Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Test: Sa mirė mund ta menaxhoni zemėrimin tuaj?

Ēdokujt prej nesh mund t'i ndodhė tė inatoset pėr njė arsye tė caktuar.

Test: Sa mirė mund ta menaxhoni zemėrimin tuaj?
Test: Sa mirė mund ta menaxhoni zemėrimin tuaj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/12/2017 17:48

Ka disa situata, nė tė cilat nuk arrini tė nxirrni dot nė pah vetėkontrollin. Por deri ku mund tė arrijė tendenca juaj pėr t'u drejtuar nga ndjenjat e ēastit? A ia dilni tė udhėhiqeni nga racionaliteti? Provoni ta verifikoni me kėtė test: duhet thjesht tė refektoni mbi sjelljet tuaja, duke zgjedhur mes opsioneve tė parashikuara pėr ēdo pyetje.

Nė fund, nėse do tė pėrgjigjeni me sinqeritet, mund tė lexoni profilin qė i korrespondon mė shumė mėnyrės se si silleni dhe njihni mė mirė veten...

1. Ju ndodh tė inatoseni kur mendoni pėr gjėrat negative qė ju kanė bėrė nė tė shkuarėn?

a. Shpesh

b. Ndonjėherė

c. Kurrė

2. Ju ndodh tė zgjoheni gjatė natės duke menduar pėr ato gjėra qė tė kanė shqetėsuar gjatė ditės?

a. Shpesh

b. Ndonjėherė

c. Kurrė

3. Me shumė mundim ke mbjellė disa pemė frutore nė oborrin e shtėpisė. Njė ditė qeni i fqinjit ka shkatėrruar bimėt e mbjella:

a. Je e xhindosur me tė gjithė

b. Ndihesh i bezdisur

c. Ndihesh njė ēikė e inatosur ,/p> 4. Je grindur me partnerin, i cili tė ka thėnė gjėra qė tė kanė lėnduar. Si ndihesh?

a. Shumė i inatosur

b. I inatosur

c. Pak i bezdisur

5. Sa shpesh tė ndodh tė debatosh me njerėzit e afėrt?

a. Ēdo ditė

b. Disa herė nė javė

c. Disa herė nė muaj

6. E ke tė vėshtirė tė falėsh dikė qė mendon se ka gabuar?

a. Po

b. Ndonjėherė

c. Jo

7. Inatosesh me veten kur humbet kontrollin e ndjenjave?

a. Shpesh

b. Ndonjėherė

c. Kurrė

8. Tė ka ndodhur tė jesh kaq e xhindosur sa nuk mban mend gjėrat qė ke bėrė apo thėnė?

a. Shpesh

b. Varet nga situatat

c. Nuk mė ka ndodhur asnjėherė

9. Ke pasur probleme nė punė pėr shkak tė karakterit?

a. Mė shumė se njė herė

b. Njė herė

c. Asnjėherė

10. Nėse je inatosur pėr diēka, ke tendencėn tė ndihesh keq si: dhimbje koke apo shqetėsime me stomakun?

a. Shpesh

b. Vetėm ndonjėherė

c. Nuk mė ndodh asnjėherė

Profili juaj:

Mė shumė A

Ti je i/e paaftė pėr tė pėrmbajtur inatin

Tė ndodh shpesh tė xhindosesh, edhe pėr situata qė nė dukje duken se janė banale. Jo vetėm inatosesh me tė tjerėt, por ke edhe tendencėn tė mėrzitesh me veten, nė bazė tė disa sjelljeve qė nuk i gjykon nė mėnyrė pozitive. Njė vetėkontroll mė i madh do tė ishte mėse i nevojshme pėr ju. 18% e njerėzve qė kanė bėrė kėtė test, kanė arritur nė kėtė rezultat.

Mė shumė B

Ti je mjaftueshėm i/e aftė pėr tė pėrmbajtur inatin

Nė disa raste arrin ta kontrollosh me lehtėsi inatin. Sjellja jote varet shumė nga situatat nė tė cilat ndodhesh. Nė fakt, jo rrallė, tė ndodh tė mendosh pėr ndonjė padrejtėsi qė tė kanė bėrė. Por zakonisht, arrin gjithmonė tė jesh nė ekuilibėr dhe tė vetėpėrmbash ndjenjat mė tė vrullshme. 68% e njerėzve qė kanė bėrė kėtė test, kanė arritur nė kėtė rezultat.

Mė shumė C

Ti je i/e zonja pėr tė ruajtur kontrollin

Nė tė gjitha situatat ia del tė ruash kontrollin e vetes. Di tė dominosh ndjenjat dhe nuk e lė veten tė pėrfshihesh nga vala e inatit. Ia del me lehtėsi tė menaxhosh edhe ndjenjat negative si mėria. Por, ki kujdes tė mos e ekzagjerosh dhe tė mos biesh nė ngurtėsinė e tepėrt emotive. 13% e njerėzve qė kanė bėrė kėtė test, kanė arritur nė kėtė rezultat.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
&hOfW

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.