Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si e shprehni inatin bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?

Inati dhe acarimi i ēdo njeriu varet nga tipi i atij njeriu por gjithashtu nga shenja e horoskopit.

Inati dhe acarimi i ēdo njeriu varet nga tipi i atij njeriu por gjithashtu nga shenja e horoskopit.
Inati dhe acarimi i ēdo njeriu varet nga tipi i atij njeriu por gjithashtu nga shenja e horoskopit.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/12/2016 20:50

Ja si e shprehni inatin tuaj bazuar nė shenjėn e horokopit:

Dashi

Si njė nga tre shenjat e zjarrit, Dashi do t'ju djegė ju nėse nuk dini tė bini dakort me tė. Ata kanė fitil tė shkurtėr, dhe mund teė inatosen shumė shpejt nė varėsi tė situatės. Ata kanė pasion pėr jetėn, dhe acarohen kur dikush apo diēka pėrpiqet ti pengojė.

Demi

Edhe pse Demi nuk acarohet shumė lehtėsisht, ju duhet tė bėni kujdes prej tij nėse ai acarohet. Ata mund tė bėhen agresivė pasivė nėse ju i lėndoni. Nuk pėlqejnė ta pranojnė kur dikush i lėndon ata, dhe ju do ta keni shumė tė vėshtirė ta kuptoni nėse i keni lėnduar ata.

Binjakėt

Binjakėt mund t'ju turbullojnė kokėn nėse nuk dini ti kuptoni, apo nuk dini ēfarė tė prisni prej tyre. Kur Binjakėt nuk janė tė acaruar, ata nuk kanė njė temperament tė nxehtė. Nėse diēka i bėn ata tė acarohen, ata do t'jua tregojnė, dhe kjo gjendje nuk do tė zgjasė pėr njė kohė tė gjatė.

Gaforrja

Gaforret kanė njė natyrė tė butė, tė dhembshur dhe shumė tė ėmbėl. Ato janė agresive pasive, kėshtu qė nėse ju i acaroni ata, mos prisni t'ju tregojnė. Nėse ju i acaroni shumė Gaforret, ato do tė pėrpiqen ta fshehin kėtė gjė derisa nė fund tė shpėrthejnė.

Luani

Luani ka shumė temperament, dhe si shenjė zjarri, ēfarė mund tė prisni tjetėr? Gjithsesi ata nuk do tė bėjnė lojėra mendore me ju, nėse ju i acaroni ata do t'jua tregojnė kėtė gjė. Si njė shenjė e vėrtėtė zjarri, ata do tė marrin flakė shumė shpejt, dhe do tė futen nė ēėshje po aq shpejt sa gjėrat ndodhin.

Virgjėresha

Virgjėresha padyshim fiton ēmimin "Shenja mė paqėsore e Zodiakut". Ata kanė sasinė mė tė vogėl tė inatit, dhe do tė kalojė shumė kohė para se ata tė fillojnė tė acarohen dhe ta tregojnė kėtė gjė. Gjithsesi nėse ju i lėndoni shumė ata, ju do tė humbisni njė shok tė vėrtetė, dhe nuk do ta harrojnė lehtė kėtė gjė.

Peshorja

Peshorja, si ruajtėse e paqes, pėrpiqen ta shmangin inatin me ēdo kusht. Ata e shijojnė mbajtjen e balancės nė jetė dhe nė marrėdhėniet e tyre, dhe inati nuk pėrshtatet me qėllimet e tyre tė pėrgjithshme nė jetė. Peshorja do tė largohej nga pėrballja dhe konfrontimi, kėshtu qė nėse ju i keni acaruar ata, mos prisni qė ata tė bėjnė lėvizjen e parė.

Akrepi

Nėse ju keni acaruar njė Akrep, mbani sytė nė gjuhėn e tyre tė trupit mbi gjithēka tjetėr. Nėse ju nuk doni tė pėrballeni me anėn e tyre tė keqe, mos i acaroni ata, sepse Akrepi dėshiron hakmarrjen. Ata dėshirojnė tė pėrgatisin njė plan kundėr jush nėse ju bėni diēka qė i lėndon, ata nuk do t'ju lejojnė qė tė jetoni i qetė.

Shigjetari

Siē mund ta keni pritur, kjo shenjė zjarri nuk do tju lėrė rehat nėse e inatosni. Ata nuk e tolerojnė mungesėn e besnikėrisė dhe tradhetinė, dhe nėse ju i acaroni nė kėto pika gjithēka merr fund pa diskutime. Nė fakt ata do t'ju kėrkojnė ju hapsira sepse ata mund tė bėhen si bombė me sahat.

Bricjapi

Bricjapėt, si shenjė Toke nuk acarohen shumė shpesh. Ata duan mė mirė tė rrijnė tė qetė dhe nė paqe, sesa tė harxhojnė energji duke u acaruar. Gjithsesi, kur ata acarohen, ju bėni mirė tė ikni larg. Bricjapėt kanė standarte tė larta pėr tė tjerėt, dhe nėse ju nuk i plotėsoni ato, ata mund tė zhgėnjehen dhe tė acarohen.

Ujori

Ujori pėlqen tė bėjė debate tė mira qė provokojnė mendjen, por nuk mund ti durojnė zėnkat. Nėse ju i keni acaruar ata, mos prisni ti shihni rrotull. Ata preferojnė qė tė ulen nė natyrė, tė dalin pėr ecje, apo tė bėjnė xhiro me makinė sesa tė ulen nė dhomėn e tyre duke analizuar ndjenjat dhe emocionet. Ndonjėherė, ata mund t'ju shkruajnė pa e kuptuar ju se ēfarė ka ndodhur.

Peshqit

Si njė shenjė uji, emocionet e Peshqve janė shumė tė thella. Ata mund tė mėrziten pėr hiēgjė nė tė shumtėn e rasteve, por kėtė nuk do t'jua tregojnė kurrė. Nuk pėlqejnė tė bėjnė debate, dhe do tė pėrpiqen me ēdo kusht ti shmangin. Peshqit do tė durojnė deri nė fund nėse ju i acaroni pėr tė mirėn tuaj dhe tė tyre. Peshqit mund t'ju mbajnė inat, por gjithēka varet nga situata.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
5Id4R

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.