Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ndikimi i ngjyrave nė gjendjen emocionale

Perceptimi jonė ndaj ngjyrave tė ndryshme caktohet nga mėnyra tė ndryshme, siē janė traditat kulturore apo edhe nga vetė natyra.

Ndikimi i ngjyrave nė gjendjen emocionale
Ndikimi i ngjyrave nė gjendjen emocionale
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/10/2017 18:44

Ngjyra e kuqe njihet si ngjyrė e cila e rrit ritmin e pulsit. Prandaj, kur zgjidhni gardėrobėn tuaj ėshtė e rėndėsishme tė zgjidhni ngjyrat e duhura tė cilat ju bėjnė tė dukeni atraktive dhe qė jua pėrmirėsojnė disponimin.

Sidoqoftė, rrobat me ngjyrė tė kaltėr ndikojnė nė fiziologjinė tuaj duke e zvogėluar shtypjen e gjakut.

Nėse jeni duke planifikuar tė zbaviteni pas njė dite tė vėshtirė apo tė pėrgatiteni pėr njė takim tė parė tė rėndėsishėm, ngjyra e kaltėr ėshtė opsioni mė i mirė. Kjo ngjyrė do tju ndihmojė tė relaksoheni dhe tė krijoni pėrshtypje tė mira.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
MPP6)

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė