Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr muajin Qershor.

Ju tregojmė horoskopin pėr muajin Qershor tė parashikuar nga astrologu Britanik, Rusell Grandt.

Horoskopi pėr muajin Qershor.
Horoskopi pėr muajin Qershor.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/06/2017 16:58

Dashi

Bėrja e punėve rreth shtėpisė do tė jetė njė mėnyrė e mirė pėr tė shpenzuar kohėn gjatė fillimit tė Qershorit. Riparimi ose zėvendėsimi i pajisjeve, rregullimi i sistemeve hidraulike dhe kontrolli i pajisjeve tė prishura do t'ju japin shumė kėnaqėsi. Hėna e Plotė nė datėn 9 do tė sjellė njė rezultat zhgėnjyes me njė ēėshtje ligjore ose zyrtare. Rezistojini tundimit pėr tu fshehur nga bota. Ju do ti bėni gjėrat mė shpejt duke u rrethuar me miq dhe tė afėrm mbėshtetės. Shmangni pėrfshirjen nė njė debat me njė ekspert nė mes tė muajit ose ju do tė humbisni njė aleat tė fuqishėm. Nė datėn 24, Hėna e Re do t'ju japė njė mundėsi pėr tė promovuar njė ide brilante dhe pėr tė fituar mbėshtetje nga dikush qė mund t'ju japė njė diferencim planeve tuaja. Nė fund tė muajit, ju duhet tė arrini njė konsensus me partnerin. Pėrpiquni tė pėrdorni logjikėn nė njė marrėdhėnie biznesi ose personale pėr tė mos dėshtuar.

Demi

Ju do tė keni mbi vete shumė shikime admiruese nė fillim tė Qershorit, kur karizma juaj natyrale do tė dalė fuqimisht nė pah. Nė datėn 9, Hėna e Plotė do tė sjellė njė sfidė tė papritur pėr financat tuaja. Ju duhet tė gėrmoni nė kursimet tuaja, ose tė merrni njė kredi pėr tė rregulluar gjėrat tuaja. Nuk ka rėndėsi sesa shumė synoni, ju duhet tė kėnaqeni me obligimet tuaja. Nėse keni nevojė pėr tė ardhura shtesė, ju do ti gjeni ato gjatė pjesės sė dytė tė muajit. Hėna e Re nė datėn 24 do tė bėjė tė mundur qė ju tė regjistroheni nė njė kurs, tė mėsoni njė aftėsi tė re ose tė filloni njė projekt tė ri. Kjo aventurė do t'ju japė shumė stimul intelektual dhe do tė pėrmirėsoni pikėpamjet tuaja. Ndėrkohė qė Qershorit i vjen fundi, ju do tė detyroheni tė qėndroni nė njė rutinė tė mėrzitshme, pavarėsisht dėshirės suaj pėr tė provuar gjėra tė reja. Nė vend qė tė neglizhoni pėrgjegjėsitė tuaja, pėrpiquni mė shumė qė ti pėrmbushni ato. Tregimi i besueshmėrisė do t'ju shpėrblejė me mundėsi. Ju do tė testoheni pėr aftėsitė tuaja.

Binjakėt

Njerėzit do tė jenė shumė perceptues ndaj ideve tuaja nė fillim tė muajit. Pėrdoreni kėtė mundėsi pėr tė shkuar nė njė intervistė pune, pyesni pėr njė takim ose pyesni njė profesionist tė vlerėsojė punėn tuaj. Ju mund tė vendosni tė ndaheni nga njė person jo praktik qė gjithmonė dėshton tė mbajė premtimet e tij. Gjatė pjesės sė dytė tė muajit Qershor, ju duhet tė ndiqni njė set rregullash tė vėshtira dhe kėrkuese pėr tė ecur pėrpara. Duke shkuar kundėr rrymės ju do tė humbisni mundėsi tė mira. Nė datėn 24, Hėna e Re do tė tėrheqė njė mundėsi tė mrekullueshme fitimprurėse. Ju do tė paguheni pėr tė zgjidhur probleme dhe rritja e produktivitetit do tė jetė pėrgjigja e lutjeve tuaja. Fundi i muajit do t'ju tundojė pėr tė nxjerrė nė pah njė anė sensuale. Luani me kohėn dhe mos bėni blerje tė shtenjta. Do tė jetė mė mirė tė ruani burimet tuaja financiare pėr tė mbuluar njė shpenzim tė papritur.

Gaforrja

Ėshtė fuqia e personalitetit tuaj qė do tė fitojė vėmendjen e skeptikėve dhe do tė tėrheqė admirues nė fillim tė Qershorit. Bėhuni mė katgorikė se zakonisht dhe mos pranoni jo si pėrgjigje; kjo ėshtė mundėsia juaj qė tė bėni njė plan axhende. Nė datėn 9, ju mund tė pėrjetoni disa probleme fizike. Bėni njė konsultė mjekėsore pėr dhimbjet e vazhdueshme. Puna nė prapaskenė gjatė mesit tė muajit do tė jetė shumė edukues. Bashkohuni me njė lider origjial qė ėshtė mė i interesuar nė gjėrat e reja sesa nė traditė. Hėna e Re nė datėn 24 ėshtė ideale pėr tė filluar njė punė qė ju pėrmbush nė njė rol tjetėr. Idetė tuaja do tė priten mirė nga kolegėt tuaj. Fjala pėr talentin tuaj do tė pėrhapet, duke ju bėrė ju tė ndiheni shumė rehat si nė jetėn personale ashtu edhe nė atė profesionale. Nėse ndonjėherė keni dėshiruar tė filloni biznesin tuaj, kjo ėshtė koha mė e mirė pėr tė filluar. Integroni emrin tuaj nė titull ose logo; ky ėshtė ēelėsi i suksesit.

Luani

Idetė tuaja do tė priten mirė nė fillim tė muajit Qershor duke e bėrė kėtė njė kohė tė mirė pėr tė bėrė njė prezantim ose propozim. Paratė do tė jenė tė pakta, kėshtu qė pėrgatituni tė punoni me njė buxhet tė limituar. Hėna e Plotė nė datėn 9 do t'ju detyrojė ju tė rikonsideroni njė marrėdhėnie romantike. Ju mund tė vendosni qė partneri juaj ėshtė mė shumė problem sesa njė e mirė pėr ju. Mesi i muajit do t'ju gjejė tė zėnė me njė projekt kreativ, prandaj nuk do tė keni shumė kohė pėr qėllime sociale. Nė datėn 24, Hėna e Re do tju japė njė mundėsi tė mirė pėr tė pushuar, qetėsuar dhe rikarikuar bateritė. Gjeni njė vend tė qetė pranė ujit ku ju mund tė mendoni. Nė fund tė muajit, ju mund tė vendosni tė lini njė punė shtypėse. Mos rrezikoni shėndetin tuaj pėr paratė. Ju mund tė gjeni njė punė mė tė mirė nė njė agjensi qeveritare, universitet ose spital.

Virgjėresha

Fillimi i qershorit do tė jetė stimulues si nė shtėpi ashtu edhe nė punė. Jeta juaj dashurore do tė vuajė ndėrkohė qė ju pėrpiqeni tė vraponi ndėrmjet shtėpisė dhe zyrės. Ėshtė e rėndėsishme tu jepni vėmendjen tuaj tė plotė ēėshtjeve profesionale; bėrja e njė pune shumė tė mirė do tė rezultojė nė njė rritje page, promocion ose tė dyja. Nė datėn 9, Hėna e Plotė do tė shkaktojė njė shpėrthim tė zjarrtė argumentesh nė familje. Ju duhet tė mbroni partnerin tuaj romantik nga njė pjestar shumė kritik i familjes suaj. Ju duhet ta ndani kohėn tuaj nė pjesė shumė tė vogla nė mes tė muajit kur shefi juaj do tė kėrkojė qė ju tė rishikoni disa dokumenta shumė tė detajuara. Hėna e Re nė datėn 24 do tė sjellė njė ēlirim nga punėt tuaja. Pėrdoreni kėtė mundėsi pėr tė bėrė barbeque ose njė festė nė kopėsht. Ju jeni i sigurtė qė do tė keni biseda shumė argėtuese sė bashku.

Peshorja

Ditėt e para tė Qershorit do tė jenė shumė romantike. Nėse jeni beqarė, ju mund tė bini nė dashuri pa paralajmėrim. Jeni nė njė marrėdhėnie? Partneri juaj do tė marrė lajme surprizuese qė sjellin njė seri festimesh. Hėna e Plotė nė datėn 9 do tė sjellė disa lajme zhgėnjyese pėr njė punė; puna juaj nuk do tė pritet aq mirė sa keni menduar. Mblidheni veten dhe pėrgatituni pėr njė fillim tė ri rreth mesit te muajit. Puna me njė partner do tė mbushė boshllėqet e dijeve tuaja dhe do t'ju mėsojė aftėsi shumė tė vlefshme. Nė datėn 24, Hėna e Re do tė sjellė njė mundėsi emocionuese pėr tė arritur suksesin. Bėni njė punė nė profesionin qė pėlqeni. Tė paguheni pėr tė pėrmirėsuar jetėt e tė tjerėve ėshtė njė kėnaqėsi e vėrtetė. Nė fund tė muajit, ju duhet tė shtyni punėn pėr tu pėrballur me pėrgjegjėsitė familjare. Gjetja e njė kujdestari pėr njė tė afėrm mund tė bėjė qė vėmendja juaj tė shpėrqėndrohet.

Akrepi

Ju do tė keni mundėsi pėr tė krijuar njė siguri financiare afatgjatė nė fillim tė Qershorit. Kini vullnet qė tė pranoni njė punė me shumė mundėsi pėr rritje profesionale. Paga mund tė jetė e vogėl nė fillim, por do tė rritet shpejt me kalimin e kohės. Nė datėn 9, Hėna e Plotė do t'ju detyrojė qė tė luftoni pėr paratė qė duhet t'ju jepen ju. Mos lejoni njė individ sharmant t'ju tradhėtojė dhe tė marrė pagesėn qė ju takon ju. Nė mes tė muajit, ju duhet tė vendosni shpenzimet nė njė kartė krediti derisa financat tuaja tė fillojnė tė pėrmirėsohen. Hėna e Re nė datėn 24 do tė sjellė njė mundėsi emocionuese pėr tė zgjeruar horizontet nėpėrmjet udhėtimit, shkrimit ose studimit. Rreth fundit tė muajit, do tė shkėmbeni fjalė tė tensionuara me dikė qė mendon se ėshtė mė i mirė se ju. Ju jeni i lodhur duke qėndruar vetėm mėnjėanė. Vendosni autoritetin tuaj.

Shigjetari

Miqėsia mund tė kthehet nė romancė nė fillim tė muajit. Nėse jeni nė njė marrėdhėnie, partneri mund t'ju inkurajojė tė merrni njė vendim qė do t'ju ndryshojė jetėn. Ndiqni kėshillėn e tij. Hėna e Plotė nė datėn 9 do t'ju detyrojė tė mbani njė qėndrim kundėr familjes. Mos lejoni tė afėrmit tuaj t'ju ushtrojnė presion pėr njė rregullim qė nuk ju pėrshtatet. Mesi i muajit ju paralajmėron qė tė mos jeni shumė i ashpėr me partnerin ose nė njė marrėdhėnie biznesi. Nė vend qė tė kėrkoni perfeksion, bėjini gabimet me pak kripė. Nė datėn 24, Hėna e Re do tė sjellė njė sasi tė mirė parash. Pėrdorni paratė qė vijnė nga njė ēėshtje ligjore, rimbursim sigurimesh ose trashėgimni pėr njė pagesė nė shtėpi. Pagesa e njė hipoteke mund tė jetė gjithashtu njė mundėsi. Pasja e njė jete tė sigurtė familjare do tju lejojė tė ndėrmerrni risqe nė fusha tė tjera. Nė fund tė muajit, ju duhet tė bėni zgjedhje tė vėshtira financiare. Kujdesuni dhe mbroni interesat tuaj.

Bricjapi

Njė projekt kreativ do t'ju sjellė shumė kėnaqėsi nė ditėt e para tė Qershorit. Kjo ėshtė njė kohė shumė e mirė pėr tė rregulluar njė dhomė tė zymtė, tė filloni punėn nė njė libėr ose tė fokusoheni nė njė interes tė ri. Nė datėn 9, njė sekret i sikletshėm do tė dalė nė dritė. Nė vend qė tė mohoni tė vėrtetėn dilini pėr zot asaj. Kjo do tė lejojė qė tė rregulloni marrėdhėniet e prishura dhe tė keni njė fillim tė ri. Edhe pse nuk e besoni ka njė dritė tė artė nė kėtė re. Ju do tė bėni beteja me njė agjensi burokratike gjatė mesit tė muajit. Nuk ka rėndėsi sesa fakte dhe figura do tė prodhoni, ėshtė pak e pamundur qė ju tė bėni njė kthesė. Kėrkoni mbėshtetje nga njė mik ose partneri nė datėn 24, kur Hėna e Re do tė japė mbėshtetje shtesė nė marrėdhėniet e afėrta. Ndėrsa Korriku afrohet, ju do tė keni vėshtirėsi tė bindni dikė qė tė ndjekė planin tuaj. Pėrpiquni tė mos e merrni vendimin e tij personal.

Ujori

Ju do tė beni njė shpėrthim nė median sociale nė fillim tė muajit. Kjo ėshtė njė kohė shumė e mirė pėr tė promovuar njė produkt, pėr tė postuar njė profil tė ri ose pėr tė laēuar njė blog. Hėna e Plotė nė datėn 9 do t'ju detyrojė tė tėrhiqeni nga njė angazhim social. Nuk do tė ketė mjaftueshėm fonde pėr tė shkuar nė njė festė tė shtrenjtė. Njė mundėsi edukuese do t'ju ofrohet nė mes tė muajit. Shfrytėzojeni atė plotėsisht. Nė datėn 24, Hėna e Plotė do t'ju ndihmojė ti nėnshtroheni njė regjimi tė suksesshėm. Ndjekja e njė diete mė tė mirė, bėrja e pėrditshme e ushtrimeve fizike dhe fjetja nė orė mė tė gjata do tė bėjnė tė dukeni dhe tė ndiheni shumė mė mirė. Ndėrkohė qė Qershorit i vjen fundi, ju do t'ju duhet tė ndaheni ndėrmjet njė marrėdhėnie romantike dhe njė miqėsie. Dikush qė ndihet i kėrcėnuar nga partneri juaj do tė pėrpiqet tė sabotojė jetėn tuaj personale. Sa mė shpejt ju tė vendosni distancė me kėtė njeri me probleme aq mė mirė do tė jetė.

Peshqit

Njė grant, kredi ose dhuratė do t'ju lejojė tė bėni ėndrrėn e jetės tė bėhet realitet nė Qershor. Mos e vini nė diskutim fatin tuaj; mirėpriteni atė. Falenderoni Universin duke bėrė njė dhurim qė ju e keni pėr zemėr. Kjo do ta mbajė karmėn e mirė nė qarkullim. Nė datėn 9, Hėna e Plotė do t'ju vendosė ju nė qendėr tė polemikave. Ndoshta do t'ju duhet tė merrni pėrsipėr fajin e dikujt tjetėr ose tė kėrkoni falje pėr njė lėvizje tė gabuar. Gėlltisni krenarinė tuaj dhe bėhuni sa mė mirėnjohės tė jetė e mundur. Njė sjellje e pėrulur do t'ju ndihmojė tė mbani reputacionin tuaj. Tendosja do tė zbutet nė datėn 24, kur Hėna e Re do t'ju ftojė tė ndėrmerrni njė pushim. Zgjidhni njė vend qė ju ka mahnitur qė nė fėmijėri. Eksplorimi e vendeve historike dhe kulturore do tė jetė shumė e kėnaqshme. Nėse jeni beqar, ju do tė takoni dikė special nė kėtė udhėtim. Jeni nė njė lidhje? Ju dhe i dashuri juaj do tė pėrfitoni nga kjo kohė larg shtėpisė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
F`^7K

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė