Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Nga ēfarė duhet tė hiqni dorė bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?

2018 do tė jetė njė vit gjatė tė cilit tė gjithė do tė marrin mėsime, do tė jetė viti i zbulimit tė vetes e tė tjerėve, proces ky qė nuk pėrfundon kurrė!

Nga ēfarė duhet tė hiqni dorė bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Nga ēfarė duhet tė hiqni dorė bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/01/2018 15:58

Sfidat dhe zhgėnjimet nuk do tė mungojnė pėr tė gjithė ne. Duke analizuar tiparet e karakterit tuaj, pozicionin e yjeve dhe dukuritė e tjera astrologjike pėr kėtė vit, ne mund tė pėrcaktojmė se nga ēfarė do tė zhgėnjeheni kėtė vit, ose cila do tė jetė ngjarja qė do t'ju rrėzojė moralisht.

Dashi ~ Karriera juaj

Jeni njė shenjė punėtore qė mund tė sakrifikonit shumė pėr karrierėn dhe pėrsosjen profesionale. Kjo gjė shkakton njė disbalancė nė jetėn tuaj! Bėni premtime qė nuk i mbani, zhgėnjeni njerėzit e afėrt e gjithēka sepse ju vendosni punėn tė parėn. Kėtė vit tė ri pėrpiquni tė krijoni njė ekuilibėr tė shėndetshėm midis punės dhe jetės.

Demi ~ Egoja juaj

Tė kėrkuarit falje nuk ėshtė pika juaj mė e fortė! Vėshtirė se njė Dem e ul hundėn apo tė pranojė gabimet! Kjo gjė dėmton paksa marrėdhėniet tuaja, sepse ju dini vetėm tė drejtoni gishtin drejt tė tjerėve dhe asnjėherė tė mos e gjeni gabimin tek vetja. Jeni egoistė dhe kėtė vit mund tė humbisni shumė nėse nuk ndryshoni qėndrim.

Binjakėt ~ Zakonet tuaja

Binjakėt ėshtė shenja qė e ka mė tė lehtė tė krijojė zakone, pasi duhet shumė pak kohė qė njė veprim ata ta kthejnė nė zakon, e pėr fat tė keq, nė shumicė janė ato qė mund ta dėmtojnė kėtė shenjė. Ndonėse pėrpiqen tė pėrqafojnė njė stilt ė shėndetshėm jetese, binjakėt sėrisht nuk heqin dorė nga zakonet e dėmshme. Kėtė vit duhet ta bėni njė gjė tė tillė.

Gaforrja ~ Pakujdesia juaj

Jeni njė shenjė thuajse pa takt fare! Nuk kujdeseni pėr fjalėt qė nxirrni nga goja apo veprimet! Qėndrimi juaj i pakujdesshėm ju ka pėrballuar me shumė vėshtirėsi si nė familje ashtu dhe nė rrethin shoqėror. Kėtė vit pėrpiquni tė jeni mė tė kujdesshėm e tė shmangni konfliketet e krijuara nga hiēi.

Luani ~ Marrėdhėniet e pashėndetshme

Ju keni frikė nga ndryshimi dhe prireni tė qėndroni nė njė marrėdhėnie qoftė dashurie apo miqėsie edhe nėse e dini qė ajo ėshtė toksike. Ju lejoni qė njerėzit tė marrin mė shumė sesa duhet nga ju, gjė qė gjithmonė shkakton pabarazi serioze nė marrėdhėnie. Keni frike tė hiqni dorė, por duhet tu jepni fund marrėdhėnieve kur e dini qė duhet bėrė.

Virgjėresha ~ Kokfortėsia juaj/ kryeneēėsia

Virgjėresha ėshtė shenja qė ka shpirtin e kundėrshtimit! Kjo gjė bėn qė ju tė rrethoheni nga njė energji negative e cila largon shumė njerėz nga ju! Kryeneēėsia juaj ju bėn njė person jo shumė miqėsor dhe gjatė vitit 2018 pikėrisht nga kjo gjė duhet tė hiqni dorė.

Peshorja ~ E kaluara juaj

E keni tė vėshtirė tė shijoni tė tashmen, sepse duket se ora ju ka ngelur nė tė kaluarėn! Ende ju ndjekin kujtimet e hidhura nga e shkuara, por kėtė vit duhet tė mėsoni tė pėrqafoni tė tashmen, ta shijoni atė e tė lini pas tė shkuarėn. Nuk mund tė bėni pėrpara nėse rrini me kokėn e kthyer.

Akrepi ~ Vetmia juaj

Akrepi kėtė vit duhet tė heqė dorė nga vetmia! Ėshtė njė shenjė qė i pėlqen izolimi dhe pėr shkak tė nevojės pėr vetmi ju keni mbyllur shumė dyer. Nė vitin 2018 pėrpiquni tė tregoheni mė social dhe tė pranoni shoqėrinė e njerėzve nė jetėn tuaj.

Shigjetari ~ Gabimet e sė kaluarės

Njėsoj si peshorja dhe shigjetari duhet tė lėrė pas tė shkuarėn, e tė falė veten pėr gabimet e asaj kohe. Nė vend qė tė ballafaqoheni me tė kaluarėn tuaj njė herė e mirė, ju pėrpiqeni dhe fshiheni prej saj duke dėmtuar veten. Nė kėtė vit tė ri, shpėrfillni tė kaluarėn, pranoni gabimet tuaja dhe shkoni pėrpara.

Bricjapi ~ Refuzimi pėr tė mėsuar

Ne tė gjithė bėjmė gabime dhe kjo ėshtė e pranueshme, pėr sa kohė qė jemi tė gatshėm tė mėsojmė to. Megjithatė bricjapi refuzon tė mėsojė nga gabimet e sė shkuarės gjė qė ēon nė pėrsėritjen e tyre.

Ujori ~ Pritshmėritė tuaja

Pritshmėritė tuaja, janė nga mė tė lartat krahasuar me ēdokėnd tjetėr dhe kjo ju bėn mė tė ekspozuar ndaj zhgėnjimeve. Kur gjėrat nuk shkojnė siē ju dėshironi e vuani shumė dhe bėni me faj veten. Kėtė vit duhet tė qetėsoheni dhe tė mos tė mundoheni t'i parashikoni gjėrat muaj pėrpara se tė ndodhin sepse ngjarjet mund tė marrin kthesa nga mė tė ēuditshme dhe pėr kėtė nuk ėshtė faji juaj.

Peshqit ~ Marrėdhėniet e kaluara

Ju jeni ende tė pėrhumbur nga lidhjet e kaluara, si tė dashurisė ashtu dhe miqėsisė. Ndonėse gjėrat kanė kaluar, juve ende mendoni se si do tė rridhnin ngjarjet nėse do tė vepronit nė njė mėnyrė tjetėr. Ju ndiheni sikur nuk keni arritur tė thoni atė qė keni dashur nė shumicėn e situatave dhe kjo ju bėn tė ndiheni keq. Ndonjėherė mendoni si mund tė ringjallni marrėdhėniet dhe miqėsitė e shkuara, pa marrė parasysh sa keq ato kanė pėrfunduan. Pėr kėtė vit tė ri, lėreni tė kaluarėn tė shkojė dhe pėrqėndrohuni nė nė ndėrtimin e marrėdhėnieve tė reja.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Z#I@I

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė