidhje pa zhurmė.

4

Kėtu paraqitet njė person qė ėshtė i dashuruar pas bukurisė dhe pėrsosjes. Pėr ju e tėra duhet tė jetė nė ekuilibėr dhe gjithmonė jeni original.

5

Nuk e pėlqeni rrezikun e tė qenit i kujdesshėm dhe nga natyra jeni pothujase paranojak. Frika qė mund tė gjendeni nė situata tė ndryshme ju bėn tė jetoni me ankth. Ju kėrkoni qė nė secilin hap ta keni nėn kontroll.

6

Ju e adhuroni rrezikun dhe gjithmonė kėrkoni tė jetoni pėrtej kufijve, me tė cilat shpesh nuk pajtohet familja juaj.

7

Keni aftėsi tė mėdha organizative nė secilin sektor. Jeni tė sigurtė dhe nė shumė situata ndodheni nė rolin e liderit.

8

Sinqeriteti i madh ėshtė ajo qė ju dallon. Jeni tė dashur pėr tė tjerėt dhe natyrisht mundoheni ta vendosni vetėn nė 'kėpucėt' e secilit.

9

Ju karakterizon dashuria pėr tė jetuar jetėn pa shqetėsime. Nė fakt, kjo interpretohet si njė formė e pakuptimė pėr tjerėt, por jo edhe pėr ju.

10

Gjithmonė jeni tė zėnė saqė shpeshherė neglizhoni edhe tė dashurit tuaj. Ajo qė kėrkoni ju ėshtė hapsira.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
,23cU

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.