Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ku duhet tė udhėtoni gjatė vitit 2018?

Vendet ku duhet tė udhėtoni nė vitin 2018 bazuar te shenja juaj e horoskopit. Bėni valixhen gati!

Ku duhet tė udhėtoni gjatė vitit 2018?
Ku duhet tė udhėtoni gjatė vitit 2018?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/12/2017 15:22

Perspekti sjell pėr ju vendet qė duhet tė vizitoni pėr vitin 2018, gjithmonė bazuar te shenja juaj e horoskopit.

Dashi

Phu Quoc, Vietnam

Phu Quoc, Vietnam

Phu Quoc, Vietnam

Ky vit i ardhshėm ėshtė njė mundėsi e pėrkryer qė tė kėrkoni ta shijoni veten pėrsėri.

Ju do tė ndiheni si njė person i ri nė vitin 2018, kėshtu qė njė udhėtim vetėm do ishte ide e mirė. Phu Quoc ėshtė destinacioni juaj i ardhshėm, me plazhet me rėrė tė bardhė, ushqim deti tė freskėt etj. Garantohen pushimet mė tė mira ndonjėherė.

Demi

Paros, Greqi

Paros, Greqi

Paros, Greqi

I dashur Dem, viti 2018 ėshtė viti pėr tė dalė nga zona juaj e rehatisė. "Urani, planeti i ndryshimit tė papritur, po vjen tek Demi kėtė vit. Ushqimi i shijshėm, verė e mrekullueshme dhe pamje tė lė pa frymė ėshtė ideja juaj pėr njė kohė tė mirė. Paros, ishull nė Greqi ėshtė largimi i pėrsosur pėr tė shkundur gjėrat. Ka shumė pėr tė eksploruar nė destinacionin piktoresk, nga arkitektura e bardhė pėrgjatė Portit tė Naoussės, kisha bizantine nė qytetin e vjetėr tė Parikisė. Nuk ka vend mė tė mirė pėr t'u ēlodhur dhe pėr tė shijuar jetėn.

Binjakėt

Marrakech, Morok

Marrakech, Morok

Marrakech, Morok

Kjo ėshtė koha kryesore pėr tė lėvizur dhe shqyrtuar marrjen e njė udhėtimi. Aventura mė e mirė pėr ju ėshtė njė destinacion i largėt. Marrakech do ju ēojė nėpėr labirinthin e Medinės sė Vjetėr pėr ta shijuar nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme, pėr tė vizituar pallatet me zbukurime. Do kėnaqeni me historinė dhe kulturėn e kėtij vendi.

Gaforrja

Bodrum, Turqi

Bodrum, Turqi

Bodrum, Turqi

Bodrumi ėshtė njė pikė e nxehtė e udhėtimit. Bregu perėndimor idilik i Turqisė, i njohur edhe si Riviera Turke ka plazhet e izoluara tė cilat janė pėr tu qetėsuar.Gaforrja ka tendencė tė shijojė vende qė ndihen tė pėrzemėrt, madje edhe kur janė nė rrugė.

Luani

Rio de Janeiro, Brazil

Rio de Janeiro, Brazil

Rio de Janeiro, Brazil

Luanėt janė shumė ekspresive, por me eklipset e shumta qė shkojnė nė kėtė shenjė nė vitin e ardhshėm, njė udhėtim do i bėnte mirė.

Karnavalet nė Rio de Janeiro janė mė gjigandet nė botė. Ka kėrcim nė rrugė, muzikė me zė tė lartė dhe kostume interesante.

Virgjėresha

Jaipur, Indi

Jaipur, Indi

Jaipur, Indi

Jaipuri ėshtė njė vend i kėndshėm. Jepini vetes kohė pėr tė shfletuar Johari Pazarin dhe Pazarin e Kishanpol, ku do tė hasni pėlhura tė bukura, bizhuteri dhe mallra tė punuar me dorė. Virgjėresha pėlqen tė bashkojė njė listė e cila ėshtė menduar mirė, kėshtu qė destinacionet e tyre janė ideale.

Peshorja

Hokkaido, Japoni

Hokkaido, Japoni

Hokkaido, Japoni

Peshoret duan tė jenė tė rrethuar nga bukuria. Hokkaido, ishulli mė verior i Japonisė ėshtė destinacioni qė premton peizazhe gjatė gjithė vitit, nga fushat e lulėzuar tė Furanos nė verė, deri nė malet e mbuluara me borė tė Nisekos gjatė dimrit. Saturni, planeti i kufizimeve dhe pėrgjegjėsisė, do tė jetė nė ritėm tė plotė pėr peshoren nė vitin 2018. Kjo do tė thotė qė ju duhet tė mėsoni se si tė balanconi nevojat tuaja me ato tė tė tjerėve kur jeni duke udhėtuar.

Akrepi

Fludir, Islandė

Fludir, Islandė

Fludir, Islandė

Shkoni drejt jugut pėr burimet natyrore tė nxehta nė Fludir. Ky fshat pak i njohur njihet si "Laguna Sekrete", dhe vendasit kanė ardhur kėtu qė nga fundi i shekullit tė 19-tė. Nė dimėr, janė pishinat termale, tė cilat do ju relaksojnė shumė. Me Jupiterin nė shenjėn tuaj kėtė vit, do tė kėrkoni me dėshpėrim mėnyra pėr tė zgjeruar horizontet tuaja dhe njė udhėtim do ishte ideal.

Shigjetari

Zagreb, Kroaci

Zagreb, Kroaci

Zagreb, Kroaci

Jupiteri do tė hyjė shenjėn tuaj, kėshtu qė njė festim i Krishtlindjeve do tė jetė vetėm njė biletė pėr tė ju hequr ju nga gjėrat e zakonshme. Nė Zagreb, tregjet e Krishtlindjeve votohen mė tė mirėt nė botė. Pas dy vjetėsh tė gjata, Saturn, njė planet qė nėnkupton kufizime dhe sfida mė nė fund ka lėnė shenjėn tuaj.Kjo pėrkthehet nė njė humor festiv dhe njė nevojė pėr njė udhėtim argėtues pėr tė festuar pjekurinė tuaj tė sapolindur.

Bricjapi

Berlin, Gjermani

Berlin, Gjermani

Berlin, Gjermani

Njė qytet si Berlini ėshtė ideal pėr njė Bricjap, me ushqimin dhe argėtimin. Gjithashtu edhe jeta e natės ėshtė shumė e mirė.

"Pėrgjegjėsia" dhe "autoriteti" janė fjalė kyēe pėr Bricjapin kėtė vit. Ju mund tė ndiheni mė serioz se zakonisht, prandaj sigurohuni qė tė zvogėloni ngarkesėn dhe ekuilibrin tuaj kryesor tė punės dhe tė jetės me njė pushim ēdo herė pas here.

Ujori

Pyeongchang, Koreja e Jugut

Pyeongchang, Koreja e Jugut

Pyeongchang, Koreja e Jugut

Koreja e Jugut do tė presė Lojėrat Olimpike Dimėrore 2018, dhe ngjarja sportive mund tė jetė mundėsi e mirė. Ujori, nė vitin 2018 duhet tė jetė mė i hapur ndaj kėnaqėsive qė sjellė jeta. Pėrveē shikimit tė lojėrave, kurseni pak kohė pėr tė skijuar dhe eksploruar Woljeongsa, njė kompleks budist tempulli qė daton nė shekullin e 7-tė.

Peshqit

Melbourne, Australi

Melbourne, Australi

Melbourne, Australi

Vitin e ardhshėm, ėshtė koha qė Peshqit tė jenė me mė shumė kėmbė nė tokė. Me fusha tė hapura, korsi tė mbuluara me mbishkrime dhe galeri tė artit bashkėkohor, Melbourne i pėrshtatet njė Peshku nė mėnyrė perfekte. Nėse shpresoni ta lini veten tė lirė, kėrceni dhe argėtohuni nė The Toff In Town.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
ME[;i

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė