Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė duhet tė bėni nėse dėshironi tė gjeni shpirtin binjak gjatė vitit 2018?

Jeni pa tė dashur? Ja si ta gjeni shpirtin binjak nė vitin 2018 bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit...

Ēfarė duhet tė bėni nėse dėshironi tė gjeni shpirtin binjak gjatė vitit 2018?
Ēfarė duhet tė bėni nėse dėshironi tė gjeni shpirtin binjak gjatė vitit 2018?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/12/2017 22:34

Dashi (21 Mars - 19 Prill)

Duke njohur personin ideal qė ju dėshironi.

Nė vitin 2017, ju u dashuruat me njeriun e gabuar dhe ndoqėt verbėrisht zemrėn tuaj derisa ishte tepėr vonė. Nė Vitin e Ri, premtojani vetes se do t'i mendoni gjėrat nė mėnyrė mė racionale pėrpara se tė filloni njė histori tė re.

Demi (20 Prill - 21 Maj)

Duke besuar nė ndjenjėn tuaj.

Nė vitin 2017, ju jeni ndjerė si "tė paralizuar" dhe e kishit shumė tė vėshtirė t'i hapnit zemrėn njė personi tė ri nė jetėn tuaj. Ju e shikonit dashurinė si njė risk qė nuk ishit nė gjendje ta ndėrmerrnit. Nė Vitin e Ri, premtojani vetes se do e dėgjoni zemrėn tuaj, sepse pėr dashurinė gjithmonė ja vlen tė rrezikosh.

Binjakėt (22 Maj - 21 Qershor)

Merruni me veten tuaj.

Nė vitin 2017, ju ishit mbėrthyer nė njė rutinė dhe pėrditshmėri dhe kjo pėrbėnte pengesėn kryesore dhe mė tė madhe, pėr tė arritur atė qė vėrtetė dėshironit. Ju mendonit se e dinit shumė mirė cfarė donit, por keni refuzuar tė largoheni nga zona tuaj e rehatisė. Nė Vitin e Ri, premtojani vetes se do tė jeni mė shumė tė gatshėm tė punoni pėr veten tuaj, tė pėrballeni me sfidat dhe kėshtu do tė gjeni dashurinė brenda jush.

Gaforrja (22 Qershor - 22 Korrik)

Merrni risqe tė reja.

Nė vitin 2017, ju keni qenė i zhytur nė kujtimet e sė kaluarės dhe keni refuzuar tė jetonit tė tashmen. Nė Vitin e Ri, pėrqafojeni plotėsisht tė tashmen, besoni nė gjykimin tuaj tė mirė dhe mė e rėndėsishmja besoni nė ndjenjėn tuaj.

Luani (23 Korrik - 22 Gusht)

Bėhuni mė tė vetėdijshėm

Nė vitin 2017 ju ndoqėt zemrėn tuaj dhe si rezultat u pėrhumbėt nė dicka pėr tė cilėn nuk ishit gati. Ju u fokusuat mė shumė nė ndjenjat tuaja, nė vend qė ta shikonit tablon e plotė tė situatės dhe si ishte me tė vėrtetė. Nė Vitin e Ri, jini mė tė vetėdijshėm pėr rrethin tuaj shoqėror dhe mos besoni shumė lehtė derisa koha dhe pėrpjkjet tė vėrtetojnė sinqeritetin e dikujt dhe tė zbulojė qėllimin e tyre tė vėrtetė.

Virgjėresha (23 Gusht - 22 Shtator)

Pėrpiquni tė jeni spontan

Nė vitin 2017, ju ishit shumė racional dhe lejuat mendjen t'ju udhėzonte nė vend qė tė ndiqnit rrjedhėn e situatave. Ju gjithēka e keni trajtuar me shumė seriozitet duke u pėrqėndruar tek rezultatet dhe kėshtu keni lėnė mėnjanė gjėrat e tjera tė rėndėsishme, tė cilat do t'ju argėtonin mė shumė. Nė Vitin e Ri, pėrfshihuni nė mė shumė aktivitete me njerėz me mendje tė ndritur, kėnaquni edhe mė gjėrat e vogla dhe kėshtu dashuria do tė vijė natyrshėm tek ju.

Peshorja (23 Shtator - 22 Tetor)

Duke qenė tė vendosur nė atė qė dėshironi.

Nė vitin 2017, ju ishit zemėrgjerė dhe u dhatė shumė shanse njerėzve qė ishin treguar tė pakujdesshėm me ju. Nė Vitin e Ri, kini guximin t'i lini njerėzit qė nuk ishin tė gatshėm t'ju jepnin atė qė ju kishit nevojė dhe kini besim se e drejta do tė triumfojė.

Akrepi (23 Tetor - 22 Nėntor)

Fokusohuni tek vetja tuaj

Nė vitin 2017, ju ishit nė mėdyshje dhe skeptik kur fjala vinte pėr romanca dhe marrėdhėnie dashurore. Ju ishit tė pėrkushtuar nė tė tjera aspekte tė jetės suaj dhe shumė tė hutuar pėr t'u pėrqėndruar nė atė qė ju duhej vėrtet. Nė Vitin e Ri, hidhini njė sy jetės suaj personale, merrni vendimin e ndėrgjegjshėm pėr tė bėrė atė qė ėshtė mė e mira pėr ju dhe ti jepni dikujt njė shans kur troket nė derėn tuaj.

Shigjetari (23 Nėntor - 21 Dhjetor)

Bėhuni optimist ndaj dashurisė.

Nė vitin 2017, ju ishit tė paduruar pėr tė gjetur dashurinė dhe si rezultat ju ndėrmorrėt vendime impulsive, pėr tė cilat tashmė ju vjen keq. Nė Vitin e Ri, ndiqni rrjedhėn, tregohuni mė tė hapur ndaj mundėsive tė reja qė ju ofrohen dhe besoni se gjithcka po shkon drejt destinacionit tė vet dhe nė mėnyrėn e duhur.

Bricjapi (22 Dhjetor - 20 Janar)

Duke qenė autentik.

Nė vitin 2017, ishit shumė tė fokusuar nė pėrpjekjen pėr tė qenė dikush qė nuk ishit. Nė Vitin e Ri, lėrini mėnjanė fasadat. Bėhuni mė i prekshėm, zbuloni sekretet tuaja, ndani problemet tuaja dhe sigurohuni qė personi juaj i zemrės do t'ju pranojė pėr atė qė jeni.

Ujori (21 Janar - 18 Shkurt)

Tregohuni mė i hapur ndaj mundėsive tė reja.

Nė vitin 2017, ishit tė kujdesshėm dhe tė kufizuar nga njė mjedis qė nuk ju shėrbente mė. Nė Vitin e Ri, zgjeroni horizontin tuaj, merrni njė klasė tė re dhe merrni njė aftėsi tė re. Sė shpejti, do tė gjeni dashuri nė vendet mė tė papritura.

Peshqit (19 Shkurt - 20 Mars)

Kėrkoni njė lidhje mė tė thellė.

Nė vitin 2017 ju u impresionuat mė shumė mbas aparencės dhe u zhgėnjyet nga dikush i cili dukej mė mirė nga cfarė ishtė nė realitet. Nė Vitin e Ri, premtojani vetes se nuk do tė gjykoni mė nė mėnyrė sipėrfaqėsore, por do tė pėrqėndroheni nė atė qė me tė vėrtetė ka rėndėsi.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
9\e1i

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė