Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A ekziston magjia e zezė: Ēfarė thotė shkenca?

Jo vetėm tek Shqiptarėt, por frika nga magjia e zezė ekziston nė ēdo vend tė botės.

Jo vetėm tek shqiptarėt, por frika nga magjia e zezė ekziston nė ēdo vend tė botės.
Jo vetėm tek shqiptarėt, por frika nga magjia e zezė ekziston nė ēdo vend tė botės.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/10/2017 15:57

Nė shumė shtete tė Evropės, por edhe nė kontinentet e tjera, ekzistojnė dhe pėrherė kanė ekzistuar kulte tė ndryshme, tė cilat e kultivojnė magjinė e zezė.

Ato janė bashkėsi dhe shoqata tė ndryshme qė veprojnė legalisht, gjysmė-legalisht, ose tė fshehura pas ndonjė shkolle tė ushtrimit dhe tė edukatės psikike. Edhe simboli i nazizmit ka qenė njė nga simbolet e magjisė sė Egjiptit tė Lashtė.

Por ēfarė thotė shkenca pėr magjinė e zezė? Shkencėtarė kanė pranuar vetėm ekzistencėn e energjisė negative duke lėnė kėshtu njė pikėpyetje tė madhe pėr magjinė. Pėr ata magjia ėshtė parė mė shumė ēėshtje fetare sesa njė ēėshtje shkencore.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@>A%C

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė