Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kėshilla pėr tė lėnė njė pėrshtypje tė mirė nė ēdo rast.

Tė gjithė ne preferojmė qė tė gjykohemi nga aftėsitė tona dhe dijet dhe jo nga ajo qė duket. Por duhen vetėm disa sekonda pėr dikė qė tju vlerėsojė kur ju takon pėr herė tė parė. Kjo ėshtė arsyeja pėrse pėrshtypja e parė ėshtė shumė e rėndėsishme.

Flokėt tuaj mund tė kontribojnė nė imazhin tuaj ose mund ta shkatėrrojnė plotėsisht atė.
Flokėt tuaj mund tė kontribojnė nė imazhin tuaj ose mund ta shkatėrrojnė plotėsisht atė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/02/2017 22:05

Sjellja juaj

Kushtojini rėndėsi mėnyres sesi silleni dhe ndėrveproni me tė tjerėt. Bėhuni tė vetėdijshėm pėr komunikimin tuaj jo verbal, shprehjet e fytyrės, dhe gjuhėn e trupit. Studimet kanė treguar qė komunikimi jo verbal ka 4 herė mė shumė rėndėsi sesa fjalėt. Mos e nėnvlerėsoni fuqinė e njė buzėqeshje tė sinqertė.

Afrimiteti me tė tjerėt

Proxemics ka tė bėjė me studimet sesi e pėrdorim hapsirėn kur komunikojmė. Duke kuptuar kėtė teori ju mund tė rrisni nė mėnyrė tė mrekullueshme mundėsitė pėr tė pasur sukses dhe pėr tu pranuar nga tė tjerėt.

Kjo teori ėshtė shumė e rėndėsishme nė intervistat e punės. Kur intervistuesi ju fton tė uleni, uluni drejt dhe rehatshėm por mos u mbėshtesni plotėsisht nė karrige. Nėse intervistuesi nuk ju tregon ku tė uleni, uluni pėrballė tij/saj. Pėrpiquni tė mos kryqėzoni kėmbėt dhe duart, sepse kjo mund tju bėjė tė dukeni sikur po mbroheni.

Veshjet tuaja

Veshjet tuaja duhet ti pėrshtaten sjelljes dhe fjalėve qė pėrdorni. Nėse doni tė lini njė pėrshtypje tė parė tė mirė, sigurohuni qė rrobat tuaja janė tė pastra, ju rrijnė mirė, dhe pėrshtaten me situatėn.

Aksesorėt tuaj

Sa mė pak aq mė mirė. Vendosni bizhuteri tė thjeshta: aksesorėt duhet tė shtohen nė veshjen tuaj jo ta shpėrqėndrojnė atė. Kėpucėt tuaja gjithashtu luajnė njė rol tė rėndėsishėm, prandaj sigurohuni qė ato janė nė kushte perfekte.

Flokėt tuaja

Flokėt tuaj mund tė kontribojnė nė imazhin tuaj ose mund ta shkatėrrojnė plotėsisht atė. Tė koklavitura, tė yndyrshme, me spray apo modele tė tepruara mund tė japin pėrshtypjen e gabuar pėr ju, kėshtu qė sigurohuni qė flokėt tuaj dhe thonjtė tė jenė tė pastėr dhe tė rregullt.

Make Up

Make Up-i mund tju bėjė ju tė ndiheni mė e fuqishme dhe konfidente, por duhet ta zgjidhni atė bazuar nė rastin qė keni, pėr tė dhėnė pėrshtypjen e saktė.

Vendosja e make up-it tė rėndė nė intervistat e punės ėshtė plotėsisht i gabuar. Zgjidhni ngjyra tė ēelura dhe qė duken natyrale pėr tė theksuar tiparet tuaja natyrale.

Mbani mend qė mėnyra sesi ju prezantoni veten ėshtė e lidhur ngushtėsisht me mėnyrėn sesi bota ju percepton.

Nėse ju mėsoni tė menaxhoni elementė tė ndryshėm qė krijojnė imazhin tuaj, ju do tė keni mė shumė mundėsi pėr tė lėnė njė pėrshtypje tė mirė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@(OZE

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.